Великобритания - тема [92] Лятнo - Морска НеКовидна

  • 48 799
  • 748
# 45
Merry, то си е доста тежко тесто след като само брашното е кг:heart:
Великден и Коледа винаги са били много тържествено празнувани в моето семейство,  опитвам се да предам нататък,  мило ми е Heart
Сигурна съм,  че ще имате невероятни козунаци, емоции и спомени Heart
Виж целия пост
# 46
И аз си признавам, че напоследък заради децата само се хващам, на мен яйцата никога не ми стават хубави 🙃 Освен това сме и рожденици и освен козунаци и яйца, и торта правихме днес. 😂 И цял ден в кухнята ми писна, добре че моят мъж го бива да меси, оставяме козунаците да втасват за последен път и излизаме навън на въздух.
Виж целия пост
# 47
Аз за първа година няма да правя козунак, но никой не го яде освен мен, а моите кг не са малко и без това. Яйчица обаче боядисахме с детето Simple Smile
Виж целия пост
# 48
Merry, може ли рецептата? Нямам пекарна. Но имам замразено кубче мая. Аз мислех да не правя, ама ви прочетох тук, а и поканихме свекърите на кафе и мисля, ще си пасне добре с топъл козунак (ще го пека сутринта). Поне те като дойдат знам, ще се изяде.

Мен никога не са ми се получавали козунаците, но аз упорите опитвам. Питки правя разкошни, козунаци, цъ. Да взема да помоля ММ да ги омеси 😁

Иначе ние днес имахме български гости, пекохме агнешки пържолки на Нинджата, бейби картофки сварени от вчера, яйца боядисах малко преди гостите да дойдат (и след като бях станала рано и завела дете 1 на футбол и дете 2 на драма скул 🤪).
Виж целия пост
# 49
Аз тренирах миналата седмица. Днес пак ще пробвам.
Виж целия пост
# 50
Миа, моля те сподели за нинджата, сериозно обмислям покупката на 10in1, нашият airfryer е в употреба нонстоп,  но е малък и често се налага да пускам 2 пъти. Предварително благодаря. Heart
Виж целия пост
# 51
И ние сме готови , намерих бели яйца в турския , последните бои взех, не ми харесаха, че голямо мацане, ама Кот такоз
Козунакът го замесих и аз в нинджа процесора, втаса в Нинджата , (моята е 14 в 1) , и го изпекох пак там . Ама малко го прегорих отгоре, а мъжа ми каза, че коричката била най хубавата хахах, аз утре ще го опитам , че днес съм само на вода .
Виж целия пост
# 52
Mimmito, страхотни са станали, ако нещо остане от козунака жо правя на bread and butter pudding 😀
Искам 10 в1, защото е фурна, ние месо не ядем и доста от функциите не бихме ползвали, или поне така мисля 😀
Виж целия пост
# 53
aз ползвам мойта вместо фурна , откакто съм я купила , май изобщо не съм пускала фурната ( че е много смотана ) , всичко си пека в нея
ако имаш въпроси питай смело
а от козунака , така като гледам нищо няма да остане хихихи
Виж целия пост
# 54
Съм щях да правя един в машината за хляб и един аз да замеся, ако случайно нещо не стане. Но машината явно нещо беше паднало по реотана и запуши, това, което аз щях да меся, маята не се активизира дълго време и забърках още. И сега сме с 4 козунака, които се пекът сега. Яйцата боядисах с една боя, която случайно бях взела от Лидъл, тя пък се оказа хубава.
Виж целия пост
# 55
И у нас е много козуначеноо   😀 част ще раздам на съседи и колеги, ние сме само 3ма, ката най-малкият член е на 3 😀
Mimmito, ние сме с един от първите но тежал, стоя в склада 5 години и откакто го извадих и купих решетка ми спасява живота, те само моят разбира се и мъжът ми готви 😀
Виж целия пост
# 56
у нас само аз готвя , че мъжа ми е на работа
ние миналата седмица раздадохме на съседите , по техния Великден за утре няма нищо да раздавам, то и само 1 голям стана де , няма повече
Виж целия пост
# 57
Тази година пропуснах и двете дати. Миналата събота бях на работа и взех готови хот крос бънс, а този уикенд сме в Италия и сме се отдали на празнуваме на всякакви празници. Поводи да искаш за ядене и пиене 😁
Виж целия пост
# 58
Преди малко извадих козунаците, станаха страхотни, месих в машината за хляб. Сега ще направя още една доза и ще я сложа в хладилника за през нощта, утре ще пека пак. Колежките все питат кога ще им нося сладък хляб.
Виж целия пост
# 59
eх , докато кажа , че няма да раздаваме нищо и комшията сложил един бял халат с едни бели ушанки и донесе една голяма торта , шоколад , една играчка за детето и картичка
дадох яйца , и утре ще замеся още един козунак и ще им го занеса топличък да си хапнат
Стана ми много мило , много са ни добри тези съседи , възрастни са и все повтарят , че Ния им е като внуче
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия