Парични проблеми

  • 16 035
  • 336
# 45
Лошото при вас е , че той за нищо не се напъва - нито за работа, нито за подарък, нито за общо бъдеще ... освен да ти мърмори за пари.
В една връзка е нужно да можеш да балансираш, да правиш компромиси, да искаш да даваш( нямам в предвид само пари), за да видиш радост в очите на любимия .
Привличат се не противоположните , а подобните.
Виж целия пост
# 46
О и аз не го намирам в никакъв случай за лош човек. Разбирам че целите и мечтите ни са на други нива. Чудех се дали, два толкова различни характера, могат да виреят заедно.
Ама то май не е до различни характери, а до различни заплати. Няма значение де, ако единия не толерира другия и си разменяте епитети, то за какво бъдеще говорим? Конфликтно...

Бях забравила че тук се дописват случките... Къде пише че си разменяме епитети? 😂
Виж целия пост
# 47
Аз познавам едно семейство, които бяха така - мъжът няма грам амбиция, ей така си е дзен и не се вълнува от битовизми. Докато жената е по-енергичната и кариерно ориентирана. Ами, живяха добре доста години, после се разделиха по съвсем други причини, без връзка с тези характерови особености.

Честно казано, като амбициозна жена и вечно на педал, аз се възхищавам на хора, които нямат амбиции и се задоволяват с това, което имат. Дългосрочно ми се струва, че това е печелившо отношение към живота. Мисля в следващия живот и аз да съм така. Wink Като го направя, ще дойда да ви споделя как е.
Виж целия пост
# 48
Аз познавам едно семейство, които бяха така - мъжът няма грам амбиция, ей така си е дзен и не се вълнува от битовизми. Докато жената е по-енергичната и кариерно ориентирана. Ами, живяха добре доста години, после се разделиха по съвсем други причини, без връзка с тези характерови особености.

Честно казано, като амбициозна жена и вечно на педал, аз се възхищавам на хора, които нямат амбиции и се задоволяват с това, което имат. Дългосрочно ми се струва, че това е печелившо отношение към живота. Мисля в следващия живот и аз да съм така. Wink Като го направя, ще дойда да ви споделя как е.

Това е и моята мечта за следващ живот 1:1 😁
Виж целия пост
# 49
Помните ли победителите от миналият сезон на "Един за друг" имат успешен бизнес и жената е мотора на семейството и бизнеса.
Отдавна не е нужно да робуваме на идеята, че само мъжа може да е водещ във връзката.

Въпроса е кой какво иска.
Връзката се получава, когато човек стане адвокат на другия Simple Smile
Виж целия пост
# 50
Той те нарича меркантилна, докато живее в твое жилище и ти му поддържаш стандарта? Връщай го на майка му.
Виж целия пост
# 51
Цитат на: Rozova_dolina

Бях забравила че тук се дописват случките... Къде пише че си разменяме епитети? 😂
Ти в първия пост казваш, че според него си алчна и меркантилна.
Без значение е това, обаче, ако на теб цялата тема ти е необходима за да прочетеш избирателно сямо мненията, които импонират на твоето желание.
Виж целия пост
# 52
Цитат на: Rozova_dolina

Бях забравила че тук се дописват случките... Къде пише че си разменяме епитети? 😂
Ти в първия пост казваш, че според него си алчна и меркантилна.
Без значение е това, обаче, ако на теб цялата тема ти е необходима за да прочетеш избирателно сямо мненията, които импонират на твоето желание.

Казвам какво намеква, не ме е обиждал пряко с епитети. Нито пък сме влизали в словестни атаки. Чета и мисля върху всяко едно мнение, решила съм, пуснала съм си тема. Не виждам защо това трябва да обсъждам.
Виж целия пост
# 53
От любопитство, как точно намеква, че си меркантилна, да цитираш 2-3 изречения?
Виж целия пост
# 54
От любопитство, как точно намеква, че си меркантилна, да цитираш 2-3 изречения?

Примерно искам вечер да излезем някъде :
" Нямам пари, седи ми се в нас, с предишните явно си свикнала да излизате постоянно ама аз нямам възможности."
Искам да отидем на почивка:
"Ходи аз не мога, знаеш, няма проблем не ревнувам."
И от този род.
Виж целия пост
# 55
аз не разбирам от тези изречения как те упреква в меркантилност, напротив-казва, че няма възможност, но ако желаеш може да излезеш с някой позната/познат...как точно те упреква?
Виж целия пост
# 56
Всъщност, не казва, че си алчна и меркантилна, а не му дреме за теб къде и с кого ходиш. Важно е той да си стои у дома - т.е. в твоя дом.
Виж целия пост
# 57
аз не разбирам от тези изречения как те упреква в меркантилност, напротив-казва, че няма възможност, но ако желаеш може да излезеш с някой позната/познат...как точно те упреква?

Ами от тук няма как да усетиш тона в написаното... Смисъл казва се леко злобно, с някакви леки намеци (ти си можеш и сама, за какво съм ти и т.н.).
Виж целия пост
# 58
Опа, споменава бившите ти.
На нормален човек би му станало тъпо да ходи да купонясва, след като спътникът му няма пари да излезе.
Като съм живяла с мъж - плаща, който има пари. Сега, ако и двамата нямаме, не излизаме. За другото - Фивър ме изпревари.
Виж целия пост
# 59
Не споделям повечето мнения тук. Единият печели винаги повече от другия, няма лошо това да е жената. Откакто сме в Германия аз печеля много повече от мъжа ми, а и имаше периоди, в който той не работеше. И кво, да си разваля семейството щото съм голяма работа ли? Важното е да се обичаме, да гледаме в една посока, да се забавляваме заедно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия