Шестокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 41 169
  • 749
# 585
Ужас! А как се разбра за тези усложнения?
Стискам палци за бързо и пълно възстановяване!
Заради ускорен пулс я заведох на кардиолог, тя кардиоложката ни насочи към болницата веднага след прегледа. Предположи, че перикардита е в следствие на ковида(явно често се среща), а теста за антитела излезна положителен, т.е. доказан прекаран ковид.... пневмонията вследствие също. Трудно се хваща, а ако не е навреме е доста страшно.
Виж целия пост
# 586
Според мен за тези ваксини гледат да са в календарната година, а не спрямо конкретната дата на раждане

Точно така, ние ги направихме лятото, че сме по-свободни. Октомври ще стане на 12, но лекарката каза, че календарната година се гледа.
Виж целия пост
# 587
На моите деца ваксините за 12г. ги направиха миналата есен, на един ден с тази за 11г. Бяха навършили 11г лятото. Никаква реакция нямаше и при двамата.
Виж целия пост
# 588
Няма задължителна ваксина на 11 години в имунизационния календар.
Виж целия пост
# 589
Каква ваксина на 11? Няма. Моето навършва 12 през ноември и ще я правим другото лято.
Виж целия пост
# 590
ledenotomomiche, бързо възстановяване желая на детето! Flowers Four Leaf Clover

За ваксините  - на моите им сложиха само едната, месец след навършване на 12 г. Другата я нямаше налична, ЛЛ каза, че евентуално октомври ще им я постави. Нямаха реакция при първата, за втората ще трябва да внимавам да не са болни и да се надявам отново да няма нежелани последствия.
Виж целия пост
# 591
ledenotomomiche, какво сте преживели само! Fearful

Бързо възстановяване и кураж! Flowers Four Leaf Clover

За ваксината ни извика личната 3-4 месеца преди да навърши 12 год. Че и много настоятелна беше, дъщеря ми не успя да отиде първата седмица, хем предупредих, голямо напомняне беше после. Нямаше странични ефекти.
Виж целия пост
# 592
Каква ваксина на 11? Няма. Моето навършва 12 през ноември и ще я правим другото лято.
Ето тези две ваксини им поставиха едовременно миналата есен, при навършени 11г лятото:
-реимунизация срещу морбили, рубеола и паротит
-реимунизация с комбинирана ваксина срещу тетанус, дифтерия и коклюш
Виж целия пост
# 593
Това е една и съща ваксина. Нещо бъркаш, няма как да са им я сложили два пъти. Втората ваксина би трябвало да е тетанус, дифтерия и коклюш. И не би трябвало да им ги слагат миналата година, а тази. Ето го имунизационния календар: https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/
Виж целия пост
# 594
На 12 год. се поставят реимунизация за морбили, паротит и рубеола и втората ваксина е реимунизация за дифтерия, тетанус и коклюш. На дъщеря ми ги поставиха през месец.
Виж целия пост
# 595
ledenotomomiche бързо възстановяване.
Моето момче навърши 12 април и още тогава му поставиха едната и след месец другата ваксина.На колежка дъщеря и е в края на 2009, даже след сина ми я потърси ЛЛ .Явно си зависи от ЛЛ.
Виж целия пост
# 596
Моят стана в събота на 12г. В понеделник го заведох болен. Каза ми се за ваксината. Естествено аз изрично казах на доктора, че минимум месец след като оздравее ще я сложа. Пък и той е на 12г от 2 дена! Беше ми казано, че няма как да ми се издаде талон за профилактичен преглед за училище без сложена ваксина. В крайна сметка и талон даде и за ваксината ще почака.
Днес моят шестокласник е правил 3 входни нива, да навакса другите, нали не беше миналата седмица.
Виж целия пост
# 597
Каква ваксина на 11? Няма. Моето навършва 12 през ноември и ще я правим другото лято.
Ето тези две ваксини им поставиха едовременно миналата есен, при навършени 11г лятото:
-реимунизация срещу морбили, рубеола и паротит
-реимунизация с комбинирана ваксина срещу тетанус, дифтерия и коклюш
Въпросът е, че според имунизационния календар на Република България няма ваксина ( реимунизация) на 11 години, а на 12
Виж целия пост
# 598
Преди няколко години имаше реимунизация на 11 г. за туберкулоза (т.нар. манту), но отпадна.
Виж целия пост
# 599
Моят стана в събота на 12г. В понеделник го заведох болен. Каза ми се за ваксината. Естествено аз изрично казах на доктора, че минимум месец след като оздравее ще я сложа. Пък и той е на 12г от 2 дена! Беше ми казано, че няма как да ми се издаде талон за профилактичен преглед за училище без сложена ваксина. В крайна сметка и талон даде и за ваксината ще почака.
Днес моят шестокласник е правил 3 входни нива, да навакса другите, нали не беше миналата седмица.
И на мен ми каза ЛЛ на детето така днес и не ми даде талон да го предам по-навреме, а специално за това ходих в другия край на града. Яд ме е, явно можеше да даде талон, а ваксината нямаше да избяга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия