ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 7

  • 44 651
  • 726
# 465
С риск да ме охулите- признавам преписвала съм като ученичка... А и като студентка!
Разбира се, не бих казала на децата ми да го правят.
Не ме хващаха.
Бях отличничка и на никого не му се вярваше, че мога да преписвам. Е, имало е и устни изпитвания и явно съм била на ниво. Или съм успявал да ги заблудя.
Така че, по-скоро би ме било яд, че не е преценил ситуацията както трябва и са го хванали.
Сори.
Маги, не се ядосвай! И това ще мине.
Но си сипи, де. 😉
Наздраве.
Виж целия пост
# 466
Ако ще се оплакваме' да се наредя на опашката
Баба му снощи го хванала в 3.30 на компютъра
И най-вероятно това е системно' не инцидентно
Първо каза' че играл с момчета
После' че си писал с момиче
От днес е с нокиа с копчета и без компютър' но знам 'че това няма да реши проблема
Не знам как да действам с тези устройства' как да го накарам да бъде отговорен и  да си нареди приоритетите.
Виж целия пост
# 467
Чувам за деца от класа на набора, които са наказвани с "Нокия с копчета"...
И моите са по устройствата постоянно...
Контрират заплахите ми, че ще им вземем телефоните с мотива, че имат абонамент за Уча.се и не могат да го ползват...
🤪😛🤨😀
Виж целия пост
# 468
Моят син дори сам иска нокиа с копчета, някакъв тренд се появява в тайфата му - явно има много наказани Joy Ние прибрахме кабела на компютъра, че иначе ще е хамалогия да опаковаме всичко. И ще му спрем плана към мобилния оператор - това за мен е доста хард, но ММ е много ядосан. Надявам се да се откаже, ще видим. А аз не се меся този път - да си носи последствията, да беше спрял преди чашата да прелее. А моята чаша е на привършване - наздраве и от мен Kissing Heart
Виж целия пост
# 469
JiD мен това изобщо не може да ме спре
Платила съм му поредното ниво в софтуни' но хем ще ми го плати' хем няма да го кара
Преди да има претенции за права' ще си научи задълженията
Най-вероятно ще го взема да работи лятото във фирмата в която работя' да види как се вадят пари
Бебчо и аз вървя с кабела в джоба
Колкото и да сме толерантни' всичко си има граница
Виж целия пост
# 470
О, от днес тотално ми е свършила толерантността. Не съм преписвала, разбирам инцидентно преписване на умопомрачителни изпити (във всяко следване има по един такъв, на който всички преписват), но ей така от мързел на елементарно контролно по езика... Няма да я бъде. Вярно е, че не е преценил ситуацията ... Идея няма колко струва това в моя ценоразпис. Аз по цял ден се занимавам с такива като него - попреписали тук и там. Понеделник започна с тест, явиха се 22, 6 без химикал. 15 двойки, 6 тройки и 1 четворка закачили минимума на скалата. Три дни чета изпитни работи... А нашето магаре кръшка в осми клас... ... ... Не ми стигна една чаша вино ...
Виж целия пост
# 471
На мен това ми е много болна тема. Повечето деца все повече очакват да получават нещата наготово, без да си дават много зор. Не знам къде точно се крие разковничето на проблема, за да го отстраняваме ... Thinking
И аз съм преписвала в университета на труден изпит, който нямаше научаване. Но не от мързел да уча. На децата си обяснявам, че с преписването всеки лъже себе си, а не лъже другия.
Не ми се мисли догодина какво ще е в 9ти клас като започнат всички предмети...
Виж целия пост
# 472
Кофти е това с преписването, аз бих била бясна.
Наборката е с ковид, два дни с хрема и това беше. Сега са под карантина класа. Аз и тя сме положителни, ММ и малчо не са. Втори път го караме, а и имаме ваксини. Добре, че този път е леко, че.... Не искам да си спомням.
Говорихме за желанията за профил, знае какво не иска. Пак е нещо. Grinning
Виж целия пост
# 473
... докато ви четях снощи, малката (6 клас) си правеше пищов по история. Дали й бяха теста от другия клас,  НО БЕЗ ОТГОВОРИТЕ! Бая време отдели да прочете, за да си подготви верните отговори. Не зная дали ще успее да си ползва "оръжието" днес, но и аз така бях по история - не можех да помня дати и години. То и сега не мога....
Виж целия пост
# 474
Тя, докато е търсила отговорите, е понаучила материала. Дано днес се справи и без помощ!
Преди няколко дни и нашата шестокласничка се похвали, че си е помогнала за предстоящия тест по математика - знаеха кой тест ще им дадат и тя си решила задачите вкъщи, защото се притеснила, че там от стрес няма да ѝ стигне времето. Знам, че не е редно, но поне е ясно, че може да се справи с материала. А, че трябва да се научи да работи под стрес, трябва, но и това ще стане.
Батко ѝ засега не е правил подобни неща, но тук някои преподаватели са мега лежерни и даже им позволяват да ползват учебници, телефони...
Аз също съм си правила "опорни точки" на темите по литература в гимназията - преподавателят ни даваше доста нестандартно формулирани теми, а аз явно имам липса на въображение и мисълта ми не тече гладко по отвлечени въпроси и трудно щях да успея да импровизирам в час.
Нашите също прекарват време на телефоните си, но след като са приключили с ученето, а вечер телефоните се оставят в хола - засега не се противят на тези правила, който въведохме преди години.

etty775, да минава бързо и без последствия. Кофти е, че сте затворени, но и това ще мине.
Виж целия пост
# 475
Ха, търсили сте си повод да си сипете, признайте си Simple Smile Да бях влезнала във форума вчера, да се присъединя и аз. Онзи ден станал, хванал и облякъл някаква тениска и отишъл на училище. Да, ама тениската му е подарък от един турнир на Word of tanks, съответно тя самата - с танкове. Познайте как е реагирала една от учителките му в АК, когато е обърнала внимание на картинката... Не успял да реагира, а при него не е като да му се случва често. Надявам се да я забута някъде на дъното на шкафа и да стане по- внимателен, ама...

До втори курс в ТУ не можех да преписвам, после се научих, като и до момента използвам това си умение Simple Smile Младежът не е като да не се е пробвал, но по музика... Хванаха го и мисля, мерака му мина. По принцип, мнението ми е, че за да направиш пищовите, все нещо ти е влезнало в главата, та чак толкова да се нервирате - не бива.
Rodiva, абсолютно права си, а и наред с това са и нетърпеливи да го получат, но като че ли, това си е особеност на поколенията след 90. набор.
The Invisible, моят не би могъл да остане буден до толкова, ама го хванах, че си навива будилника за 5, за да стане по-рано и да си играе. Последиците са - парола на компа Simple Smile
beb4o_fb, понякога наглото отношение е вид защитна реакция. Разговор с баща му би му се отразило по- добре, като и отношенията ще си запазят, а това в тази възраст е по- удачно от проивопоставянето си мисля.
etty775, бързо оздравяване без последствия ви пожелавам.
Виж целия пост
# 476
Моето се притеснява да преписва. Имало е случаи в среден курс, редовно го правели съученици с учебника под чина, дори без пищови, но тя не е така. Засега.
Днес било екшън в училище, трябвало буквално да прескачат оградата. Нещо обясни за 12класниците, които заключвали училището след завършването, ама тяхната класна не знаела и нищо не им казала. Май са били само те и още един осми клас в училище.
Виж целия пост
# 477
момичета, знам, че с огромно желание сте изтрили всички дертове от седми клас, но имам въпрос - как се формираше бала за Златарски?
имаха ли си отделен изпит или бяха с НВО, мат х 3 и общия бал?
спорим с моичкият, той даже не беше тук, ама някой му бил казал...
по мои спомени само ТУЕС имаха техен си изпит, та ако някой още помни ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 478
Златарски са със собствен изпит, ТУЕС- не (изобщо, всички училища пода "шапката" на МОН са с кандидатстване НВО)
Виж целия пост
# 479
разменила ли съм ги? Sad Sad уФФФ, ще трябва да си платя баса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия