ПАРИЖ - 16

  • 47 421
  • 782
# 735
За Галери Диор може да се вземат билети и на място.
Виж целия пост
# 736
Здравейте, бих искала да попитам тези от вас, които са по-запознати дали на Коледа (конректно 23,24 и 25.12) всичко в Париж е отворено или има затворени места, дали има смисъл от посещение през този период? Излезе ми възможност за пътуване и се колебая.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 737
Трудно ще ни е да ви кажем за всичко, защото най-малкото не знаем от кои забележителности се интересувате. Така че, влизате на сайтовете на местата, които искате да посетите, и проверявате.

Ето пример за Musée d'Orsay:

Early closing on December 24 and 31. Closed on December 25.
On Saturdays December 24 and 31, the Musée d'Orsay will close at 5pm. The museum will be closed on December 25.
Виж целия пост
# 738
Здравейте, през март ще посетя Париж с двама тинейджъри и събирам идеи за места, които са подходящи за студено време и интересни за момчетата. Засега съм набелязала музея с динозаврите и музея на шоколада. Има ли мадам Тюсо в Париж?
Приемам и други идеи.
Виж целия пост
# 739
Музея Гравен е аналогът на мадам Тюсо,доколкото знам.Препоръчвам за младежи.
Виж целия пост
# 740
Какво означава тийнейджъри? За мен динозаври и шоколад са подходящи за деца. Дъщеря ми е на 14 и определено би ѝ било скучно, “шоколадови” музеи сме посещавали преди да стане на 10.
Септември бяхме в Париж и ходихме в Лувъра, Д’ орсе, Галерия Диор, катакомбите, качихме се на Монтпарнас, вечеряхме на корабче по Сена.
Виж целия пост
# 741
Shantal, "тийнейджъри" означава от 13 години до 19 години и  от момчета до момичета има също такава голяма ножица Sweat Smile Вие имате дъщеря, но ако имахте син е много вероятно и на 16 да му се ходи при динозаврите.
Аз имам син на 13, който за Коледа иска Нинтендо суич Pensive
Виж целия пост
# 742
Малко ги обобщих, на 11 и 14 са моите и динозаврите са главно за малкия, но определено не мога да кажа, че големият би се заинтригувал от Диор или Лувъра Simple Smile Има разлика момичета/момчета, да Simple Smile Благодаря за идеите!
Виж целия пост
# 743
Къде се намира Музеят на динозаврите?
Виж целия пост
# 744

 National Museum of Natural History е музеят на динозаврите.
Виж целия пост
# 745
Вижте музеят на откритията, може да им е интересен :
https://www.arts-et-metiers.net/
Катакомбите - https://www.catacombes.paris.fr/en/visit/individual-rates
музея на канализацията - https://musee-egouts.paris.fr/?gclid=Cj0KCQiA-oqdBhDfARIsAO0TrGG … EheMaAgNnEALw_wcB
В дома на инвалидите музея на армията: https://www.musee-armee.fr/accueil.html и гробът на Наполеон: https://www.napoleon.org/jeunes-historiens/napodoc/le-tombeau-de … on-aux-invalides/
Може да видите сайтовете и снимки в гугъл, за да се ориентирате дали ще им бъде интересно.
Вижте и това, запазила съм си го като нещо, което да проуча дали си струва, изглежда интересно на пръв поглед:
https://www.flyview360.com/#
Виж целия пост
# 746
Диор е по- момичешко, да, но в Лувъра може и да открият интересни неща- дъщеря ми се уби да търси някаква картина на нещо умряло, защото била сюжет от видеоклип на музикална група, която харесва.
Виж целия пост
# 747
Здравейте,

Ще пътуваме с децата с цел Дисниленд и малко Париж. Запазих хотел близо до Дисниленд и съответно разстоянието до Айфеловата кула е над 1час,а билетите ни за там са в 9:30 сутринта. Ако закъснеем 10-15-20 мин, ще има ли проблем с влизането?
Виж целия пост
# 748
Здравейте,
Нямам навика да пиша по темите във форума, но пък следя водещите теми, защото така по-лесно се ориентирам какво се харесва на моето момиче Simple Smile.
От 2016 година до този момент съм организирал няколко романтични екскурзии, благодарение на страхотните теми, които сте оформили за различни места по света.
Изненадата, която готвя за нея през следващата година, ще бъде Париж. Започнал съм планирането, изчетох доста от последните теми. Единствено със сайта за закупуване на билети за Айфеловата кула нещо не можем да се разберем. Линкът от първата страница или не ми се отваря или крашва.
Гугълнах и така като гледам официалният сайт за покупка на билети е този: https://ticket.toureiffel.paris/en . Ще съм благодарен да споделите дали се ориентирам правилно.
Благодаря!
Виж целия пост
# 749
Здравейте,
Нямам навика да пиша по темите във форума, но пък следя водещите теми, защото така по-лесно се ориентирам какво се харесва на моето момиче Simple Smile.
От 2016 година до този момент съм организирал няколко романтични екскурзии, благодарение на страхотните теми, които сте оформили за различни места по света.
Изненадата, която готвя за нея през следващата година, ще бъде Париж. Започнал съм планирането, изчетох доста от последните теми. Единствено със сайта за закупуване на билети за Айфеловата кула нещо не можем да се разберем. Линкът от първата страница или не ми се отваря или крашва.
Гугълнах и така като гледам официалният сайт за покупка на билети е този: https://ticket.toureiffel.paris/en . Ще съм благодарен да споделите дали се ориентирам правилно.
Благодаря!
Да, това е сайтът за купуване на билети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия