За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 29 253
  • 762
# 285
Здравейте пак, случвало ли ви се е от жегата бебето да се подсече под мишниците? Днес установих, че мишниците му са ужасно червени...Sad За колко дни минава такова нещо....

О, да. Ама не са особено червени. Аз след баня вечер, мажа ги и тях с крема за подсичане на Бочко, който използвам.
И, помага ли? Аз съм в шок как е възможно да не съм догледала...той много си свива ръцете и този участък не го измивам достатъчно често Sad дано не е нещо друго, а само подсечено...преди 4 часа го мазах, но си стоят червени....кога да очаквам резултат Sad

То и при нас така - не ги измивам и аз достатъчно добре, защото много си свива ръцете и като се опитам да и ги разтворя, пак не става. Не иска. За 25-дневно бебе голяма сила вади с тия ръце.
Ами аз забелязах точно 1-2 дни преди да започне ВСЕКИ ден да вали и да е хладно, та откакто мажа са по-добре, но не знам дали се дължи на това, че е хладно времето и вкъщи е по-хладно. Не се притеснявайте, там кожата им е мноооого нежна, както сами виждате. Кремчето няма да навреди по никакъв начин. Мажете си, ако пък не виждате резултат след няколко дена или пък сте просто притеснена, винаги можете да звъннете на педиатъра, но няма нищо притеснително Simple Smile
Виж целия пост
# 286
Здравейте пак, случвало ли ви се е от жегата бебето да се подсече под мишниците? Днес установих, че мишниците му са ужасно червени...Sad За колко дни минава такова нещо....

О, да. Ама не са особено червени. Аз след баня вечер, мажа ги и тях с крема за подсичане на Бочко, който използвам.
И, помага ли? Аз съм в шок как е възможно да не съм догледала...той много си свива ръцете и този участък не го измивам достатъчно често Sad дано не е нещо друго, а само подсечено...преди 4 часа го мазах, но си стоят червени....кога да очаквам резултат Sad

То и при нас така - не ги измивам и аз достатъчно добре, защото много си свива ръцете и като се опитам да и ги разтворя, пак не става. Не иска. За 25-дневно бебе голяма сила вади с тия ръце.
Ами аз забелязах точно 1-2 дни преди да започне ВСЕКИ ден да вали и да е хладно, та откакто мажа са по-добре, но не знам дали се дължи на това, че е хладно времето и вкъщи е по-хладно. Не се притеснявайте, там кожата им е мноооого нежна, както сами виждате. Кремчето няма да навреди по никакъв начин. Мажете си, ако пък не виждате резултат след няколко дена или пък сте просто притеснена, винаги можете да звъннете на педиатъра, но няма нищо притеснително Simple Smile
Той направо започва да пищи като тръгна да му отварям подмишниците, много стиска и ръце и крака, не дава да му пипам в сгъвките Sad аз съм уплашена, защото по принцип той е с дерматит на едната сгъвка на коляното и да не е и това дерматит....въпреки че само изглежда червено, няма пъпчици или грапавина
Виж целия пост
# 287
Не се притеснявай, случва се. Ако е много зле положението ще помогне по-сериозна козметика от рода на Биодерма или Адерма, ако не е толкова трагично, както са те посъветвали момичетата пробвай с Бочко или Бепантен. Но ще минат дни, а може и седмица-две, докато се оправо, зависи колко е зле, така че търпение. По принцип, за да не се получава така може да забърсваш там няколко пъти през деня с мицеларна вода (но като се оправи, не сега, за да не му щипе) или с обикновена преварена вода.

П.П. Сега прочетох последния пост, направо Адерма за атопична кожа пробвайте, за да се успокои малко положението, но ако е толкова разранено всичко ще го дразни известно време. Или попитайте педиатърката за някакво успокояващо кремче друго, ако може да препоръча.
Виж целия пост
# 288
Не се притеснявай, случва се. Ако е много зле положението ще помогне по-сериозна козметика от рода на Биодерма или Адерма, ако не е толкова трагично, както са те посъветвали момичетата пробвай с Бочко или Бепантен. Но ще минат дни, а може и седмица-две, докато се оправо, зависи колко е зле, така че търпение. По принцип, за да не се получава така може да забърсваш там няколко пъти през деня с мицеларна вода (но като се оправи, не сега, за да не му щипе) или с обикновена преварена вода.

П.П. Сега прочетох последния пост, направо Адерма за атопична кожа пробвайте, за да се успокои малко положението, но ако е толкова разранено всичко ще го дразни известно време. Или попитайте педиатърката за някакво успокояващо кремче друго, ако може да препоръча.
То въобще не е разранено, просто е много червена кожата, иначе е нормално гладка. Трябва да го снимам направо
Виж целия пост
# 289
Случвало се е, малките бебета стискат вратлето и мишниците. Като "нова" мама не знаех това и каката се беше подсякла под мишнички и сгъвката на вратлето. Трудно е, но след баня винаги подсушавайте много добре. Подсечено, колкото и силно да е било, винаги е минавало със Судокрем за ден, макс 2. Няма нищо страшно.
Виж целия пост
# 290
Здравейте,

Бебето ми ( 9 месеца) първо, че отказва да пие вода, ами и ако благоволи все пак, отказва всякакви преходни чаши - авент, нук и т.н и си търси обикновените биберони... За сламка дори не мога и да си представя. Ползва ги за чесане на венците само. Пробвах и от чаша - не! Залива се, не преглъща и пак си чеше венците ..

Да го оставя ли така или да пробвам да го натискам с преходните???

П.П - и с изцедена кърма и АМ е същото .. Само от шише с обикновен биберон!
Виж целия пост
# 291
Luellie, моето бебе е същото, сега пропи от сламка на 12 месеца. Преходни чаши има две, никакво желание да пие от тях. Бих му давала с обикновен биберон. Няма човек, който да не се е научил да пие от чаша, със сламка и т.н. Вероятно му е рано.
Виж целия пост
# 292
Luellie, моето бебе е същото, сега пропи от сламка на 12 месеца. Преходни чаши има две, никакво желание да пие от тях. Бих му давала с обикновен биберон. Няма човек, който да не се е научил да пие от чаша, със сламка и т.н. Вероятно му е рано.
. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 293
Моите и двете вода много трудно почнаха да пият, защото не умееха и не искаха да пият от шише с биберон, за чаши да не говорим. Каката успях да я накарам да пропие с шише с мек накрайник и от него си мина на обикновена чаша. С малкото сега е голям зор, не искаше дори мек накрайник. Започна уж да пие от шише на Нук, но с каучуков биеберон, размер Л, дави се, но и пие, преди имаше интерес 0, сега поне си иска, но тя става на 1 след 2 седмици.
След като пие все от нещо, не виждам смисъл да се създава напрежение и да се мъчи с друго.
Виж целия пост
# 294
Момичета помагайте, Май се роди моят син (първо дете), без притеснение и с голям ентусиазъм започнах грижите за него,а сега ме е страх от всичко. Проблемът ми е следният бебчо е вече на месец - малкият е на кърма хапва си по 7-8 пъти на ден, може да яде и на 2 часа, може и на 4, много е лаком, миналата седмица бяхме на профилактичен и качва добре, но все още има жълтеница, като го натисна кожата по коремчето и още на очетата, пидиатъра каза, че не е притеснително. Аз се притесних съответно.
Понякога като го слагам на гърда започва едно теглене ръмжене, личи че не му е комфортно, сякаш не е гладен.Това е едно от притесненията ми.
Другото е ,че на някое хранене ми върне мляко, оригвам го държа го изправен поне 20 мин., слагам го да спи настрани, но пак се случва, понякога при оригването друг път докато спи количеството е няколко чаени лъжички е свързах с ЛЛ и тя така ме наплаши да не оставям бебчо по гръб да лежи, че хълцянето било от връщане на млякото по хранопровода и още неща. Сега се притеснявам да оставя малкия в количката, че там е по гръб, като си играем също обича да е по гръб и да рита с ръчичики и крачета, но винаги гледам да има някои около мен и не смея да му оставя въртележката над леглото, че ако почне да се залисва главата няма да е настрани. Имам чувството че като е преял тогава "плюва" мляко. Много се па
Виж целия пост
# 295
Здравейте, има ли доволни от пелените mamma&baby
Виж целия пост
# 296
Честито бебче! От сега нататък започват притесненията, но не трябва да се притеснявате за всичко. Моята дъщеря бори жълтеница повече от месец и всичко беше наред. С редовно хранене всичко ще мине. Тегленето и ръмженето могат да се дължат на много неща: силна/слаба струя, неудобна поза и т.н. Сменяйте често гърдите и ако не помага - сменяйте позите.
Няма бебе на света, което не е повръщало. Някои повече, други по-малко. Дали е от преяждане, рефлукс или нещо друго това мляко е излишно и е нормално бебето да повърне. Според СЗО най-безопасната поза за спане на бебе е по гръб. Не позволявайте на педиатър с разбирания и методи от преди 30-40 години да ви дава грешни съвети. Слагайте бебето по гръб, като завъртате главата на една страна. Както и колкото и да се върти най-безопасно е да спи по гръб.


Момичета помагайте, Май се роди моят син (първо дете), без притеснение и с голям ентусиазъм започнах грижите за него,а сега ме е страх от всичко. Проблемът ми е следният бебчо е вече на месец - малкият е на кърма хапва си по 7-8 пъти на ден, може да яде и на 2 часа, може и на 4, много е лаком, миналата седмица бяхме на профилактичен и качва добре, но все още има жълтеница, като го натисна кожата по коремчето и още на очетата, пидиатъра каза, че не е притеснително. Аз се притесних съответно.
Понякога като го слагам на гърда започва едно теглене ръмжене, личи че не му е комфортно, сякаш не е гладен.Това е едно от притесненията ми.
Другото е ,че на някое хранене ми върне мляко, оригвам го държа го изправен поне 20 мин., слагам го да спи настрани, но пак се случва, понякога при оригването друг път докато спи количеството е няколко чаени лъжички е свързах с ЛЛ и тя така ме наплаши да не оставям бебчо по гръб да лежи, че хълцянето било от връщане на млякото по хранопровода и още неща. Сега се притеснявам да оставя малкия в количката, че там е по гръб, като си играем също обича да е по гръб и да рита с ръчичики и крачета, но винаги гледам да има някои около мен и не смея да му оставя въртележката над леглото, че ако почне да се залисва главата няма да е настрани. Имам чувството че като е преял тогава "плюва" мляко. Много се па
Виж целия пост
# 297
Препоръчителният брой хранения с кърма е 12, 8 са минималният брой. Щом детето е с жълтеница, може да му се спи повече и е редно вие да инициирате хранения. Колкото повече яде, толкова по- бързо ще се изчисти и от жълтеницата. Опитайте да увеличите броя хранения и не падайте под 8 за 24 часа.
Това е ръмженето и дърпането е период, ще мине. После има още такива, нормално е, няма защо да се притеснявате.

Ако повръщането е на фонтан, може да се касае за рефлукс, ако е малко количество не е притеснително.
Виж целия пост
# 298
Сложете анти-рефлуксна възглавница ПОД матрака. Отгоре нищо да няма! Ни обиколници, ни играчки...нищо! Simple Smile)

И споко - съвсем наред си ви е бебчето!❤️🍹🍹🍹🍹
Виж целия пост
# 299
desangel, препоръките сега са бебето да спи задължително по гръб. Повечето бебета връщат мляко по малко, изтича си от устата независимо дали гледа нагоре или настрани. Хълцат доста. Израства се. Не са чак толкова крехки бебетата, иначе нямаше да оцелеем като вид още от пещерите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия