Да преправим старите мебели с любов - тема 38

  • 56 684
  • 754
# 135
Не и ако дървото е третирано правилно.
Виж целия пост
# 136
Лака може да се опита с това:
https://www.vitex.gr/Product/91/45/bg/PAINT-REMOVER--/

Става по принцип, но може да се наложи 2-3 пъти да се маже и почиства.

С пистолет за горещ въздух може да се препече дървото, ако не се внимава много. Някои лакове се запалват от високата Т и самите те изгарят дървото, не толкова въздуха на пистолета.
Виж целия пост
# 137
Ами, омаслявала съм доста неща пейки, маси, столчета за отвън и не цапа дрехи. Попива си и съхне перфектно. След няколко години просто мажа отново за освежаване и няма шкурене, и разправии по премахване на лака.
Виж целия пост
# 138
Момичета, много ще се радвам на идеи как да прикрия отлющения кант на бюрото (работния плот) в детската стая. Правено е преди 20 години с две плоскости, като помежду им има метална лайстна, която е разположена по-навътре и се получава нещо като улейче. Намясто май няма как да се залепи нов кант. Майсторът поне ми отказа. Чудя се тапет ли да му залепя, летва ли някаква да търся, която после да боядисам…
Виж целия пост
# 139
О, същият цвят като моето Laughing
Внимателно замазване със смес от С-200 и прах от дърво (трици) или кит за дърво (от железария). След това шкуриш и боядисваш (първо малко розово Боро за подобряване на контакта).
Крайщата на останалия кант, ако са се поотлепили, ги лепиш с лепило.
Ще си личи, няма да е като фабричен кант, но е вариант.
Виж целия пост
# 140
Двата плота са залепени, предполагам? Хрумва ми, че може лайсната да се извади и да се сложи по-широка, която да прикрива ръбовете. Миналото лято за друга работа търсих лайсни и установих, че има безброй цветове, широчини и стилове. Та има и тип ъглови, които ще захванат само горния плот, има и прави (от типа преходни за под врата), които ще обхванат и двете плоскости. Само си измерете общата височина, защото размерите наистина са много. Магазини, в които съм виждала - стандартни строително-ремонтни - Хоум макс, Практикер, Алати и пр...
Да се смени лайсната няма да е лесно, а ако не могат да се разделят двата плота - няма шанс да стане. Другата опция е да се боядиса, но пак ще личи и то доста.
Виж целия пост
# 141
Мацка, знам че е тема за поправки, но защо не вземеш направо нов плот. Подобен син цвят гледах в икея, и не беше скъп...

https://www.ikea.bg/rooms/home-office/desk-table-tops-legs/table … -za-masa/60485457
Виж целия пост
# 142
Двата плота няма как да се разделят. Освен това чудото не е просто един правоъгълен плот. Напасвано е от едната страна да се вкара в една крива ниша, а в другия му край се стеснява с два ъгъла, защото минава над радиатор и да не се губи от типлината. Т.е., ако го извадя и заменя, златно ще излезе. Не знам дали има някакви самозалепващи кантове, за да лепна директно по целия горен кант. Ама колко ще се задържи от блъскане и джаскане…
Виж целия пост
# 143
Скиорче, мястото на сегашната лайсна прав участък ли е? Ако не е, има и гъвкави лайсни, не знам как се води материала - на пипане е като гумирано. Точно кант ти гарантирам, че няма как да залепиш без да махнеш стария кант (първо) и да разглобиш плота.
Между другото, има ГУМЕНИ самозалепващи ленти, но ако се чопли няма да издържи.
Виж целия пост
# 144
Не виждам как ще се поправи. Все като кърпено, лепено ще стои и ще си личи.
Слагай една подложка за бюро поне горе да не се вижда, и го ползвайте така

Има прафили - u-профили, г- образни, всякакви. Мдф, стомана, пвц..такова да се лепне може.

Кант също може да се залепи с епоксидна смола, или с друго здраво лепило, и така.. ако не те дразни.
Виж целия пост
# 145
Ако можеш да отлепиш целия горен кант си купуваш парче в същия или подобен цвят и го лепиш или с ютията, ако е самозалепващи или с лепило от типа на хелметекс.
Виж целия пост
# 146
Или слагаш това и си решаваш проблема
https://www.ikea.bg/products/small-storage-organisers/paper-medi … o-cherno/40246156

Виж целия пост
# 147
Teta, направо ми реши проблема.🤗
Сега ще видя колко е широка тази подложка и няма да се занимавам с ремонти. Моят мебелист предложи някакъв иноксов кант да сложи, ама ще стане грозно за бюро май.
Иначе отлюпеният участък е прав.
Виж целия пост
# 148
И на мен много ми хареса подложката и бих си я купила за бюрото.
Виж целия пост
# 149
https://www.youtube.com/results?search_query=rissla+ikea
https://www.youtube.com/watch?v=TGi4EOCJneU

Я виж дали тук ще се ориентираш за размерите, ширината и изобщо вида на това нещо. Аз всичко пускам в търсачката на тубата, и гледам там хората как са го снимали и добивам представа.

Малко е скъпичка, но гледам в друг сайт подобна над 100 лева пък беше.

Амазон
https://www.amazon.co.uk/dp/B07JJW2KJR?ref_=as_li_ss_tl&lang … ag=gridfiti081-21
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия