Всякакви въпроси относно хладилниците. Тема N3.

  • 52 749
  • 944
# 120
Аз само искам да кажа, че пластмаса, която е по-еластична се чупи трудно. Ако беше корава, щеше да се пука по-лесно.
Виж целия пост
# 121
След голямо чудене какъв хладилник да си купим вчера се сдобихме с този модел https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-Side-by-Side/Hladilnik- … 918-EWPG/p/660132. Исках да е от по широките с единични врати , но се оказа, че няма да може да се отваря вратата. На пръв поглед съм много доволна. Хладилната част на стария вечно ми беше малка, а сега голям кеф.Оставихме го на фабрични настройки 4/-18. Дано зимата да нямаме проблем с фризера , защото ние живеем в къща и по Коледа винаги ни няма и температурата в къщата е падала до 0 градуса.
Виж целия пост
# 122
Второто чекмедже можеш да го пълниш с мляко, сирене, месо и т.н., ако не го запълваш с плодове и зеленчуи.
Кое от двете - горното (по-малкото) или долното е подходящо за тези продукти?
Като се информирах (включително в тази тема), останах с впечатление, че в едното чекмедже може да се съхраняват продукти без да са специално прибрани в кутия/плик (не се сещам за подходящ пример, четох, че ако не са прибрани продуктите изсъхват)
Аз само искам да кажа, че пластмаса, която е по-еластична се чупи трудно. Ако беше корава, щеше да се пука по-лесно.
Това е добра и успокояваща (ме) вметка Simple Smile
Виж целия пост
# 123
cool-witch, долното, според мен. Мисля, че така беше показано и в упътването.Горещо те съветвам да си опаковаш продуктите (кутийка, стреч фолио, пликче....), за да не ти се вмирисва хладилникът (без значение от марка и модел) и да си бъде чист.
Използвам кутии от този тип за сирена и колбаси и директно с тях сервирам в ежедневието:

Виж целия пост
# 124
Някакви идеи за омекотяване допира на дръжките на шкафовете до хладилника? Нещо черно или прозрачно трябва да е, че колкото и да внимавам (а аз внимавам много), няма да се размине нараняване, ако не омекотя допира

На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. Вече 4 години не са паднали, а съм лепила на дърво, метал, плочки и латекс. Мисля, че са от Баухаус. На едно картонче са и си отлепяш колкото ти трябват. Там имат и всякакви други, черни също.

Виж целия пост
# 125
На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. ...
Такива?
Виж целия пост
# 126
На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. ...
Такива?
От този тип, но тези точно са изпъкнали. Има и гладки. Във почти всички железарии, в Лидъл ги пускат и в разните строителни хипермаркети....
Виж целия пост
# 127
На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. ...
Такива?
Не, тези са буфери за мебели. Трябват ви буфери и стопери за врати. Изборът е голям. Z. B. https://nkgtools.com/produkt/bufer-za-vrata-stenen-fix-o-moll/
Виж целия пост
# 128
Нашият хладилник се пада зад вратата на всекидневната,и когато се отваря,дръжката й се удря в хладилника.Сложил съм стопер долу на пода за да не се отваря толкова широко вратата(повече от 90 градуса),но ако някой я изтърве при влизане и се засили пак дръжката и стига до хладилника.За тази цел съм сложил едно магнитче/сувенирче  точно на тази позиция и дръжката се удря в него.
Виж целия пост
# 129
Мъж с пушка, твоя с вграден кондензатор в стените ли е или отзад тръбен. Ако е първото внимавай, че на един му слагах външен кондензатор от подобни удари се беше сцепил.
Виж целия пост
# 130
На няколко места вкъщи използвам едни силиконов кръгчета с размер на монета от 20 ст. и толкова дебели. Съвсем прозрачни са и са лепкави. ...
Такива?

Не, тези са лещообразни (изпъкнали) и по-малки, а моите са плоски като монета и по-големи. Но на пазара има всякакви за всяко предпочитание.

Трябват ви буфери и стопери за врати. Изборът е голям. Z. B. https://nkgtools.com/produkt/bufer-za-vrata-stenen-fix-o-moll/

И такива съм ползвала (например изтърбуших едни от големите и с тях покрих изводите за бойлер, понеже не съм си сложила, получи се доста прегледно Wink ) ама тези са прекалено големи и виждащи се. Иначе са точно за това, но моите са незабележими.
Виж целия пост
# 131
Отзад е,тръбен.На тези които са вградени нали отзад е затворено,няма ги тези решетки?

Виж целия пост
# 132
Да, с външен е. Както и е най-правилно.
Другите са равни отзад
Виж целия пост
# 133
Вчера споменах че държа хладилната част на 4градуса и че ще измеря. Та измерих...поиграх си. Както се спомена по-напред в темата - не може точно да се премери.  Сложих термометъра и след 2 часа при настройка 4 градуса показваше 0.5 градуса и аз "Ъъъъ". Като загледах явно така съм го оставил че въздушната струя от единия от отворите на гърба е падала точно на него та съм премерил Т на струята която охлажда хладилника. Преместих малко термометъра и след 1 час показваше 2градуса. Накрая го преместих пред едни буркани така че да съм сигурен че не се обдухва и показа 3,9 градуса.
Термометъра ми измерва и влажност. Тя си е около 50%.
Вече не мога да гарантирам колко ми е точен термометъра - не е някой професионален а най-обикновен електронен стаен на Xiaomi
П.С. отваряйки и затваряйки вратата колкото да погледна че е 3.9 с влажност 50% т.е.2 секунди и сега след като написах мнението си (няколко минути) отварям пак за да извадя термометъра от хладилника и нормално показва 4,6 градуса и влажност 63%. Поне се уверих че термометъра реагира адекватно
Виж целия пост
# 134
Черна станция,  изборът е голям като големина и форма. Онагледяването с лиинк е произволно за буфери и стопери  с предназначение.
Има буфери за мебели без лепене и от каучук. SCIC работят с такива и подобни-не лепиш.Италия-перфекционисти и дизайн.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия