Какво да включа в споpазумението за pазвод?

  • 8 876
  • 42
# 15
Напротив. Споделено родителство се нарича.
Виж целия пост
# 16
Всъщност, родителите имат равни права, независимо дали са в брак или не и независимо кой отглежда физически детето. Стига единият да не е лишен от родителски права.
И точно споделено родителство се нарича режимът, но той може да има вариации, затова написах да се опише какво включват конкретните споразумяващи се.
Виж целия пост
# 17
По принцип упражняването на родителските права се предоставя на единия или на другия родител. Споделено родителство е когато след развода и двамата родители в еднакъв обем упражняват родителските права. Режим на лични отношения е различно от споделено родителство.
Виж целия пост
# 18
Упражняването се предоставя на единия обичайно, но притежанието на правата е и на двамата. Правата на никой от родителите не се отнемат.
Виж целия пост
# 19
Именно, предоставят се.
Другият не е лишен да, но пък и не ги упражнява, ако ги упражнява другият.
При споделеното родителство и двамата ги упражняват в пълен обем.
Виж целия пост
# 20
Ако детето ходи на частна градина, кой ще плаща. Ако ходи на извънучебни дейности, кой ще плаща, ако се наложат частни лекари и зъболекари, до каква стойност ще плащате. Представете си ежедневието на детето ви в проекция за 10г.напред и определете кое ще поемете финансово. Има съдии, които връщат заради непълноти в споразумението и такива, които одобряват на база минимално заложени изискуеми критерии.
Виж целия пост
# 21
Извинете, ако не бъркам, но споделеното родителство в България нали (все още) не е нормативно уредено?
Впрочем, наскоро попаднах на нещо като протест (или внасяне на петиция) пред Мин. на правосъдието и се състоеше изключително от мъже. Май ставаше дума точно за споделено родителство. И изказванията звучаха смислено, присъстващите поне външно неприличаха на някакви прошляци, които искат детето само за да дразнят бившата си.
Виж целия пост
# 22
Аз бих попитала автора, какво разбира под споделено родителство? Защото родителски права не се отнемат при развод. Може би има предвид разделен по равно личен контакт с детето? Това не би могло да се случи, ако живеят в различни градове/държави. Аз споделям мнение, че това не е полезно и за самото дете. От опит твърдя често децата се объркват при такъв режим, не знаят тази вечер при кого ще спят, кой ще ги вземе от градина и т.н, при единия родител определено нещо е задължително/позволено, при другия не и т.н. На практика такъв режим не е невъзможен, но е трудно да бъде постигнат и мое мнение рефлектира негативно върху детето. Освен това детето е твърде малко, което обуславя по голяма нужда да бъде с майка си. Разбира се автора не е споделил нищо конкретно относно ежедневието на детето и спецификата в отношенията между родителите и родителите и детето. Затова и мнението ми е хипотетично. Ако пък целта на исканото от вас „споделено родителство” е да си спестите издръжката, то нямате никакъв шанс.
Слушайте адвоката си и дори да не ви харесва съвета му. Все пак в дела за развод, интереса на детето е водещ, а не желанието на родителите.
Виж целия пост
# 23
Мъж, който иска да живее с детето си живее с майка му.
Виж целия пост
# 24
Мъж, който иска да живее с детето си живее с майка му.
Абсурдно мнение....
Хората се събират и разделят. Когато не се разбират и поради хиляди други причини не искат повече да живеят заедно, най-нормалното нещо е да се разделят. Ама щом има дете, насила да се търпят ли? По-нормално ли е детето да расте в отровна атмосфера със скандали, разправии и нещастни родители, ама сакън заради детето да са заедно, отколкото ако родителите му са разделени, но щастливи?!
Виж целия пост
# 25
Мъж да се разведе, защото не се разбират?
Научна фантастика.
Жените се развеждат - показно поведение с любовницата, хазарт, стиснатост, пиене, намеса на мама, неспособност за изкарване на прилични доходи.
Но мъжете?
Повечето жени дори и да ходят по чуждо не го правят показно, не пият, не са по хазарта.
Не се били разбирали. Повечето хора със сключен брак, общо имущество и дете, на което държат, липса на горните пороци, доста сериозно се замислят, дали да почнат нови начала, или да си гледат живота.
Да, не трябва възрастните да се жертват за детето, но заради тази мантра доста деца станаха жертва на глупостта на родителите си.
Виж целия пост
# 26
Не, защото не иска да живее с тази жена, или с този мъж казах... Да не се разбират е само една от причините казах.
И все пак е причина за раздяла, защо не. Самото неразбирателство включва в себе си още стотици причини.
Виж целия пост
# 27
Мъж, който иска да живее с детето си живее с майка му.
Това счупи тъпомера.
Да не говорим за мъдростите как само мъжете се държат така, че да предизвикат развод, а жените  - Божи кравички
Виж целия пост
# 28
Може и да счупи тъпомера, но много семейства не са заедно, защото се обичкат, а защото са се достатъчно умни да гонят целите си.
Умът изключва, разбира се, пороците, които посочих.
Виж целия пост
# 29
Трябва да включите пълномощни за пътуване- ако се безпокоите за това, че детето може да замине с другия родител трайно за чужбина- може да формулирате срокове за валидност на пълномощното или да се ангажирате да го преподписвате през определен интервал.
Щом искате да е тип споделено родителство- да определите как и кога да се изплаща издръжка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия