За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 393
  • 767
# 675
Бърди, излишно е точно на теб да обяснявам, че не всяка хрема и висока температура са отит.
Температурата в ухото не е коректен начин за мерене.
Мерете си под мишница- има термометри, даващи резултат за 8 сек.

Не търсете черна котка в тъмна стая без налична котка.
Води до типични и "сочни" Бг гафове... последният, който чух, и то от Професор - "...варикоцеле при деца може да има от вирусна инфекция"... Боже!
Виж целия пост
# 676
Препоръчайте ми сироп за запек, от който сте доволни, за дете на 2,4 г. Последните 3 пъти се изхожда само след клизмичка, и то с рев поне 10 мин. Само с плодове явно не можем да се справим, а не искам повече да я гледам как се мъчи. До сега никога не е имала проблеми, пък сега горкото място не може да си намери ..
Виж целия пост
# 677
За сироп не се сещам, но като малък давах на синът ми чай Блевит Л и доста му помогна. Има дозировка спрямо възрастта.
Виж целия пост
# 678
Препоръчайте ми сироп за запек, от който сте доволни, за дете на 2,4 г. Последните 3 пъти се изхожда само след клизмичка, и то с рев поне 10 мин. Само с плодове явно не можем да се справим, а не искам повече да я гледам как се мъчи. До сега никога не е имала проблеми, пък сега горкото място не може да си намери ..
На моето му действа ентерол.
Виж целия пост
# 679
Препоръчайте ми сироп за запек, от който сте доволни, за дете на 2,4 г. Последните 3 пъти се изхожда само след клизмичка, и то с рев поне 10 мин. Само с плодове явно не можем да се справим, а не искам повече да я гледам как се мъчи. До сега никога не е имала проблеми, пък сега горкото място не може да си намери ..
Спираме:
* прясно мляко- всякакво, за 2-3 седмици. Ще въведем после, но друга марка... .
* фиде, макарони, - всичко от този вид тестени, тип "Барила"...

и няма нужда от клизми.
В добавка- добавяме и киви, нахут, боб в диетата.
Оглеждаме за вътрешни, най-вече, анални рагади- тест с памуче. Ако има- ги лекуваме. Без да ги оправите? няма изход от запека. Подчертаното от мен е белег на вътрешна анална рагада.

Цитат
На моето му действа ентерол.
Това не се дава на деца. Как да се изразя? ...от "крайно нежелателно" до "абсолютно забранено".
Даването на Ентерол на бебета е абсурд.
Виж целия пост
# 680
Препоръчайте ми сироп за запек, от който сте доволни, за дете на 2,4 г. Последните 3 пъти се изхожда само след клизмичка, и то с рев поне 10 мин. Само с плодове явно не можем да се справим, а не искам повече да я гледам как се мъчи. До сега никога не е имала проблеми, пък сега горкото място не може да си намери ..
Спираме:
* прясно мляко- всякакво, за 2-3 седмици. Ще въведем после, но друга марка... .
* фиде, макарони, - всичко от този вид тестени, тип "Барила"...

и няма нужда от клизми.
В добавка- добавяме и киви, нахут, боб в диетата.
Оглеждаме за вътрешни, най-вече, анални рагади- тест с памуче. Ако има- ги лекуваме. Без да ги оправите? няма изход от запека.

Цитат
На моето му действа ентерол.
Това не с е дава на деца. Как да се изразя- от "крайно нежелателно" до "абсолютно забранено".
Даването на Ентерол на бебета е абсурд.

Това дете по-горе е на две и половина години. Не бих казала, че е бебе.
Виж целия пост
# 681
Пюре от сливи да яде цял ден и ще се изходи. Сутрин топла вода с мед
Виж целия пост
# 682
Благодаря за бързите съвети. Имам сушени сини сливи, сега ще ги накисна и ще ги направя на пюре.
Бърди, може ли малко повече инфо как по-точно да проверя за анални рагади?
Ентерол иначе са ми изписвали, но за разстройство. Страх ме е да не се получи обратен ефект..
Виж целия пост
# 683
Благодаря за бързите съвети. Имам сушени сини сливи, сега ще ги накисна и ще ги направя на пюре.
Бърди, може ли малко повече инфо как по-точно да проверя за анални рагади?
Ентерол иначе са ми изписвали, но за разстройство. Страх ме е да не се получи обратен ефект..
НЕ даваме ентерол-и. Нито на бебета, нито на деца. Точка.
Омни панда е много добра САМО за лекуване на клостридиум чревни инфекции. Тоест, лекарство за специални случаи е Омни Панда.

Клечка за уши >> намокряме памучето > слагаме памучето в ануса, на дължина САМО колкото е памучето- 1-1.5 см. Завъртаме леко 1-2 пъти >> изваждаме >> ако има кръв по памучето-? има рагада. Лекуваме я...
"Прокто-синалар", обикновен "Синалар", или "Локакортен", или "Индекстол" са добър избор. Последното, тоест- "Индекстол", е много добър избор, но щипе доста ... за минутка, две? ...минава ... и е много, много ефективно. Гушваме детенцето и успокояваме в случая- болката минава бързо- до 2 минутки.
Лекуваме така 2-3 дена- съчетаваме с диетичните намеси! успоредно правим двете.
Виж целия пост
# 684
Който питаше за шишета - аз съм със стъклени и не бих ги заменила с нищо. Не полепват остатъците така, както по пластмасовите от помпата и не се и драскат ужасно. Мия ги за нула време с гъбичка и детско Веро Фрош и скърцат за секунди. Друг е въпросът като се съберат по няколко заедно с бибероните де... 😀

Малко по-добре се случват нещата при пластмасовите, ако се накиснат с веро и вода (капвам веро вътре и наливам вода да се разпени. Оставям да поседи.)
Виж целия пост
# 685
Препоръчайте ми сироп за запек, от който сте доволни, за дете на 2,4 г. Последните 3 пъти се изхожда само след клизмичка, и то с рев поне 10 мин. Само с плодове явно не можем да се справим, а не искам повече да я гледам как се мъчи. До сега никога не е имала проблеми, пък сега горкото място не може да си намери ..
Спираме:
* прясно мляко- всякакво, за 2-3 седмици. Ще въведем после, но друга марка... .
* фиде, макарони, - всичко от този вид тестени, тип "Барила"...

и няма нужда от клизми.
В добавка- добавяме и киви, нахут, боб в диетата.
Оглеждаме за вътрешни, най-вече, анални рагади- тест с памуче. Ако има- ги лекуваме. Без да ги оправите? няма изход от запека.

Цитат
На моето му действа ентерол.
Това не с е дава на деца. Как да се изразя- от "крайно нежелателно" до "абсолютно забранено".
Даването на Ентерол на бебета е абсурд.

Това дете по-горе е на две и половина години. Не бих казала, че е бебе.
https://apteka.framar.bg/05002512/%D0%B4%D1%83%D1%84%D0%B0%D0%BB … -200-%D0%BC%D0%BB
1 до 6 години 5-10 мл на ден .
Може да прочетете листовката
Виж целия пост
# 686
Мале, аз мразя стъклените шишета!
Имам пластмасови на Авент, без BPA и не мисля да ги сменям.
Стъклените ужасно много си нагряват, когато топля кърма и после чакам супер много време докато изстине... Да, лесно се мият, обаче риска да се потрошат на пода е голям .. а не искам стъкълца навсякъде 😀
Виж целия пост
# 687
В четвъртак малката се оплака от болка в ушите. Вчера сутринта бяхме на лекар. Докторката каза, че е с отит. Изписа ни антибиотични капки, но на тях пише, че се ползват и за Очи. Това нормално ли е? Притеснението ми е, дали ще подействат. Страх ме е да не се влоши състоянието. Няма температура, от вчера е със запушен нос, без кашлица. Дробовете са чисти. Капвам по 4 пъти на ден по 2 капки за 7дни.
Виж целия пост
# 688
Няма проблем капки за очи да се ползват за уши. Понякога такива се изписват и за накапване в носа. Не се притеснявайте и следвайте указанията на специалиста. Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 689
Мами, малката е почти на 11 месеца, но все още не ходи, а имам чувството, че всичките бебета колкото нея вече ходят или се опитват, правят крачки, а тя тепърва започва да се набира и да се изправя сама и се чудя дали е нормално и просто ще проходи по-късно или пък трябва да се консултираме със специалист?
Моето бебе е по същия начин.Едва на 11 месеца започна да се изправя,сега на 26  прави година и единственото ,което прави в посока прохождане е да стои прав в кошарата и тръгва сам без да се усети ,че трябва да се държи , защото още не може да пази равновесие, съответно пада.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия