АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 11)

  • 48 470
  • 753
# 390
Да, Зиртек наистина е едно от най-добрите в Бг. И цената им е впечатляваща, особено ако ти се налага да ги пиеш от април до септември. Иначе от хомеопатичта нищо няма ла ти стане, то си е захар със светена вода, но щом не помага няма причина да се мъчиш.
Виж целия пост
# 391
Момичета, на какви мокри кърпи се спряхте ? Аз сега съм на тази вълна и се чудя дали направо не поръчам отнякъде цял кашон. .. Или от някоя борса във Варна да взема
Виж целия пост
# 392
Бебо. Чакам да видя дали и тази година ще има 50% намаление в сайта им на 1 юни. Последните 3г имаше и се зареждах. Иначе ще си ги купувам от нашия детски магазин. Има едни, който са с бебенце отпред на опаковката в началото ще взема от тях, каката е на тези с лавандула, много ми харесват. Имат и с чиста вода, те и тези с бебенцето са с чиста вода и без аромат и не можах да разбера разликата между двата вида.
Виж целия пост
# 393
Bolibon, Ксизал можеш също да пиеш. На мен ми го изписа кожната, която консултира в Щерев за Уртикария. Аз също имам алергия, но при мен за сега се понася. По Великден бях на село и много зле ми беше носа от цъфтежите. Ползвах тези хомеопатични капки и имаше ефект. За 2 дни приключих с хремата. Успех и на теб, дано се разминеш бързо, че е много неприятно.
Виж целия пост
# 394
Ужсс , писах , писах и се изтри.Неизвестна , радвам се , че се прибираш вкъщи!
И аз откакто се стопли имам чувството, че няма да ми стигне времето ,особено за основното почистване , за което мисля да поискам помощ от бъдещите баби.Тези дни щ3 ходя и за плат за чаршафи , че трябва и да се шият.Мокри кърпи пробвам различни и до края на юни мисля да избера какви ще взема.(За сега лупилу са най - зле)
Някой с отзиви за Дм - ските памперси  ,мисля от тях да взема малкия пакет за болницата.
За стяганията и болките - днес имах - пак като мускулна крампа в корема за около 40сек - после бебето беше се изръмбило мн странно.Мисля , че това са контракциите , а болките долу както каза няккой   най - вероятно са от притискането на бебето.


Иначе ето и една нормална снимка
Виж целия пост
# 395
Орехче, това бебе какво прави !
За мокри кърпички имам препоръки от DM на babylove и от EMAG - Мокри кърпички Huggies Pure.
За памперси също ми препоръчаха да следя емагските промоции, били доста изгодни (около и под 25ст. на брой). Някой тук беше споменал, че е си е поръчал вече.  Ще поръчам и аз като пуснат пак промото. Като ги смятах по около10 памперса на ден, един голям пакет ще стигне за около месец.
Виж целия пост
# 396
Орехче, И аз имам снимка с планина в корема, но твоята бие моята отвсякъде Wink

Аз си мисля събота да накарам ММ да ми понаправи малко снимки. Имам една черна рокля, добре ми стои на коремчето, че скоро може и да не ми става Wink
Иначе се снимах с корема в бъдещата детска стая. Да разказвам някой ден на децата, как сме били до никъде Wink

Ужсс , писах , писах и се изтри.Неизвестна , радвам се , че се прибираш вкъщи!
И аз откакто се стопли имам чувството, че няма да ми стигне времето ,особено за основното почистване , за което мисля да поискам помощ от бъдещите баби.Тези дни щ3 ходя и за плат за чаршафи , че трябва и да се шият.Мокри кърпи пробвам различни и до края на юни мисля да избера какви ще взема.(За сега лупилу са най - зле)
Някой с отзиви за Дм - ските памперси  ,мисля от тях да взема малкия пакет за болницата.
За стяганията и болките - днес имах - пак като мускулна крампа в корема за около 40сек - после бебето беше се изръмбило мн странно.Мисля , че това са контракциите , а болките долу както каза няккой   най - вероятно са от притискането на бебето.


Иначе ето и една нормална снимка

Виж целия пост
# 397
Мисля, че нямаше опция за ЗК при Паскалева. Прегледът е 70 лв, а тя е разкошна.
Неизвестна16, аз също ще раждам в Окръжна. Имам вече две раждания там и за нищо не си сменям АГ. Мислила ли си при кого?

Аз съм доволна от всички доктори тук и от отношението им. Предполагам, че ще избера Жекова, тази жена направи за мен и невъзможното, както се казва. Иначе харесах Цанов и още една докторка, но пък тя ще се пенсионира. Ти при кой доктор си?

Изписват мее, най-накрая. Аз съм в 28+6, бебето е 1200 гр. Все така си остана момиченце, няма изненади Simple Smile)

Ей, много се радвам, ти доста време си откара там.
Аз съм при Дачева, предните две също ги родих с нея и не я сменям за нищо на света.

Мокри кърпи почти не ползвам, държа 1-2 пакета за много крайни случаи. Взимам тези с 99% вода на ДМ. Памперсите им също са хубави.
Виж целия пост
# 398
M_lady, нашата е на същият хал Simple Smile
Оправяме терасата която е обща на детската и спалнята и съответно детската е работна площадка...единствено ме успокоява, че в началото ще са при нас мъниците.
Виж целия пост
# 399
При нас и двете детски са така. Едната поне вече има паркет, надявам се до ден-два и другата.
Виж целия пост
# 400
Орехче, това бебе какво прави !
За мокри кърпички имам препоръки от DM на babylove и от EMAG - Мокри кърпички Huggies Pure.
За памперси също ми препоръчаха да следя емагските промоции, били доста изгодни (около и под 25ст. на брой). Някой тук беше споменал, че е си е поръчал вече.  Ще поръчам и аз като пуснат пак промото. Като ги смятах по около10 памперса на ден, един голям пакет ще стигне за около месец.
Ти направо ме разби. Сигурна съм, че никога не са ми трябвали 10 памперса на ден, а какво остава за всеки ден. Не прекалявайте с купуването на памперс 1. С баткото бях взела на памперс 1, той се роди 4,050кг и му бяха малки. Свърших пакета още в болницата, седяхме 8 дни, и си поръчах направо 2 да ми купят. С малката взех Молфикс, защото на баткото не му понесоха памперс и реших, че няма да рискувам. С нея използвах 2 пакета 1 и после минах на 2. Много зависи колко голямо ще се роди бебето. Беше ми странно, че едната майка в родилното беше направо с 2, после разбрах защо.
Виж целия пост
# 401
bolibon, закръглям към повече. От това което са ми казвали близки..по около 7-8бр. Нямам представа на мен колко ще ми трябват, но пакетът е с 240бр. Иначе мисля да поръчам 2ка 4-8кг. Този размер със сигурност ще трябва. А от първия, ако изобщо е нужен ще вземем като се роди.
За мокрите кърпички на Бебо не знаех, че правят такива промота, звучи супер.
Виж целия пост
# 402
Момичета, имате ли разширени вени и с какво ги третирате? Аз имам на много странно място - отстрани на бутчето пр целулита 😂 и ме боли като лежа на дясно. Натстина никъде повече нямам проблем, не са и много страшни. Просто боли като лежа.
Виж целия пост
# 403
Малко късно се усещам, но все пак ще попитам. Въпреки, че ми казаха, че имам малко води и няма страшно, моя мозък от скука си търси тръпка и притеснения.
Индекс на амниотична течност - 9.3см, на последния ми преглед преди две седмици. Какво ми хрумна днес да се ровя и да превеждам, да ме пита човек.
Видях, че е нормално да е между 5-25 см.
Под 5 опасно ниско, над 25 високо съответно... Но 9.3 см, не ми звучи добре. Нишо не ми казаха да пия или правя. Вие коментирате  това на прегледите, знаете ли нещо повече за този индекс? След 4 дена съм при акушерката, ама дотогава, болния ми мозък, ще изпие всичката вода на света...
Виж целия пост
# 404
Аз няма да избързвам с памперсите, 1-ви заради размера, и 2-ро не знам дали на бебето ще му са добре и дали ще ги хареса, ще взема малко за начало, и ако видя че са добре ще се запасявам, в Пловдив има един магазин с много добри цени, и са по-евтини дори и от тези на промоция които са, и смятаме от там да купуваме. И един турски склад извън Пловдив има от който пазарувам перилни препарати, но не знам там цените на памперсите как са, трябва да ги видя.

Иначе с мокри кърпички се запасих малко на Памперс, в Метро имаше промоция и идваха на много добра цена, по 6 пакета в опаковка бяха, взех 3 опаковки, и имам засега 18 пакета мокри кърпички. 😁😁 но те са само по 52бр в пакет, така че сигурно за няма и два месеца ще свършат, знам ли.🤷🏻♀🤷🏻♀ А нали гледам и състава, да ви кажа кои са с добър състав, аз гледам само да няма феноксиетанол в тях че е много вреден а масово го има в повечето бебешки кърпички.
От приложението за което бях писала че гледам състава и попринцип много хвалят Water wipes, но са бая скъпички, не ми се дава 7 лв за един пакет😅


Памперс, почти всички видове мисля че са ок като състав

 
Бочко не са лоши, ама на мен ми се виждат сухи.
На дм тези с хубав състав са само два вида, жълтия пакет, и този с делфинчето.


 И тези на бебо също


И тези на хипп


А от тези на лидл само тези са с добър състав, 80бр. Всички останали са с феноксиетанол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия