Дългото чакане след трансфер-тема 98

  • 66 028
  • 745
# 90
Здравейте дами днес беше и моя трансфер на едно 5 дневно емрионче. Започва дългото чакане и за мен. Исках да ви попитам как преминава вашето чакане? Какво правите през тези дълги дни?
Виж целия пост
# 91
Здравей, Vity. 
При мен върви бавно, но надявам се успешно. Първите 3 дена си почивах. От дадох се на пълен релакс. Днес ми е 6 ти ден след трансфера.
Здравейте дами днес беше и моя трансфер на едно 5 дневно емрионче. Започва дългото чакане и за мен. Исках да ви попитам как преминава вашето чакане? Какво правите през тези дълги дни?
Виж целия пост
# 92
Здравейте момичета, днес отидох да се тествам, утре до обяд ще е готов резултата. Но съм сигурна, че няма бременност. Като забременях със сина ми имах симптоми - чувствителни зърна и много силни болки в яйчниците, като при най-най болезнения ми цикъл, тогава имах и имплантационно зацапване. Сега нямам грам симптом, нищо не ме боли. Вчера след отрицателния пиклив спрях и хапчетата, да вземе да ми дойде вече по-бързо и да се подготвям за ЗЕТ.
Виж целия пост
# 93
Защо търсите симптоми? Всяка бременост е индивидуална! Аз съм нямала импламтационно зацапване,нямах придърпвания и прочие и съм с успешен трансфер. Имам син който е зачанат естествено и с него съм нямала придърпвания освен болезнени, адски болезнени гърди. Сега при инвитрото имах напрржение в гърдите и до там. Симптомите ми започнаха в 6 седм и беше само повръщане и то до 16 седм.Със.сина ми даже не съм и повръщала🤷‍♀️Така че за мен хапчета преди кръвен не се спират,но все пак всеки си решава
Виж целия пост
# 94
Милото, знам, права си. Всяка бременност е различна, и сега наистина е много рано за симптоми. Но вчера се отчаях с този отрицателен пиклив.. изобщо не трябваше да го правя. Повече няма да си купя пиклив тест. Ако забременея отново (дай боже!) ще си направя такъв само, за да си имам за спомен, и то след двуседмично закъснение.
Виж целия пост
# 95
Честно казано не знам за какви симптоми говорите преди 6-7 седмица рядко се "хваща" някой симптом. Да не говорим, че някои бременности и един симптом така за цвят нямат даже, само коремчето расте.
Не искам да ви преча да се сдухвате, ама поне лекарствата си пийте Wink
Виж целия пост
# 96
До дамите, които сте ползвали Lucrin Depot инжекция. Моля за информация.

Днес ми звъннаха от Мемориал с добри новини след ПИД изследване. Също ми предписаха въпросната инжекция за стопиране на цикъла, но не можаха да ми отговорят на два въпроса. Какво забавяне долу-горе да очаквам и трябва ли да се складира в хладилник този Lucrin.
Налага се да замина извън страната за няколко месеца и ми се иска да си взема инжекцията с мен и да си я поставя малко преди да се върна в България, за да съм готова за трансфер, когато се прибера.

Много ще съм благодарна, ако някоя от вас сподели личен опит с този медикамент. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 97
Здравейте момичета. Днес започнах подготовка за трансфер на 1 петдневно ембрионче. Прикачам снимка на прогестерона ми. Предния път 5 дни преди трансфера прогестерона ми беше 0.57 ng/ml което мисля ,че беше прекалено ниско. В деня на трансфера не ми беше изследван . Сега ще настоявам.поради мерните единици немога да преценя добър или лош е.
Виж целия пост
# 98
Здравейте момичета. Днес започнах подготовка за трансфер на 1 петдневно ембрионче. Прикачам снимка на прогестерона ми. Предния път 5 дни преди трансфера прогестерона ми беше 0.57 ng/ml което мисля ,че беше прекалено ниско. В деня на трансфера не ми беше изследван . Сега ще настоявам.поради мерните единици немога да преценя добър или лош е.

Моят прогестерон 4 дни преди трансфера беше 0.18 ng/ml. В деня на трансфера ме извикаха по-рано за да го изследват. Тогава беше 16.23 ng/ml. От пункция до трансфер минаха 3 дни. Слагам циклогест 2х1, пия Естрофем 2х1 и фолиева 2х1. След трансфера продължавам с тях + инжекции Фраксипарин и Зарзио.
Виж целия пост
# 99
Здравейте момичета. Днес започнах подготовка за трансфер на 1 петдневно ембрионче. Прикачам снимка на прогестерона ми. Предния път 5 дни преди трансфера прогестерона ми беше 0.57 ng/ml което мисля ,че беше прекалено ниско. В деня на трансфера не ми беше изследван . Сега ще настоявам.поради мерните единици немога да преценя добър или лош е.
Прогестерона при започване на ЗЕТ трябва да е нисък.Съответно и преди започване на прогестероновия препарат трябва да е нисък.Когато ви изпишат прогестерон ще започне покачването. Това е при стимулиран ЗЕТ. АЗ започнах с 0.24ng прогестерон и в деня на трансфер ми беше 13 ng,а 9 след трансфер когато пусках ЧХГ и беше положителен тест,прогестерона беше близо 33.3. Поставях 2х1 циклогест и имах 7 инжекции прогестан 50.
Виж целия пост
# 100
За прогестерона в деня на трансфера съм със смесени чувства .Някой казват да е висок ,други да не е толкова висок ,че ще презрее лигавицата.Аз лично винаги и на биопсии и на свеж и на ЗЕТ прогестерона ми е бил над 60 ng/ml .На успешния ми свеж също бях с такъв .Сега на този ЗЕТ за пръв път бях с 20 ng/ml .Мисля ,че дори и да е нисък с правилната терапия ще се вдигне достатъчно .Виж високия не може да се смъкне ,но е факт че и с много висок съм забременяла.А и това над 60 не се знае колко е над 60.Даже в Турски клиники отменят трансфер ако е над 50 ng/ml.
Виж целия пост
# 101
Здравейте момичета. Днес започнах подготовка за трансфер на 1 петдневно ембрионче. Прикачам снимка на прогестерона ми. Предния път 5 дни преди трансфера прогестерона ми беше 0.57 ng/ml което мисля ,че беше прекалено ниско. В деня на трансфера не ми беше изследван . Сега ще настоявам.поради мерните единици немога да преценя добър или лош е.
Прогестерона при започване на ЗЕТ трябва да е нисък.Съответно и преди започване на прогестероновия препарат трябва да е нисък.Когато ви изпишат прогестерон ще започне покачването. Това е при стимулиран ЗЕТ. АЗ започнах с 0.24ng прогестерон и в деня на трансфер ми беше 13 ng,а 9 след трансфер когато пусках ЧХГ и беше положителен тест,прогестерона беше близо 33.3. Поставях 2х1 циклогест и имах 7 инжекции прогестан 50.
На ЗЕТ предния път взимах 2х2 утрогестан вагинално и 3х 1 дуфастон. Нищо друго,но и реално нз в деня на трансфера колко е бил и след това не знам,но този път ще го следя . Благодаря за изчерпателния отговор
Виж целия пост
# 102
Много добре сте решили да го следите прогестерона. При мен ми при първия ми ЗЕТ на полу естествен цикъл прогестерона ми беше 27 в деня на трансфер,но резултата неше отрицателен на два три дневни ембриона. Тогава бях на кринон и естрофем 3х1. Сега при стимулирания ЗЕТ бях с прогестерон както казах в деня на трансфер близо 13,а естрофема като доза беше 3х2 на ден. От естрофема нараства лигавицата,като милиметри моята беше тънка,а прогестероновия препарат я прави трислойна. Аз бях с трансфер на един ембрион и в деня в който трябваше да започна прогестерон ми назначиха само една инжекция прогестан 50 после 5дни слагах циклогест. При вагианлния прием на прогестерон не се отчита в кръвта стойноста му. И в деня на и след трансефара ми назначиха 4 инжекции още прогестан 50,но аз имах още 3 и го сложих и тях! Много беше странна схемата на док Македонова за прогестетоковите инжекции,но ето че имаше ефект и вече съм в 25 седмица. Даже не вярвах че ще успея с един ембрион. На повечето момичета като четях във форуми и групи им връщат по няколко ембриончета и си помислих,уви нямам шанс. Но Бог реши друго и доста момичета тогава бяхме с по един ембрион и с положителен резултат. Молете се и не се отказвайте да вярвате,че ще успеете🙏😇
Виж целия пост
# 103
Виждам, че доста от вас са в Надежда. Правихте ли биопсия за имплантационен прозорец преди ЗЕТ? Има ли някоя от вас със ЗЕТ на напълно естествен цикъл. Предполагам се ходи всеки ден, за да се разбере кога се е пукнал фоликулът. Уж ще правим и комбинация с инвитро на ЕЦ, ама може и само ЗЕТ да е.
Виж целия пост
# 104
Аз съм ЗЕТ на ЕЦ .Вика ме на преглед 11-12 ден.Аз обаче отидох на 13 ден ,защото така се случи .Даже бях в О и не се наложи таймираща инжекция.Относно имплантационния прозорец имам правен преди да родя.В разговор с доктора ,той ми обясни, че не би трябвало да се е изместил ,затова сега не съм правила .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия