Родени през март - тема 1

  • 26 388
  • 749
# 255
Аз да ви питам на колко дни изведохте бебетата на разходка? При какви градуси, за колко време? Преди това извеждахте ли ги на терасата, колко пъти? Аз съм я извеждала  на терасата два пъти за 5 и 10 минути, днес пак щях, но има вятър, а сме на 8 етаж. Утре обаче се очертава много хубаво време и ми се иска да излезем с количката, но умувам за колко време да е разходката.

И още един не толкова  важен въпрос. Кога ясно пролича цвета на очите на бебоците ви? Как се промениха? /От по-тъмни към по-светли или обратното/

Аз я извеждах 2 пъти на терасата и миналата седмица за 1ч на вън беше слънчево макар и студено Simple Smile оня ден бяхме 2ч на вън вчера 1ч и половина днес също толкова Simple Smile

На моето момиче още са му мътни очите към синкави още не фокусира добре, днес стана на 1м.
Виж целия пост
# 256
На балкона излизахме 2 пъти, навън с количката вече 3-4 пъти, слагах и мрежата (подобно на комарник) като има вятър и това пазеше малко или много завет.
За очите според мен е много рано да се определи, чувала съм, че след годинка се виждало какъв ще бъде цвета, други казват "след като спрете с кърменето".
Чела съм и за тези със светлите очички, че ако имат кафяви петънца е твърде възможно после да станат изцяло кафяви, а тези без петънца си оставали светли.
Ще видим с времето. 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 257
Аз днес за първи път я извадих на вън 2 пъти за по 15 мин. (на 22 дни е) При нас почти винаги има вятър и когато температурите са ниски усещането е за пронизващо леден вятър.Днес пак духа силно,но поне е топло.
Виж целия пост
# 258
Ние днес за първи път излязохме на кратка разходка, защото така или иначе ходихме при педиатъра. Днес сме на 15 дни. Тук времето е мн топло, има и лек ветрец.
Днес на педиатъра я изтеглиха, тежи 3550 гр., А я изписаха 3100. Качила е 450 гр. За 10 дни
Докторката ни смени малкото с novalac AR, против повръщане. Досега бяхме с frisovom. Аз така или иначе й давам от мен малкото кърма която имам, и дохранвам с адаптираното. Но скоро мисля да се отказвам, просто ми се струва безнадеждно, че няма да ми тръгне кърма. Гърдите ми са все така отпуснати, без никакво напрежение.
Виж целия пост
# 259
И Матей днес става на месец. Извеждам го от 20.03 всеки ден за около час. Днес повечко постоя и сега пак мисля да излезнем.
Виж целия пост
# 260
Аз да ви питам на колко дни изведохте бебетата на разходка? При какви градуси, за колко време? Преди това извеждахте ли ги на терасата, колко пъти? Аз съм я извеждала  на терасата два пъти за 5 и 10 минути, днес пак щях, но има вятър, а сме на 8 етаж. Утре обаче се очертава много хубаво време и ми се иска да излезем с количката, но умувам за колко време да е разходката.

И още един не толкова  важен въпрос. Кога ясно пролича цвета на очите на бебоците ви? Как се промениха? /От по-тъмни към по-светли или обратното/


Аз я изкарвам навън през ден за по 10/15 Мин. Тук е студено, вали, но все пак я извеждам за малко. Когато стане хубаво смятам да я държа навън дълго време, нямам търпение.

Ей сега си бях на педиатър и питах именно за очите, защото беба е със сини. Каза че между 6 и 9 месец ще се види истинският цвят. Дано и останат сини, има дядовци и баби с такъв цвят, а дано.
Виж целия пост
# 261
И аз смятам да се възползвам от хубавото време, досега съм я извеждала на терасата няколко пъти, до педиатъра и до магазина.

Очичките при сина мк в началото бяха светло сини и към годинката станаха кафяви. При нея сега са тъмносини, но също смятам, че към годинката ще станат кафяви.

Bunny, не го приемай като като критика, но кърмата не слиза просто така. Ако не се стимулират гърдите с често и интензивно сукане, кърмата намалява постепенно, защото насреща няма "търсене". Разбира се, твой е избора как да продължиш и няма нищо лошо и в АМ, просто ми направи впечатление грешното очакване, че чакаш сама да тръгне и да се увеличи, а е добре да се знае, че не е точно така за всички нови мами.
Виж целия пост
# 262
Във връзка с кърмата да питам, за сефте успях да изцедя 40 мл допълнително. Сложих ги в хладилника и мисля до утре да добавям още и утре да я взема за разходката. Достатъчно ли е само да я извадя от хладилника или трябва да я затоплям по някакъв начин? 3 часа ли ще бъде годна след изваждането от хладилника?
Виж целия пост
# 263
Аз следвам тези указания:
https://www.izamama.com/index.php?page=karma_sahranenie

До сега съм оставяла в хладилника няколко пъти, понеже ми се наложи да изляза и оставях малкия на майка ми. Тя я е топлела, но е давала веднага след изваждането от хладилника. Според мен е правилно и ти да затоплиш и сложиш в термочанта (все пак ще сте навън). В линка има таблица и там е посочено, че до 4 ч. може да седи на стайна температура, но за прясно изцедена. За размразената е 2 ч. Предполагам че 3 ч. няма да са проблем.

Относно излизането - когато беше на 6 дни го водихме при ЛЛ, от онзи ден го изкарвам по малко на терасата, но добре увит или с якенце и шапка. В неделя, когато ММ ще почива мисля да направим първата разходка, ако е хубаво времето.

Вчера и днес ми спретна такова фиаско следобедите... Рев, рев, не иска да засуче, хапва малко и заспива. Предполагам заради коликите, защото днес се и присвиваше. От 17ч още не се е събудил и го чакаме.
Давах биоамика, но спрях понеже няма ефект. ММ се интересувал и му препоръчвали еспумизан, но се притеснявам да не го запече (само това липсва). Някой от вас дава ли? Бебето получи ли запек?
Виж целия пост
# 264
Момичета, вкъщи сме... Имам нужда от майки, които ще ме разберат(тоест вас)
Вие плакахте ли като се прибрахте вкъщи, с първото бебе плаках и си излях всичко и някак ми олекна, сега се стискам заради сина ми, защото се разтройва, предполагам е нормално, но не помня такива емоции от първия път, изпитвам вина, страх дали ще се справяме, в болницата сучеше хубаво днес вкъщи е не иска и не иска да захапе(тук Таня да каже при тях подобриха ли се нещата)
Направооо искам да рева и нищо да не пипам...
Виж целия пост
# 265
Момичета, вкъщи сме... Имам нужда от майки, които ще ме разберат(тоест вас)
Вие плакахте ли като се прибрахте вкъщи, с първото бебе плаках и си излях всичко и някак ми олекна, сега се стискам заради сина ми, защото се разтройва, предполагам е нормално, но не помня такива емоции от първия път, изпитвам вина, страх дали ще се справяме, в болницата сучеше хубаво днес вкъщи е не иска и не иска да захапе(тук Таня да каже при тях подобриха ли се нещата)
Направооо искам да рева и нищо да не пипам...

Ели ако ще ти олекне, птиди в другата стая или на терасата и си поплачи, бебо усеща, че си разстроена и може за това да не иска да засуче, може и да не е гладен,  моята девойка 1вия ден в къщи спеше 6ч и не търсеше хапване.
Но дори да не се поличи има АМ, само не се обвинявай, защото няма за какво. Разбира се че ще се справиш, всички ще се справим!
Виж целия пост
# 266
Ели,аз когато съм разстроена за нещо и ми се плаче без никой да разбира-влизам в банята да се къпя,наревавам се под душа и излизам като нов човек.

В деня на изписването моята Вики беше коренно различно бебе в къщи.В болницата нито веднъж не я чух да реве,а в нас...О,чудо! Със сигурност и за тях е стрес,нови миризми,нови гласове. В болницата мъжки глас не са чували все пак.
Аз накрая прибегнах до там да извадя нощницата си от багажа с която бях последните 2 дни и когато я облякох и не знам внушение ли беше ама се успокои.На следващия ден вече всичко си беше нормално.

Прегръдки и горе главата, всичко ще си дойде по местата след няколко дни ❤
Виж целия пост
# 267
Бъни, нормално е гърдите да са отпуснати и без онова първоначално напрежение. Отоците са спаднали.

А за стимулацията - живо ме интересува дали вие правите нещо повече за увеличаване на кърмата или сте чували нещо, което върши работа, а аз не правя.
До момента:
- пия хапчета Лактил;
- пия чай за кърмачки Веледа и Лактеса плюс
-  power pumping  2-3 в денонощието;
- цедя след всяко кърмене по 10 Мин всяка гърда;
- пия боза, много вода, млечен протеин;
- направих си смес от мед и семена от копър и анасон и ям денонощно.

Що материал за мастика изядох и изпих... Е, съня ми куца - все не стига. Но ако се сещате още нещо...
Виж целия пост
# 268
Момичета, вкъщи сме... Имам нужда от майки, които ще ме разберат(тоест вас)
Вие плакахте ли като се прибрахте вкъщи, с първото бебе плаках и си излях всичко и някак ми олекна, сега се стискам заради сина ми, защото се разтройва, предполагам е нормално, но не помня такива емоции от първия път, изпитвам вина, страх дали ще се справяме, в болницата сучеше хубаво днес вкъщи е не иска и не иска да захапе(тук Таня да каже при тях подобриха ли се нещата)
Направооо искам да рева и нищо да не пипам...

Разплаках се още в колата. Не бях спала 5 дни в болницата, болеше ме операцията, изобщо това че ме оперираха, станах майка за първи път и още милярд мисли имах в главата. Сега също приплаквам, особено когато не иска да засуче без протектор или за това че позволих подсеченото да стане толкова сериозно, все едно не съм истинска майка. Знам че не е така и не бива да си мисля такива неща, но хормона надделява Grinning
Не си сама, Ели! Няма начин да не се справим. 7 милярда сме на Земята, щом толкова много хора са били отгледани, ние ли няма да се справим Simple Smile HeartHug
Виж целия пост
# 269
Аз не плаках като се прибрах, но иначе често си поплаквам. Попринцип съм си малко темерут, но сега явно хормоните ми идват в повече. Синът ми е много чувствителен и гледам да не ме вижда, за това влизам в банята. Днес например се разплаках, защото ми стана много обидно. ММ ми каза да си дръпна потника на долу, че ми се виждал корема. След малко пак ми направи забележка ( уж заради баткото). Много кофти ми стана. Стигнах до там, че в опита си да го накарам да се почувства кофти, му се извиних, че още имам корем едва 40 дни след раждането.
Бъни - твой е изборът дали да продължиш с кърмене или АМ. Но ако искаш да кърмиш, трябва бебето да суче, а не да цедиш.
Относно кърмата. Знам, че за да добавите изцедена кърма към вече охладена, то те трябва да са с еднаква температура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия