Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 77

  • 44 124
  • 759
# 30
Моят АГ каза на тонове от 32 г.с. Един път седмично.

Аз идвам с няколко въпроса Grinning в 28+6 г.с съм.

1. Имам отклонения в уринните показатели и мисля да ида на уролог. Трябва ли да има опит изрично с бременни или няма нужда? Ако някой може да препоръча добър специалист за София, ще бъда благодарна.

2. Ако лекарят, при когото се следя не издава болнични (този преди термин), как се процедира? Личния лекар ли го прави?

3. Коремът ми е доста голям и отдавна нямам добра видимост "долу", но онзи ден все пак се загледах и направо се ужасих. Срамните устни са набъбнали, виждат се тъмни кръвоносни съдове (дотук най-вероятно е нормално и очаквано), но освен това са като на бабунки, все едно са в ранички, но без да има нарушения по кожата. С първата бременност не помня да е било така, освен набъбването. При някой друг да е такова положението? Rolling Eyes

4. Някой с препоръки за акушерка за раждане в Майчин дом София? За лекар съм се спряла на д-р Ибрям сякаш.
Виж целия пост
# 31
Аз искам да питам пък има ли консултант по кърмене, за който мога да си платя в Токуда и може да дойде веднага след раждането. Планирам да бъда в самостоятелна стая. Лицето може и да е външно, тоест да не работи в Токуда.
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 32
Аз искам да питам пък има ли консултант по кърмене, за който мога да си платя в Токуда и може да дойде веднага след раждането. Планирам да бъда в самостоятелна стая. Лицето може и да е външно, тоест да не работи в Токуда.
Благодаря предварително Simple Smile

Трябва да говорите с консултант направо и да се разберете. Може и с видео връзка да ви помогнат и да ви дадът насоки. Говорете в болницата дали е разрешено да има такива посещения, иначе за консултантите няма проблем. Не е нужно и да си плащате, повечето от тях са доброволци, освен ibclc консултантите.

http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

Тук може да откриете координати за различните градове.
Виж целия пост
# 33
А да питам някой пил ли е Конкор по време на бременност?
Виж целия пост
# 34
Здравейте! В 7 гс съм и чак сега прочетох,че не се препоръчват горещите душове особено през първия триместър. Досега само такива съм си взимала, по 6-9 минути може би на ден, дори и сега в топлото време. Разбира се,не такива които да ми изгарят кожата, и не достатъчно дълго да се вдигне пара.От сега нататък ще понижа температурата, но има ли някакъв риск да съм навредила?
Виж целия пост
# 35
Топлите душове не се препоръчват, тъй като може да предизвикат контракции. А не че ще увредят плода.
Виж целия пост
# 36
Това,което съм чела е за риск за дефект на невралната тръба. Другото, по-логично е че телесната температура се повишава, и е опасно ако е продължително време така. Затова знам за сауна и парни бани, но душовете ми са под 10 минути и не знам доколко влияе.
Виж целия пост
# 37
Аз винаги съм се къпела с доста топла вода и така се къпех и като бременна. Не мисля, че 5-10 минутен душ ще навреди безвъзвратно. По-скоро е добре да се избягват горещите вани, в които се киснеш по-дълго в топла вода, тъй като може да предизвикаш контракции.

А за увреждане на невралната тръба от горещ душ, за първи път чувам. Вероятно се касае за случаи на по-дълго покачване на телесната температура, което няма как да се случи от един душ. По принцип не е желателно бременните да поддържат по-висока температура(около и над 38) за по-дълго време и предполагам, че има някаква връзка. Най-добре спри да четеш в интернет, защото само ще се притесняваш за всяка дреболия.
Виж целия пост
# 38
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 39
Здравейте! Вижте какво забелязах днес, всъщност дори не знам от кога реално е, но сега го виждам и се притесних…
Някой имал ли е такова нещо? Какво е това според вас?
...
Виж целия пост
# 40
Дарлинг, приличат просто на пръснати капиляри от разтягане на кожата.
Виж целия пост
# 41
Спукани капиляри са. И сигурно няма да са единствените. И по краката ти може да се появят.
Виж целия пост
# 42
Здравейте, от коя седмица започва по-честото уриниране?В 16г.с. съм и пишкам през час, а не пия много течности, дори и по-често мога, но се въздържам, че е просто ужасно.Поне това ме успокоява, че няма парене. Направо си усещам, че нещо ми притиска мехура. А като чета пише, че точно втория триместър трябва да намали уринирането, защото тогава матката се измества нагоре, а при мен сега започва.

И също до коя седмица се пие фолиевата киселина, дали е през цялата бременност?
Виж целия пост
# 43
Здравейте, от коя седмица започва по-честото уриниране?В 16г.с. съм и пишкам през час, а не пия много течности, дори и по-често мога, но се въздържам, че е просто ужасно.Поне това ме успокоява, че няма парене. Направо си усещам, че нещо ми притиска мехура. А като чета пише, че точно втория триместър трябва да намали уринирането, защото тогава матката се измества нагоре, а при мен сега започва.

И също до коя седмица се пие фолиевата киселина, дали е през цялата бременност?
.
 Моя приятелка г/д от тази седмица почна да пишка супер начесто ,аз вече съм в 9-ти месец ,но имах моменти през бременността ,през които много често уринирах по мнооого малко,без парене .Мисля ,че е нормално от натежаването и разтягането на матката . Ако се появи парене пуснете урина за изследване .
Виж целия пост
# 44
Bubblezz, fillme, благодаря! Успокоихте ме, помислих, че е нещо страшно понеже е точно на гърдите.
Всъщност това изчезва ли след време и от какво се получава през Б?

Едит: А, писали сте, че от разтягане на кожата, но дали изчезва някога или остава завинаги като стриите 🤷🏻♀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия