НОЕМВРИйското човече е готово да сяда и света шарен повече да опознава! - Тема 4

  • 22 799
  • 751
# 285
Благодаря, March, точно така планирам и аз да ги давам (накиснати във вода с капка киселина от предната вечер). Идея за амарант мога да ти дам- аз вземам от ДМ пукан амарант и когато започнах да давам кисело мляко ги смесвах с пукания амарант за закуска или сз
Виж целия пост
# 286
Милк, няма поблем да даваш изброените от теб. Те, както и царевицата( мисля качамак да правя) са много по-добри алтернативи за бебетата от ориза. Като цяло повече от 2 пъти за седмица не е препоръчотелно да се дава ориз, защото усвоява много добре токсините от почвата и в частност арсена, който си е отровен.
Вчера Марио хапна броколи, при това с голям апетит Доста кофти отзиви бях чела във ФБ групата на ноемврийчетата, ама за пюрето. Спа си снощи много по-спокойно, отколкото предните вечери с морковите. Верно пръцка повече, но не се е будил, докато го прави . Даже вчера на кърменето след следобедния сън суква по няколко пъти и пуска и после пак и му казах: Маме броколи от циците ми няма да потече Wink
Последните дни си е категорично на 2 дрямки - сутрин в количката една от 30 минути и после на обяд 2-2,5 часа. Така идеално ме устройва. Само не знам на морето , като отидем, с това ранно заспиване в 20:30 как ще е .
Виж целия пост
# 287
Iren, аз съм фенка на твоя бебок! Така сладко си похапва, с удоволствие му гледам клипчетата по няколко пъти, той е като образец за бебе на ЗВБ Simple Smile не знам дали иначе маже и разхищава, но така професионално яде, по-добре от големите ми синове хахахах Simple Smile
Да, аз ориз дадох два дни под ред да го водя въведен и да я видя ще яде ли зрънцата, та приключвам с него. Като цяло белият ориз си е въглехидратче, а кафяв все още не се препоръчва. Аз вече дадох качамак, така въвеждах царевицата (плюс едно готово пюре, което си беше с вкус на качамак), от там установих, че не харесва гладко пасирана храна. При нас захранването с пюрета не върви, а ЗВБ нямам време през деня да правя и следя, та много бързо мисля да въвеждам колкото може повече плодове, зеленчуци, месо, подправки и мазнини, жълтък и всякакви зърнени и да я приобщавам към нашата храна или поне в подобен вид. Няма да се проточвам с тези пюрета май май
Виж целия пост
# 288
Аз съм вкарала мн неща но не желае да яде тва дете и те тва е , та аз давам и микро дози и парчета и пюрета и квот се сетите само да прояде нещо 😀Парчетата я кефят но там ще си мляскаме до полуда . Малкия на Ирен яде толкова профессионално пупупу че ние не му  стъпваме и на малкия пръст .
Но мойта и мляко яде все едно е в 2 ри месец. Всичко е в минимални количества. Като беше на 2 месеца пиеше като бездънна яма.Сегаааааа нищо не ще
Виж целия пост
# 289
Бочи, има и такива периоди .Ще мине и ще замине и ще яде. Пък и е фина госпожица, на която явно й стига малко храна.
Милк, вчера за първи път имаше разхищение на храна, ама аз направих и повече броколи и по-меки бяха. Имаше размазани и по таблата, и по земята, ама се събират точно за 2 минути. Колкото и да не обичам мокри кърпи, взех на Бебо с 99 вода и чистя с тях столчето.
Чудех се с какво да продължа. Взела съм му био авокадо, обаче четох , че e задействащ фактор за FPIES и зарди алергията не знам как би му се отразило. Аз самата много обичам, но не съм яла , откакто съм родила и реално не е пробвал през кърма. Имам и батат , и ябълки приготвени, така че варианти има. Пащърнак не можах да намеря.
Виж целия пост
# 290
Къде го гледате този Марио как хапва?Имате си тайно местенце ли?
    Давайте съвет как да се вземе урина на девойката.Майка й пробва с някакви колектори, не става. Пробвахме веднага след сън да я изпишкаме , не става- гърчи се, реве, тя сега е в скок и е чу-до!Някой ни взе бебето еднорог.Освен това , май се опитва да променя и съня,та съвсем е купон.
  Поне обедното пюре яде,заместиха го вече .Особено ако е с месо, направо наведнъж ще го излапа.
Виж целия пост
# 291
Аз събирах урина с колектор- като се залепи, самото найлонче се “замята” назад към дупето, за да не се излее, после се слага памперс. Аз й го сложих преди първата дневна дрямка, след като св събуди отворих памперса веднага и всичко си беше точно, имаше в колекрора достатъчно. Иначе пробвах да я причакам с контейнерчето на голо няколко пъти, но не успях.
Виж целия пост
# 292
И аз се чудя как ще му събера урина след някой друг ден.🙄Може би при някои сега настъпва промяна в навиците. Моето момче си промени графика на сън, иначе все така добре си хапва. Мнооого си тренира звуците, особено ръмженето😂
Виж целия пост
# 293
И аз тези дни ще трябва да опитам да “събера” урина😁
Милк благодаря за инфото!
При мен имаше период две седмици ужасни бях се притеснила да не продължи😂но беше към края на 5’ти месец.Сега е началото на 6’ти като ви чета се подготвям психически за нов.
Вече започнах на дневните дремки да го слагам сам в неговата стая….а към 9м. имам амбицията и нощем да е там….
Незнам дали е добре чувам противоречиви мнения и се колебая.За сега наблюдавам,че му е добре.
Аз днес на обяд мисля да му дам морков с киноа,а утре плодово пюре за почивка на стомаха.Вчера яде пуешко със зеленчуци и ака два пъти😂.
Виж целия пост
# 294
Криси, успокои ме, щом са само две. Ние май сме захванали първата Simple Smile Нали уж скока е 23-26 и гръмотевицата е в 26та? Демек да се готвя по-зле да става Grinning Ние точно влизаме в 25та реална и 23та по термин.
Виж целия пост
# 295
Криси, успокои ме, щом са само две. Ние май сме захванали първата Simple Smile Нали уж скока е 23-26 и гръмотевицата е в 26та? Демек да се готвя по-зле да става Grinning Ние точно влизаме в 25та реална и 23та по термин.
Да,две ужасни точни тогава падна🥹
Той е роден в края на ноември та следя от момичетата тук….,и точно това следва и при моето бебе😂
Може ли да питам,знаеш ли дали е добре да спи през деня на тихо и тъмно?!😊
Виж целия пост
# 296
Тонката си е на 3 дремки, увеличава си интервалите бавничко, ма не виждам още да отива към 2.
Ирен, Блу - защо 4ри часов интервал, ако сложите да спи по-рано не заспива ли?

Момичета, значи акото му е някво по-тъмно зелено от няколко дни, мислех че след броколите, ма седи такова и без брокол и чета, че при прием на желязо става, то минахме на НАН 2, ма там има 3 пъти повече желязо от 1цата,  да взема да редувам 1ца и 2ка ли какво, баси.
Виж целия пост
# 297
Вито, за събирането на урина при момченцата е лесно. Продават колекторчета в аптеките. Вземаш, лепваш и чакаш. При нас работата стана за има-няма 5 мин.
Алекс си е на 3 дремки. Първата е около 40 мин. навън, втората /обедна/ около 1,30-40 мин. вкъщи и трета около 30 мин. навън или вкъщи.
Бочи, сега пак сме в период на много кратко сукане. Тази сутрин пък изобщо не сука до 10,30ч. /последното кърмене беше някъде около 2-3ч. през нощта/. Та, видях аз че му избива първо зъбче и при нас явно е от това Simple Smile
И на мен ми е интересно къде гледате Марио Simple Smile
Виж целия пост
# 298
Криси, успокои ме, щом са само две. Ние май сме захванали първата Simple Smile Нали уж скока е 23-26 и гръмотевицата е в 26та? Демек да се готвя по-зле да става Grinning Ние точно влизаме в 25та реална и 23та по термин.
Да,две ужасни точни тогава падна🥹
Той е роден в края на ноември та следя от момичетата тук….,и точно това следва и при моето бебе😂
Може ли да питам,знаеш ли дали е добре да спи през деня на тихо и тъмно?!😊
Да, аз затъмнявам, откакто я слагам да спи в креватчето й и за през деня. Мятам на корниза една постелка за пикник. С тънко перде и бели щори "Ден и нощ" сме, тоест вътре е много светло денем. Иначе, докато спеше в мен, на ръце, си спеше на светло и на отворен прозорец. Сега затварям, че се стряска от шумовете, а като не ме усеща, се буди. То достатъчно лаят кучетата над нас и съседите тряскат вратите. Иначе, през деня е що-годе тихо при нас, но засега й спестявам външния шум, поне докато свикне да заспива сама. То и аз на шум не мога да спя.
Одри, не иска по-рано. Явно се наспива следобед, понякога спи до 1:45 ч и после не й се спи. Мъчила съм я по над 30-40 мин да я приспивам. Накрая я заведа при баща й в хола да играят и след час-час и половина е каталясала и заспива.
Виж целия пост
# 299
Във ФБ гледат Марио.
Защо по-рано да го слагам? Ако видя, че му се спи в 20ч, слагам го тогава вместо в 20:30ч. Като цяло в 20:30 му в ок. Случва се и по-късно. Не знам на морето как ще процедираме. Дали в количката ще заспива и после ще го местим в леглото... Защото ми се струва абсурд да се забием рано-рано в стаята.
За спането на тъмно през деня аз поне съм против. Ние сме с блекаут завеси и масивна врата на спалнята, ама си спи на светло на обяд.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия