КГБ = Клуб на Готините Баби - 208

  • 59 786
  • 744
# 150
Добрутро, добрутро в неделя!

Отдавна не съм се весвала, но както казват повечкото, няма нищо интересно около мен. Пък и като подхвана, хваща ме логорея, та по скоро да си мълча.

Хули, радвам се, че при теб нещата се подреждат в добра посока. Бързо да се възстановиш.

Днес се събудих рано, но то е нещо обичайно за мен. Станах полях цветята, въпреки снощния дъжд, направих палачинково тесто и кафенце горещо и силно, изпивам го и отивам при тиганя. Обядът още не съм го измислила, но ще стане и това.
Децата растат с бързи темпове по тях се вижда как и ние си растем, за съжаление и стареем, каквито и да си ги приказваме. И това не само външно се отразява, ами повече личи това отвътре. Кой не вижда, кой не чува, кой не помни какво казал, трети и четвърти забравили. Това е положението. Важното е да държим високо, високо настроението. Ако можем и дано да успяваме.

Няма да ви споменавам, прочела съм ви всичките - с успехи и проблеми, с надежди и очаквания.

За начало на деня ви поднасям стихове и горещо кафенце с... кой както го обича и ви казвам със здраве!






Димитрия Чакова
~~~
Най-хубавото място на света
е там, където някой те обича.
Превел глава, ще те научи да четеш
и с болките ти тихичко ще срича.
В най-хубавото място на свeта
сърцето ти от песен ще прелива
и думите ще раждат светлина,
и топлината помежду ни ще е жива.
Приятелю, бъди сега до мен,
когато имам нужда да съм силна
и никога не ще си победен,
защото винаги ще знаеш, че ме има.
Най-хубавото място на света
е кафенето, сайта, тротоара...
когато си разделяме това,
което прави поносим товара.

[/i]
Виж целия пост
# 151

 Добро утро, момичета!
Хайде на кафенце!

По темата: Аз не съм гледана от баби, а от държавата. Ходех на ясла и детска градина от понеделник до петък с преспиване. С лелките много се разбирахме. Аз им държах преждите, миехме заедно пода с едни "ракети", подреждахме столчетата и масите, миехме купичките от алпака,..., а те ни четяха приказки за лека нощ.
Моите деца си ги гледах сама. Когато каката е приеха в НФСГ и синът завърши втори клас, тогава започнах работа.
Когато има любов и разбирателство и малките доходи са достатъчни за едно щастливо семейство.

Да се оплача. Вече един месец ходя на работа, а още нямам договор. Започвам да се замислям за коректността на фирмата. От осигуровки ли икономисва? Аз съм на минимална заплата. Ако ми бави договора, какво ще е със заплатата?

Лек ден на всички!:heart:HeartHeart
Кой ме е изпреварил??? Марина.Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 152
Добро утро и от мен. Пия си кафето и правя плановете за деня. Днес май няма да вали и ще мога да лакирам дървото около басеина и подиума на шатрата.
Извиках една жена /ромка, на която мъжът и работи в стопанството и живеят в селото вече 11 години, но са от Силистренско/да ми помага с плевенето, защото не ми достига времето и за това, а двора си е голям и каквото и да правим плевелите избуяват като все едно ги ториш.
Преди да направим пътеките, сме подложили геотекстил, пясък и т.н. уж да не избива трева, ама ела и гледай какво става - цели храсти.
Хули, браво момиче. Бях сигурна, че всичко ще мине добре. Сега бързо възстановяване и от тук нататък никакви болежки. Здраве и дълголетие.
Бабет, кой набор е дъщеря ти? Моята също завърши НФСГ.
Фло, трябва тази седмица да се чуем и да се видим за малко, че картината ти си я возя в колата. Ще ходиш ли на тръстиката и кои дни?
Маринка, благодаря за прекрасните стихове.
Всички останали неспоменати ви прегръщам.
Виж целия пост
# 153
Добро утро. красавици!
Денят ми започва с чудесно настроение - имаме кафе и стихове, раздумка с приятелки.
МАРИНКА, наистина, че отдавна не си се появявала. Права си за децата - растат, а с тях и ние. Онзи ден говорих със Сладичка. Говорихме си за мода, за тренировки, за училище. И по едно време ми казва, че в класа имат двойка. Питам кой не си е научил уроците, а тя ми обяснява, че момче и момиче са двойка. С малко обяснение разбрах. Говорихме си за чувства, за приятелство. Казали и на класната. До тук добре. На другия ден ми се обажда, че двойката вече не е двойка. Разделили се. Емоции. като в руската песен - детство, юность, вокзалъй, причалъй. Бъдът внуки потом, все опять повторится сначало.
БАБЕТ, помисли си защо не ти подписват договора. Съмнителна ми е тази работа. Да не би да имат такава практика - да им работят хората без договор, а после да ги освобождават.
ПИПИЛОТА, За да е градина картина се иска много работа. Тази година жената, която ми плевеше цветната градинка се е схванала - всичко я боли и не може да работи. Синът я прекопа, но бурените и корените не са чистени, та след някой и друг дъжд ще поникнат отново. Битката с плевелите е неравна...какво ли се оплаквам? Градинката ми има няма 20 квадрата. Я да си мълча, да запретвам ръкавите и да захващам мотичката. ПИПИ, тази седмица съм на работа във вторник на 17, от 14.00 до 16.00. Дано да можем да се видим.
Днес няма да работим. Ремонтът ще почака. Поканени сме на обяд от племеника. Момченцето им стана на три, а на Гергьовден имаше имен ден, но бяха болни, та не можахме да го отбележим.
Ей такива работи покрай мен.
На вас спорен ден. Намирайте си време за почивка.
Виж целия пост
# 154

Привет! Нека ни е маргаритено!
Маринка благодаря за чудесните стихове!
Нищо интересно при нас само дето вечеряхме гирос-хареса ни-това е гръцкия вариант на дюнера.Поразходихме се из морската за малко, че много не ни слушат краката. Снощи поваля напоително- да се умножи тревата в градината, че е ""малка".
  Сега се услушваме за предложение от младежта.
  Лек ден!
Виж целия пост
# 155
Добър ден!
Маринке, присъединявам се към благодарностите за стихотворението!
Аз съм още по пижама, ама не съм в леглото. Спах до 9, 30. Станах, измих си ръцете и очите, направих руло "Стефани", което вече се опече.  Добре пече новата ми фурна "Беко" с 9 функции,от 50 до 250 градуса, с таймер за време и звънец, с прибиращи се врътки, с 3 нива за печене и грил, с плъзгащ се механизъм за лесно слагане и изваждане на тавите. Синът е избрал модел, покриващ всичките ми критерии и за приличната сума от  400лв. Пу,пу,пу ! Чукам на дърво, да не я урочасам!
Намазах си косата с жълтък и зехтин, рових в Интернет и сега отивам в банята.Та затова бях с пижама- защо да се обличам, като пак ще се събличам?! Следобед планирам лежане, четене и ТВ, защото ме мързи за друго. То и няма какво толкова да правя из двора.Тази година и с цветята не съм на ти.
Една полезна работа свърших тези дни .Отворих гардероба и се освободих от ненужни дрехи - кои остарели, кои отеснели, кои прекалено цветни и ги подарих заедно с 2 китеника, чаршафи и други "китла" на една ромка.Тя пък от доволна, по-доволна! А аз започнах да си купувам нови неща,за да облека 95-те ми килограма. Тази зима преизпълних нормата за качване. Чудя се на себе си как не ме е срам!
Та такива неща ме  занимават.
Маринка, Диди, Фло, Пипи, Бабет , благодарско за споделеното днес и хубав  неделен ден на всички  писали и неписали!
Виж целия пост
# 156
K.A.G преди много години в тинейджърска възраст, чела, недочела реших да си направя маска на косата с яйце. Да ама като не съм разбрала, че се слага само жълтък. Пльоснах и белтъка и като постоях порядъчно време с маската я измих с топла вода. Няма да обяснявам този белтък като се свари в косата ми, как успях да я почистя после. Голям резил беше.
Виж целия пост
# 157
Пипи, разсмя ме!   Маска с жълтък и домашна свинска мас е още по-добре.Правя си чат-пат. Не, че е станала кой знае каква, но пък и не е зле  за  близо  70-те ми години. Някога ползвах къна "Рубина", в нея 1 с.л. мас, 1 жълтък,  няколко счукани карамфилчета  (подправката), сок от няколко маслини и стрит тютюн от 1 цигара. Имах прекрасна коса! След като побеля, вече няма как да ползвам къна, защото ставам рижава. Сега на 2 месеца  боя и тази маска..
Виж целия пост
# 158
Привет,момичета!
                              Завърнах се от празника на 18-то СУ и бях възхитена.Чудесни стаи бяха направили.И всичко изработено от децата.Неда се представи с рисувани обици и ключодържатели и.....се изкупиха още в началото.Чак ме е яд,че не снимах щанда.Беше направила и японски талисмани за здраве,за късмет,любов и т.н..Посланникът на Япония беше там и децата бяха подготвили чудесна програма.Неда пя на японски и сега чакам да се върнат с Мими,която беше фотограф и оператор и при нея има повече снимки и запис на концерта.Вероятно по БТВ ще има репортаж по новините за тях.Екипът на БТВ предложил на Мими да вземат нейните снимки и репортажа,който прави,но тя е разколебана дали да ги даде.Важното е,че е доволна и щастлива,че са оценили направеното от нея.
                             Пускам ви снимчица на нашата японка и на моя милост с нея.Това има на моя телефон,че не го бях заредила.Снимките са направени в двора на японския център към у-щето.Той  напълно отделен и в него учеха по време на ковид когато беше топло.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 159
Дидиа много сте хубави баба и внучка.Сигурно е било много интересно.
И аз и ММ ще ходим на среща с Йоана, мама и тати.
Добре, че са  децата, че сами е едно тихо.
   Приятна вечер мили момичета!
Виж целия пост
# 160
Диди, да ти е жива и здрава внучкта, а ти до нея да младееш!
Виж целия пост
# 161
Дидиа, много сте хубави с Неда. И чантата ти е много в мой стил. Ако е купувана от София, сподели къде. Няма да ги носим заедно, да се конкурираме.
КАГ, браво за маските и грижата за косата. Аз от над година пак се върнах към къната. Но то е всъщност уж  натурална боя с къна и други полезни индийски билки. Не става червена при мене, кафява си е. Тази съм си избрала - https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … ilters=Khadi-m211 
Бабет 69, явно работодателя не бърза да се набутва с плащане на осигуровки. Предполагам, че ще ти изплатят заплатата подмасово. Не, че е редно, но често се прави. Помисли си какво е важно за тебе - да имаш пари тук и сега или да драпаш за трудов стаж.
Дидимити, наистина е тихо без деца и внуци.
Мрънчоците снощи си дойдоха от другия дядо. Днес Мрънличка е с нас - дондурим я, разхождаме. Дядо Пл. е основен гледач.
Виж целия пост
# 162
Благодаря ви,момичета! Няма лошо дете от нашите .Нали сме КГБ избирали сме си половинките! Yum
                    Айша,чантата е руска.Имам още няколко модела.Само дето сега ограничиха руски стоки и фирми и в момента не работи сайта.
Виж целия пост
# 163
Достойна внучка на достойна баба! Браво! Flowers RoseFlowers RoseFlowers Rose
Днес както писах, бяхме поканени от племеника на тържествен обяд. Приехме поканата, но по някое време се сетих, че в 14.00 ще идват да ни отчитат парното. Това беше втората дата. Отложихме тържеството за утре. И понеже се бяхме настроили да не работим, днес си почивахме. Говорих с всичките внучета и ми беше много приятно. Сега имаме за решаване много сложен казус. Щеркините кукли имат две котки. Искат да си ги донесат. Дядото не е съгласен. То и аз много не съм съгласна, но май по-бързо ще се предам. Щом нещо ти мине като мисъл през главата, вероятността да се случи е много голяма. Е сега кого да подкрепя - дядото или внучките и щерката? Интересно ми е вие как мислите.
Няма да ви коментирам, а силно ви прегръщам. Hug
Лека и спокойна нощ!

ПП АЙША, сега разгледах продуктите на фирмата от която си купуваш боята. Изключително интересни неща предлагат. На млади години ползвах оригинална египетска къна и косата ми беше много хубава. Ползвала съм и кафява къна пак донесена от Египет. И още нещо съм ползвала - къна с малко прибавка на орозол. Косата ставаше тъмночервена. Сега мисля, че от къната побелелите ми коси ще станат морковени. Тази фирма обещава друго. Дали да не опитам?
Хайде пак лека нощ и сладки сънища. Simple Smile
Виж целия пост
# 164
Фло, аз животни в дома си не искам. Дори и в договорите с наемателите вписвам, че разрешавам само тарантула. Това след 8 г. живот с куче в апартамент. Не може ли котките да останат при другата баба? Или да ги подарят на някого?
Подкрепям Гаджето в случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия