ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 7

  • 44 651
  • 726
# 495
Аз и електронни книги не обичам да чета. Както и аудио книги не обичам да слушам. Бе не ми ли минат думите през пръстите на ръцете, не е моето.
По въпроса с устройствата - има дни, когато компа изобщо не се и пуска. Толкова да му е вече безинтересен. Веднъж седмично се сеща да изиграе някоя игра за половин-един час и това е. Повече го пуска, за да гледа филм. Откак се запали по колелата, всяка свободна минута се употребява по гори, паркове и трасета.
Пускам тайно снимка от състезание и после ще я изтрия, че ще ме изяде с парцалите.
Виж целия пост
# 496
Здравейте, ако някой е записал детето си на уроци по математика ще съм благодарна, ако сподели къде. Не случихме на учителка, много назад са с материала и трябва да наваксаме.
Виж целия пост
# 497
Много се възмутих от учителя по физическо на девойката и само това, че днес и утре са почивни дни и до понеделник ще ми е минало няма да ходя да се оплаквам.
Вчера в най - голямата жега - 14:30 часа ги опъва да бягат един километър. Те му се молили да го отложи за ден, в който ще е по - хладно, но той отказал. Трябвало да се спазва учебния план. За да се измине този километър е необходимо да се направят 7 обиколки на двора на училището за време, което за момичетата е 6 минути. Моето до 4 обиколка нямала проблем, но след това започнало да й става зле, като на 7 - мата вече й било толкова лошо, черни кръгове са й се въртяли пред очите. Като я питах защо не е спряла, каза че не искала да изглежда лигла в очите на господина ( това и друг път го е споменавала и ме навежда на мисълта, че е имало и други случаи в които някой или пък тя не е могла да се справи и той се е държал така)
След като свършва бягането класа сяда под едно дърво и тя като сяда и й причернява, започва да й се гади и оттам насетне й се губят вече и моменти. За колко време, не знае, нищо не си спомня. Когато вече й просветва, се оказва в съблекалнята, но как е стигнала до там идея няма. Успява да се оправи благодарение на изпитата вода и сладкото, но цял следобед и било некомфортно и вечерта като се прибра каза, че все още не й е добре. Яде малко супа, пи много вода и рано рано си легна.
Не съм вярвала, че ще дойде момент, в който ще се притеснявам и за физическото, но ей го на дойде. Как ще го карат до края на учебната година, като времето става все по-горещо, а учебния план трябва да се спазва, не искам въобще да мисля Дано да нямат повече такива нормативи за покриване.
Ох, стана много дълго, за което много се извинявам, но имах нужда да споделя.
Виж целия пост
# 498
Марти, аз не бих оставила това дори и да ми мине моментния гняв. Когато става въпрос за здравето на детето подобни издевателства трябва да имат сурови последици. В понеделник при директора - това е моят съвет.
Виж целия пост
# 499
И според мен трябва да се повдигне въпрос! По обяд беше 28 градуса. Цял срок не са тичали, баш в жегата ще ги изпънат! Първо с директора разговор, после жалба, ако е необходимо.
Виж целия пост
# 500
Марти, това не трябва да се пренебрегва! Вчера моята дъщеря излезе в 6.30 и се прибра в 18.30, не е бягала, но е била навън в жегите. Беше като пребита! А бягане за норматив посред най-големия пек  и то няколко обиколки е издевателство! Има доста неща сгрешени в нашето образование и това е поредното! Бях неприятно изненадана от този факт в СМГ, а и в други училища!  PS. А за учителя на дъщеря ти по физическо и моята не се изказа добре!
Виж целия пост
# 501
Марти, след трагедията с връстник на нашите деца, преди няколко години, ВЪВ часа по физическо, как ще ти мине? Това е недопустимо да се случва!
И не, не до директора само. Трябва едновременно и по-нагоре! Тепърва ще имат физическо по обяд. Не възмутена, много повече съм!
Виж целия пост
# 502
Марти, предполагам  че дъщеря ти няма да иска да предприемеш каквото и да е било - децата не искат да ги "набедят" преподавателите. Но и аз съм на мнение, че трябва да действаш. Може първо и с учителя - ако той не даде знак, че това няма да се повтори, бих отишла при директора, ако и там нищо не стане - и по-нагоре по веригата. Нека учителят тича едновременно с тях, но най-вероятно е бил някъде на сянка. Нормативи, планове - първо трябва да се грижат да здравето на децата, а после - да гонят изпълнение на бюрокращина. Къде спаха досега, но нали идва краят на годината, трябва всичко да е документално изрядно. Пфууу, направо побеснях!
Виж целия пост
# 503
Марти, не оставаяй така нещата.
Аз на твое място бих говорила с учителя и бих му обяснила какво се е случило и какви са били притесненията на детето. Говори и с класния ръководител.
Ако това не даде резултат - продължаваш по - нагоре.
Нека девойката се опита да разбере как се е озовала в съблекалнята. Може би се видели, че й е лошо и са й помогнали да се придвижи до там, макар и не съвсем в съзнание. Учителят разбрал ли е въобще?
Много се ядосвам на такива "принципни изпълнения".
Моята госпожица вчера също е покривала нормативи. Слава Богу е само първа смяна и има физическо първите два часа. Ако беше по обяд в най - голямата жега, не знам и тя как би се справила.

Аз също съм на принципа да ми мине през ръката. И досега си пиша, подчертавам, водя бележки в полето.
Обичам да чета книги на хартия.
Като ученичка не съм преписвала, бях примерно дете. Но пък при всяка възможност подсказвах на съученици Grinning
В университета само за един изпит съм правила пищови, които сама си разработвах, та то си ми беше в главата Grinning
Абе, пълна скука съм Joy
Виж целия пост
# 504
Благодаря ви, момичета. Много ми се иска да говоря и с учителя и с директора, но девойката ме заплаши, че ако го направя, повече няма да ми споделя нищо 🙁 и единственото което съм щялада постига с моя разговор е да влоша положението. Казах й, че ще уважа желанието й, но ако втори път се стигне до подобна случка, а аз ще разбера, дори да скрие от мен, няма да се колебая и ще предприема необходимите действия.
Днес след като стана от сън я разпитах, че вчера хем бях ядосана, хем и тя не беше много в кондиция за разговори. Учителят изглежда въобще не е разбрал, а тя сама е отишла до съблекалнята с помощта на нейни съученички. Каза, че по думите на другите момичета малко е било времето, в което не си спомня какво се е случило.
Днес, обаче все още не се чувства добре. Отказа на една нейна приятелка да излязат, имахме и час за фризьор и докато стигнем до салона, който е на не повече от 300 метра от вкъщи и беше се уморила. Отказва да яде какво й да е. Пие само вода и чак сега яде една Активия.
Не знам, дали учителя определя кога какво да правят в часа или това е утвърден план от МОН, както по другите предмети, но и в единия и в другия случай, високите температури трябва да се вземат под внимание.
Тази година едва ли ще имаме още една РС, но догодина със сигурност ще повдигна въпроса.
Виж целия пост
# 505
марти, не можете ли да се консултирате с лекар?
да се изключи слънчев/топлинен удар.
не би трябвало да ѝ се губят моменти и да се чувства зле втори ден.
Виж целия пост
# 506
Благодаря ви, момичета. Много ми се иска да говоря и с учителя и с директора, но девойката ме заплаши, че ако го направя, повече няма да ми споделя нищо 🙁 и единственото което съм щялада постига с моя разговор е да влоша положението. Казах й, че ще уважа желанието й, но ако втори път се стигне до подобна случка, а аз ще разбера, дори да скрие от мен, няма да се колебая и ще предприема необходимите действия.
Днес след като стана от сън я разпитах, че вчера хем бях ядосана, хем и тя не беше много в кондиция за разговори. Учителят изглежда въобще не е разбрал, а тя сама е отишла до съблекалнята с помощта на нейни съученички. Каза, че по думите на другите момичета малко е било времето, в което не си спомня какво се е случило.
Днес, обаче все още не се чувства добре. Отказа на една нейна приятелка да излязат, имахме и час за фризьор и докато стигнем до салона, който е на не повече от 300 метра от вкъщи и беше се уморила. Отказва да яде какво й да е. Пие само вода и чак сега яде една Активия.
Не знам, дали учителя определя кога какво да правят в часа или това е утвърден план от МОН, както по другите предмети, но и в единия и в другия случай, високите температури трябва да се вземат под внимание.
Тази година едва ли ще имаме още една РС, но догодина със сигурност ще повдигна въпроса.
Разбира се, че учителят трябва да се съобразява с учебната програма,  но това не означава да ги подложи на такова изпитание.  Не е човешко.
Аз така брах ядове с малката ми дъщеря,  в 7 клас. По ФВС учителката ги беше накарала без предварителна загрявка,  да направят 100 коремни преси. Моето чаве,  за да не се изложи,  ги направило и резултатът беше спешно посещение в Пирогов, посред нощите.  След този случай стигнах до Директора.
Виж целия пост
# 507
Марти, може да й дадеш един хидратин алфа или захар и морска сол, разбъркани във вода.
Виж целия пост
# 508
Марти, не е нормално това от страна на учителя. Трябва да говориш според мен, поне с класен. Дали ще има ефект вече е друга тема, но трябва да се опита поне нещо. Горкото дете! Идете все пак и на лекар, нека я прегледа. Heart
Виж целия пост
# 509
Разбира се, че учителят трябва да се съобразява с учебната програма,  но това не означава да ги подложи на такова изпитание.  Не е човешко.
Такъв норматив, бягане 1 км, даже не е заложен в програмата. До 2019 имаше 600 м за MОMЧEТA и 300 м за MОMИЧЕТA, но и двата отпаднаха. Kакто и коремните преси.
https://www.mon.bg/bg/news/3595


Aктуалните нормативи са бягане на 30 м, 200 м совалково бягане (4x50м), скок на дължина от място с два крака, хвърляне на медицинска топка и тест за ловкост.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:f35TfRVSH- … ct=clnk&gl=bg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия