Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 314
  • 741
# 270
Пункцията зависи от големината на фоликулите, най - често около 14 ден от началото на цикъла(реално както се пада овулацията) . А ако има свеж трансфер може 3ден или 5 ден. Поне това знам.
Виж целия пост
# 271
Аз лично съм имала пункции на 13ти ден и на 20ти ден. Много е относително всичко, зависи как реагират яйчниците на стимулацията. Успех!
Виж целия пост
# 272
Здравейте,  по заповед съм на спонтанен цикъл и миналия месец ми беше първата пункция, в която замразихме първите 2 яйцеклетки (не ембриони). В деня на пункцията ми казаха да отида на ден 2, а когато отидох ме уведомиха, че при спонтаните цикли пункция на  яйцеклетки се прави през месец. Обяснението е че има задържани фоликули още без да е направен прегледа. Е съответно на ехографа Д-р каза че има два такива задържани. Бях неприятно изненадана от тази информация. А мислех, че при спонтаните цикли замразяваме ембриони и действието се повтаря всеки месец 4 пъти. Момичетата които са или са минали по този път могат ли да споделят при тях как е или било?
Виж целия пост
# 273
След всяка пункция си ходех като ми дойде Ц на 2ри ден, преглеждаха ме за задържан фоликул и започвах Летрозол/Фемара. Между третата и четвърта пункция имах такъв, дадоха ми противозачатъчни и на другия цикъл направих и последната.
Трябва да има преглед на 2ри ден! Може пък да няма и да продължите..
Виж целия пост
# 274
Здравей,

Аз също сега съм на Летрозол, имах три фуликула на 2-ри ден по 8 мм. Искам да ви питам колко яйцеклетки успявахте да извадите на всеки цикъл с Летрозола? Всеки цикъл ли го приемахте? Имахте ли оплаквания от лекарството, при мен има болки в яйчниците и някак съм уморена, отпаднала.
Аз не съм по фонда, нямам право заради АМХ -0.48

След всяка пункция си ходех като ми дойде Ц на 2ри ден, преглеждаха ме за задържан фоликул и започвах Летрозол/Фемара. Между третата и четвърта пункция имах такъв, дадоха ми противозачатъчни и на другия цикъл направих и последната.
Трябва да има преглед на 2ри ден! Може пък да няма и да продължите..
Виж целия пост
# 275
Здравейте момичета , аз имам един въпрос.
От 09.05 до 12.05  бях на бемфола 150 , на 13.05 бях на преглед и ми дадоха Гонал по 112,5 мг за 3 дни . АГ ми каза на 15.05 да си сложа и оргалутран и на 16.05 пак на преглед . Само,че от притеснение забравих да попитам дали гонал и огралутран трябва да ги инжектирам заедно ,а утре няма как да се свържа с нея (правя си инжекциите в 21.00) .
Виж целия пост
# 276
Всеки цикъл приемах Летрозол.. Вадехме по 2 яйцеклетки, а обикновено тръгваха 3 фоликула. Нямах оплаквания...
Виж целия пост
# 277
Dreamer, гонал и оргалутран се слагат по едно и също време. Ако не си сложила оргалутран още, а ти е казано от днес, слагай веднага, той държи ЛХ ниско и препятства овулацията.
Виж целия пост
# 278
Dreamer, гонал и оргалутран се слагат по едно и също време. Ако не си сложила оргалутран още, а ти е казано от днес, слагай веднага, той държи ЛХ ниско и препятства овулацията.
Не съм го сложила още, за утре ми е предписан .
Благодаря много за бързия отговор!
Виж целия пост
# 279
Здравей! Аз когато съм слагала оргалутран винаги ме караха сутрин да го бия а останалите инджексии вечер. Не съм питала защо...
Здравейте момичета , аз имам един въпрос.
От 09.05 до 12.05  бях на бемфола 150 , на 13.05 бях на преглед и ми дадоха Гонал по 112,5 мг за 3 дни . АГ ми каза на 15.05 да си сложа и оргалутран и на 16.05 пак на преглед . Само,че от притеснение забравих да попитам дали гонал и огралутран трябва да ги инжектирам заедно ,а утре няма как да се свържа с нея (правя си инжекциите в 21.00) .
Виж целия пост
# 280
Момичета, тъй като за пръв път съм по дълъг протокол искам да питам, слагат ли се инжекции, за да предотвратят отделянето на Я (тип цетротид). Също така, има ли забавяне на менструацията или идва стандартно?
Виж целия пост
# 281
Слага се Декапептил.  При мен имаше забавяне с 2-3 дни МЦ.
Виж целия пост
# 282
Момичета, в стимулация съм и от събота съм на инжекции, преди това 3 дни фемара. В събота ЛХ беше 7.40 IU/l, днес лх е 3.50 IU/l, а цетротайд ми е включен от утре, прогестерона е 0.71ng/ml, естрадиол е 400pg/ml, като се изявяват 7 фоликула по 13,14мм, и само един е 17мм. Моля коментирайте. Док каза, че за сега всичко е наред, но аз само го мисля, ще ме разберете
Виж целия пост
# 283
Слага се Декапептил.  При мен имаше забавяне с 2-3 дни МЦ.
А след пункцията?
Виж целия пост
# 284
Слага се Декапептил.  При мен имаше забавяне с 2-3 дни МЦ.
А след пункцията?
Не знам, аз бях със свеж трансфер и съм бременна. Ако ще правите свеж трансфер, ти пожелавам да се забави 9 месеца Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия