Бебешката количка - цяла наука за второ висше №49

  • 74 041
  • 869
# 135
Axenia, от моето некомпетентно мнение, мисля че при теб определено щом бебчето ще е декември, ще ти трябва кош за новородено, защото поне март, април и май ще си по цял ден навън, особено април и май вероятно изобщо няма да се прибираш вкъщи покрай хубавото време.
Виж целия пост
# 136
С декемврийче съм, роди се в първите дни на декември. От края на март е в лятна количка с легнало положение. Кошът за новородено на количка 3 в 1 съм ползвала макс 20 пъти. Не бих купила комбинирана количка, освен ако нямам място в апартамента, където да я държа сглобена или не живея в къща и теглото не ме притеснява. И пак не си струва за 3-4 месеца. Ако сега избирам, бих взела лека лятна с напълно легнало, с възможност да се върти към майката и бих заложила на хубаво порт бебе с твърдо дъно. След 3.5-4 месеца повечето бебета не ги свърта да лежат и искат да могат да гледат. Поне моята още от 3 навършени се навдига и в коша за новородено не искаше да седи, ако не спи. Всички майки около мен захвърлиха 3 в 1 много преди децата да направят 6 м и минаха на летни колички. Живея в блок и няма нищо по-неприятно от това да влачиш 10-12 кг количка с 6-7 кг бебе в нея по стълбите.
Виж целия пост
# 137
Голямото ми дете е септемврийче и кошът за новородено с него е ползван броени пъти. Аз също не понасям разходки на студа. Малкото е декемврийче и съм го ползвала повече пролетта. Много зависи дали ще ползвате слинг или ергономична раница. Ако ползвате то спокойно може да минете и без кош. И да действително поставянето и ваденето на бебето в колата особено ако го местите от кош в кошница и обратно е изключително досадно и понякога буди бебето. Така, че каквото и столче да вземете - вземете го с изофикс база, защото това значително улеснява поставянето и ваденето.
Виж целия пост
# 138
Мен студа не ме притеснява за излизането. Т.е. стига да не вали, мъгла и т.н. ако е само студено ще се излиза. Ние живеем в къща, има две стъпала, по които да вдигна количката. Но също като Дарлинг, за да отида някъде, трябва да е с кола. 
Най-добре ще взема коша, пък дай боже да го ползвам и с други бебета Blush
Сега остава да се спра конкретно на количка. Най-най ми харесва Харвито, обаче много се колебая между нея и Мутци. Вие от двете коя бихте избрали?
Виж целия пост
# 139
Аз категорично Харви, много я харесвам. Моя близка приятелка има много лош опит с муци Icon. За няколко месеца употреба шасито се строши. Отделно от това намирам Муци за тромави и зле балансирани колички в сравнение с другите, които съм карала. Другото което е знам, че фалираха и не знам различните търговци как процедират с гаранционното обслужване. От друга страна това доста свали цените им, което е плюс. Побутайте ги в магазина и ще усетите коя е вашата.
Мен студа не ме притеснява за излизането. Т.е. стига да не вали, мъгла и т.н. ако е само студено ще се излиза. Ние живеем в къща, има две стъпала, по които да вдигна количката. Но също като Дарлинг, за да отида някъде, трябва да е с кола.  
Най-добре ще взема коша, пък дай боже да го ползвам и с други бебета Blush
Сега остава да се спра конкретно на количка. Най-най ми харесва Харвито, обаче много се колебая между нея и Мутци. Вие от двете коя бихте избрали?
Виж целия пост
# 140
Бутах ги и двете, за това и клоня към Харви, много ми харесва, толкова е лека ( с 2 кг. По лека от Мутци) и маневрена,  лесно се сгъва. Мъжът ми обаче хареса Мутци. Да, знам че фалираха, обаче и цената им не пада...
Ще си взема Харви, постоянно ми е пред очите Blush
Виж целия пост
# 141
Още един плюс на Харвито е, че има и адаптери, с които става по-висока и детето е по-близо до теб и не се навеждаш много като трябва да го оправяш.
Ние чакаме бебка септември месец живот и здраве и купихме Харви с коша за новородено, седалката за 6+ месеца и зимен чувал за седалката. Смятам да я изкарвам постоянно навън, стига да не вали и да не е прекалено студено. Няма да издържа да стоя затворена вкъщи, а и бебчетата имат нужда да са на въздух и все пак да се каляват. Въобще не съм мислила да не взимам коша за новородено.
Виж целия пост
# 142
Бебето ми е краят на октомври. От февруари започна да не иска да стой в количката. Март когато беше на 4м я сложих в летния кош. Имаше подобрение за месец и пак започна да недоволства. На 6м и купих лятна количка, и чудо, бебето ми вече стои с часове. А сега и в жеги също гледам доста майки си карат бебетата или с кошниците за коли прикрепени към количките или си взимат лятна ако количката им е с чупка на летния кош и не могат да сложат бебе на 3м. Така е точно една майка в парка която е с easywalker- взе стара лятна количка на позната, защото адапторите ѝ били допълнително още 50лв за да сложи коша за кола на количката.
Понякога бебетата не искат да стоят в легналия кош, чувала съм го, но не вярвах, ме точно на мен ще се случи.
Виж целия пост
# 143
Синът ми е роден в началото на септември.

За първи път излязохме, когато беше на десет дни. Не е имало ден, в който сме пропускали разходка. Бях майчинство до края на януари и до тогава излизахме всеки ден по 3-4 часа - не през цялото време навън, но ходехме по разни симпатични места, в които аз можех да седна да изпия едно кафе, да обядвам или да се видя с приятели. Цялата си бременност изкарах у дома, на легло и имах нужда от движение, контакти с хора или просто да изляза от вкъщи. Златно време беше Laughing. Детето заспиваше, още докато му обличам космонавта, и се събуждаше за яденето, което пък му носех. Ползвахме коша до 6 месеца до края на април, детето беше на почти осем месеца - просто времето се задържа адски студено и през пролетта. А и кошът все още му ставаше.

Освен това синът ми се роди с тортиколис, ходеше на остеопат и ми беше абсолютно забранено да стои в столче за кола за повече от половин час. Не му се е и налагало.
Виж целия пост
# 144
Здравейте, имате ли мнение за количка Kikka Boo GIANNI? Цената и е доста ниска, а ми хареса дизайна и функциоността.
Виж целия пост
# 145
Ако сега трябва да избирам не би ползвала кош за новородено, но ще купя едно такова:
Виж целия пост
# 146
Аз родих декември , кошничката си ползвах от самото начало с подложка ,най - вече при пътувания с колата . Зимния кош ползвахме 6 месеца някъде и не съжалявам , че не бързах с летния. Летния почти година ,но вече детето тежи и количката стана по-тежка и реших да купя лятна .

За мен си е оправдана инвестиция , беше ми удобно през всички периоди и винаги можем да продадем старата количка.
Виж целия пост
# 147
Истината е, че не се продава само лежаща количка.
Най-често е 3 в 1 или 2 в 1. Всъщност не е важно лежащата и седящата да са от същия плат или със същото шаси, защото няма как да те видят с трите неща едновременно. Маркетинг.
Виж целия пост
# 148
Аз затова доста се чудя на cybex easy twist. Прилича ми на лятна по теглото, но седалката се върти напред и назад, може да се свали цялата и да се сложи кош за кола или такъв за новородено. Някак като че ли хем е лятна, хем е комбинирана, но с нормален кош за новородено, а не да слагаш портбебе върху седалката.
Виж целия пост
# 149
Аз съм ползвала кош за новородено и с двете деца. Първото е родено февруари, почнах да излизам веднага. Количката беше някаква дъщерна фирма на макси кози, забравих и името преди повече от 12 години, но същият кош за новородено като на макси кози. Бебето беше защитено вътре, нито вятър, нито слънце можеха да проникнат, пълно легнало положение, а не като седалките, които нямат съвсем легнало положение. Но му писна да седи в количка още на 4 месеца. Няма да забравя едно кошмарно пътуване, летяхме със самолет и онази ми ти грамадна за времето количка, с кош за новородено я помъкнах, за ми откаже после и за 5 минути да седи вътре. Носех го само и като ми натежи много за по 15 минути в кошчето за кола, монтирано на количката. Там седеше. Сложих сравнително рано седалката, тогава тя не се въртеше към мен, та беше драма, че не ме вижда. Или по принцип не харесваше колички, защото от както проходи на 10 месеца отказа да седи вътре съвсем. Бях взела една много лека количка, с която майка го взимаше от ясла, качваха се по автобуси и нямаше как да извърви пътя. Но за друго пътуване отказваше количка. След годинка почнах да го бутам в триколка, а на 2 си подкара колело и си се движи сам.
Второто ми бебе е лятно, юнско. Имат голяма разлика двамата, тогава се чудих доста за кош за новородено. Но попаднах на намаление на сайбекс приам и я взех. Е изкара в този кош повече от 6 месеца. Аз слънчасах от разходки лятото, то си беше скрито от слънцето, но влизаше въздух и не се спарваше. Помня как валя сняг около нова година, тогава с космонавтче вътре го слагах и си спеше с кеф, беше голямо бебе, но се побираше вътре доста дълго. После минах и на седалката, зимата с чувалче. Дребното обича да се вози. До 3 годишна възраст го бутах в сайбекса. Имам и лека количка за пътиюуване, ама само по летища съм я разнасяла, двамата с него си харесвахме много пиама. Но отказва и досега да се качи на триколка, колело или нещо, което трябва той да кара. Не е да не съм опитвала, ама няма интерес, страх го е и до там. Та си е до дете и в началото няма как да знаеш, ще седи ли, няма ли. Аз съм фен на кошовете за новородено, малко колички имат пълно легнало положение, пък и за малко новородено бебе, да го закопчаеш с колани, ми се струва много неудобно. Но като гледах колички тогава, се бях замислила и за тези варианти


И двете са немски марки май, hartan и gesslein. Явно е пълно легнало положение на седалката, а отгоре се слага май се казва порт бебе, което е с твърдо дъно.
Други варианти като само в чувалче или в легналото положение на кошницата за кола са непрактични според мен за чести и дълги разходки, защото вятър все ще се завърти и да влезне при главата на бебето, което няма как да е в чувалчето. Но това са си мои разсъждания и в крайна сметка каквото и да си мислим родителите, децата си имат собствено мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия