НОЕМВРИйското човече е готово да сяда и света шарен повече да опознава! - Тема 4

  • 22 799
  • 751
# 315
С този колектор нищо не стана, изтекло беше! В последния момент преди да тръгнем за консултацията (след като видях празния колектор)си го изпишках на мивката. Не знам при вас защо не става, почти няма пропуск на всяка смяна на гащите (а ние често сменяме защото сме с многократни) си пишка или/и ака. Чуден му е хемоглобина, 135. Педиатърката ми се скара защо съм давала плод, а аз след зеленчуците въведох по малко плод - круша и ябълка, за да са му по-вкусни кашите като ги почнем. Продължавам си така, така или иначе са въведени и той мн си ги харесва, за разлика от броколите на holle или домашното ми пюре пащърнак+морков...такава отвратена физиономия прави, че се отказах да го мъча...2 дена проби стигат. Ние сме в Гърция на море и да ви кажа... не е като почивка без бебе, тегавко си е, но пак е по-добре от да си седиш вкъщи. Снощи се събуди точно като отивахме на вечеря...беше ужасно, рева, бърка в чиниите... редувахме се да го дондуркаме...абе тегаво доста. Днес на закуска го приспахме в количката и се събуди накрая. Сега спи на плажа. Когато не спи е тегаво Simple Smile първият ден успяхме да го приспим за нощния в количката. По едно време се събуди към 10 и порева доста докато се се изкъпя и легна с него, но си заспа бързо. И така..компромисно е, но все пак става....Не знам дали е от тези скоци или зъби, в 26 седм сме, но от известно време по цяла нощ се кривя за да цока и дъвче, не се пуска кърлежа, отскубна ли се реве...
Виж целия пост
# 316
Любе пак все едно за мойто дете слушам. При нас се развали по същия начин нощния и няколко нощи будуваме по час, час и половина след като го нахраня. Май дневния сън трябва да се съкрати. Алекс спи по около 3.5 часа сумарно за деня. Вчера спа 3 часа и 5 мин и нощта беше една идея по добре, но пак не идеално. При вас как е дневния сън?
Мисля че него и зъби го мъчат, защото постоянно лапа всичко и чеше венците, макар че и аз нищо не усещам с пръст.
Отделно вечер след като го приспя към 20.00 си спи спокойно до към 22.00 и след това се почва едно въртене, шаване, вдигане на ръце крака, изпъване, направо си се гърчи, има дискомфорт, но незнам от какво. Като му дам гърда и мирясва и заспива така.

И неговият дневен е гд 3ч-3.30..
Виж целия пост
# 317
Ирен, какви са тези реакции ужасни, леле чак аз настръхнах!
Моята Мила е решила да ме довършва. Нощем се започна едно будене, едно реване, край няма, нямаааа Sad снощи до 3 ч посред нощ е ревала на 5-10 минути (не са зъби). Дневният й сън е по конец. Какво й става, имаше леко газове, ама то ако ще ми реве на всяко помръдване на червцата .... направо по някое време нощес ми идеше да се гръмна. И тя не реве, ами така зверски се дере и крещи, главата ми кънти! Някои бебета като плачат само прихленцват, а моите са гръмогласни, тя най-много от всички. Какво й стана пък сега, вече не мога да я разбера, зарязала съм всичко, за да бдя над дневния й сън, полза никаква. Ходихме на бал в Арбанаси и там много се превъзбуди и цяла нощ хленца и от тогава няма спане.
Виж целия пост
# 318
Ето такива, като на живо беше още по-ярко
По лицето и главата имаше и само се чешеше милото.
В 26 и 27 седмица има скок и после уж 3 спокойни седмици. При Марио в неделя свършва 27,а спокойните съвпадат с почивката ни. Надявам се само някой зъб да не ни изненада. Днес направи 3 дремки, а повече от седмица беше на 2. Явно от антихистамина му е по-сънливо.
nuance, същото кърлежче / малка пиранка е и Марио. Надявам се да не ни е тегава почивката. Настройвам се, че ще е по-лежерно заради дребен. Макар че има доста неща в региона, които искам да видя, ще се съобразяваме с малчо и няма да е екшънът, на който съм свикнала.
Виж целия пост
# 319
Милотоо!! Дано не ви се случва повече🙂
Тоо Крис е 29та седмица, но имам чувството.. че е в скок от 2 седмици ии скоро няма да има край😐
Виж целия пост
# 320
Ирен, Hug Много страшно изглежда, дано мине бързо.
Любе, да не е регресия, че и такова имало в 6ти месец?
Момичета, как давате кашата, топла или студена? Ще давам скоро оризова и се чудя как да я предложа. Зеленчуковите пюрета ги топля, плодовите мисля да дам на стайна температура. Но за кашата се чудя.
Виж целия пост
# 321
Горката душичка... Дано бързо да премине тази алергична реакция!

Любе, доста късна е последната дневна дрямка + че е и най-дълга. Какви са другите дремки? Той след тази дълга дрямка има да будува не до 21ч., а до 22ч.

Както ядеше с голям апетит около 100 гр. и се чуваше само мммммм, вчера започна добре даже му дадох розичка брокол и си я хапваше, хапна малко пюре и после се разрева. Не искаше да стои повече на стола. Днес също беше малко драма. Избива му зъбче и най-вероятно е от това.
На разходките също по някое време започва да мрънка и стига до рев, въпреки че има гризалки и гледа напред.
Давам му следобед малко банан с авокадо и много му харесва.
Виж целия пост
# 322
Мале горкичкия Марио 😌
Виж целия пост
# 323
Ох много страшно изглежда тази алергична реакция 😔 Дано бързо минава и не се случва повече.
Кашите съм давала и приготвени с топла вода и такива с вода на стайна температура. Май по-добре да са топлички. Плодовото пюре си е на стайна температура.
Виж целия пост
# 324
Горкичкия Марио. Бързо да минава тази алергична реакция. Дано не се повтаря повече. И по принцип антихистамините успиват.
 Ние вчера бяхме на консултация. Наддал е с 500 гр и е пораснал с 1 см уж. Сложихме и последните две ваксини. Днес е един кисел, ревящ, гушкащ. Дано мине по бързо реакцията, че миналия път ни държа една седмица близо. Плаче на сън. Явно изживява емоциите от днес.
Виж целия пост
# 325
Pischi благодаря за информацията ❤️

Стискам палци да минава бързо на Марио🤞Дано вече да не му се случва! Леле кой знае какви препарати използват?🤔😒

Моето понякога спи на бял шум. А да си призная мен много ме кефи, дори като легна и аз, заспивам заедно с него. И аз като Fairytale мога да спя на всичко, важното е да ми е чисто в леглото 😂 За съжаление моето човече поне за сега е като татко си - търси тихо и тъмно. Гледам през деня да му затъмнявам допълнително, за да може да си спи спокойно. За количката му взех допълнителен сенник и като го дръпна стига почти до дръжката, а той си спи отдолу😆

Аз винаги съм била с болезнен цикъл, та откак го имам след раждането ми се струва доста безболезнен. Явно се променя 😒

Момичета как върви възстановяването ви? Аз нали бях качила мнооого, та сега съм свалила само 50% от кг.
Виж целия пост
# 326
Аз съм си колкото забременях. Но при мен стана така, че заради ИР трябваше да пазя строга диета, освен това много ми се гадеше и свалих близо 10 кг в първите месеци на бременността. После си качих само тях обратно през останалите месеци. И като родих, бях по-слаба, отколкото като забременях. Да, но покрай безсънието и безразборното хранене отново си върнах килограмите от преди бременността. Та сега съм на стартова позиция и имам едни 10 кг за махане. Но когато, тогава.
Операцията вече не ме боли изобщо, имам само едно задебелено ръбче от лепилото, но постепенно се изглажда. Но МЦ ми стана ужасен. Първите 3-4 цикъла ми дойде през 15 дни, сега горе-долу се възстанови като период между два цикъла, както си беше преди 25-28 дни. Обаче продължителността остана дълга. Ужасно обилен е първите дни, а 12 дни след началото още ми цапа. С доктора се разбрахме да ида на контрола 6 месеца след раждането. Дано всичко е наред.
Виж целия пост
# 327
blue.angel и мен не ме боли операцията. То дори ще трябва да започна да правя и някаква гимнастика, ама да видим кога.
Иначе да, след 6 месеца се ходи, но и аз още не съм. То мен ме гледа по друга причина една АГ в Пирогов и каза, че всичко е ок. Иначе цикъл имам, всеки месец, но по много дни се влачи. Ако преди е бил 6-7 дни, сега е повече. Много дразнещо.
Аз няма да казвам, че сега съм 12 кг отгоре, а толкова и свалих😒🙄 Много ме дразни, че не си влизам в дрехите и дори нямам желание за нови.
Виж целия пост
# 328
Момичета, как процедирате с месото? Ако е заготовка четох, че се дава по 1/2 бурканче 2 дни, но за домашно? С 1ч.л. ще започна, на следващия ден жълтък, 2ч.л., жълтък и после 3ч.л. и го считам за въведено, така ли? До колко грама трябва да стигна?
Вече му слагам копър и зехтин в зеленчуковата, но като има жълтък, слага ли се пак зехтин?
Аз все още нямам цикъл. Килограмите са ми по-малко, откакто забременях, но съм загубила мускулна маса, понеже тренирах усилено и трябва да се постегна.
Виж целия пост
# 329
Миличкият Марио! Дано отшумява бързо и повече да няма такива премеждия! Никой да няма!
   Благодарение на съветите тук , дъщеря ми купи чай на Кати и вчера на няколко пъти изпи по 20-30 мл , което е постижение. Дори сама си посяга и си поднася шишето, но не знае още да го вдигне така ,че да пие. А бирата на дядо й е много притегателна.
   Снощи ми я оставиха да я гледам , родителите излизаха. Тя спа през цялото време.
  Pishi , сега питах дъщеря ми - 40 гр месна заготовка и 125 зел пюре.Тя домашно все още не дава.Жълтък все още не е дала.Но като въвежда нещо ново дава по 3-5 лъжички,не почва с една.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия