Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 59 940
  • 778
# 405
Не се тревожете, не е приятно, но не бих казала, че боли. Самата манипулация минава за десетина минути.
Виж целия пост
# 406
Момичета, утре ще ми правят биопсия в Света Мариана във Варна.Колко време продължава и болезнено ли е?Сигурно сте писали назад, но толкова съм се ошашкала че се притеснявам, че ако чета-още повече ще се ошашкам.Благодаря на всички, голяма подкрепа сте ми!

Отношението на професора там е доста по-гадно от самата биопсия. Тя не боли. Неприятно е, ама се минава.
Докато онова светило на ендокринологията е толкова груб, не обяснява, сумти... Мен като ме прегледа и каза "за операция сте". Попитах защо смята така и той ми се скара, че няма да разбера, той бил професорът и щом той кажел - така трябвало да стане.
Та се грабнах и се оперирах в София при Ганчев. Отношението в софийските болници в много по-добро от това във Варна.
И на мен на такъв ми изглежда този професор!Дано поне бързо да излязат резултатите, че голямо тресене ме тресе
Виж целия пост
# 407
Здравейте!
Нова съм в тази тема, затова ще се представя. На 29 години съм, на ляв лоб на ЩЖ имам няколко възела един върху друг с обща големина 35 мм, а в десен лоб само един с размери от 12мм.
2020 г ми откриха Хашимото с хипофункция и още тогава ми казаха, че съм за операция, т.к тогава възелът в ляв лоб беше 30мм, а в десен нямаше нищо. Преди почти 10месеца станах майка.
Ендокринолога ми ме насочи към Сечанов за операция, затова и миналата седмица оидох при доц. Сечанов, който ми каза, че ще се махне цялата Щитовидна жлеза. Доц. Лозанов каза, че според него е много възможно да се наложи да се премахне цялата ЩЖ, но пък има и шанс да се запази някаква част, това на 100% ще се разбере по време на операцията.

От вас разбрах за тези минимално инвазивни (безкръвни) операции на щитовидна жлеза, които извършва проф. Румен Пандев.
Въпросът ми е проф. Пандев може ли да премахне цялата жлеза с този метод, т.к съм с тромбоцитопения и има риск за сериозни и неконтролируеми кръвоизливи по време на кръвни операции.
Виж целия пост
# 408
Проф. Пандев е неоткриваем. Но миниинвазивна прави и д-р Видинов, който никак не е за подценяване, като хирург и специалист. Но не мисля, че миниинвазивна означава безкръвна. Може и да греша, някой да ме поправи. А и от много четене разбирам, че се маха цялата. Защото иначе се налага втора операция след време. Но водещо е хирурзите какво ще кажат.
Виж целия пост
# 409
Копирала съм го от първият слайд, там пише че е безкръвна. Извинявам се, но не съм запозната изобщо. Затова и директно пиша, т.к тръгнах да чета, но така и не попаднах на място където да пише дали цялата премахва по този метод или частично.
А това че няма да я има, няма ли прекалено много да навредя с висока доза от синтетичен хормон?
Виж целия пост
# 410
И аз задавам този въпрос на лекарите, а те ми казват: “тя и сега не ти работи, щом си на 75 мг. После ще си на 100 или 125 мт. Не било голяма разликата 😔
Виж целия пост
# 411
Да дам отчет за моята биопсия!Изобщо не болеше!Стана много бързо, за не повече от 2-3минути ми взеха материал за изследване от 4 места.Резултатите излязоха на другия ден, Слава на Бога - всички са доброкачествени.Благодаря на всички момичета, които ме подкрепиха!
Виж целия пост
# 412
Да дам отчет за моята биопсия!Изобщо не болеше!Стана много бързо, за не повече от 2-3минути ми взеха материал за изследване от 4 места.Резултатите излязоха на другия ден, Слава на Бога - всички са доброкачествени.Благодаря на всички момичета, които ме подкрепиха!

Радвам се за Вас! Бъдете здрава!
Виж целия пост
# 413
Аз пия 100 мкг
Не вреди
Виж целия пост
# 414
Момичета, предстои ми операция. Януари ми откриха Хашимото и възела, който сега трябва да оперирам заради папиларен карцином. Днес ходих на хирург, който ми се скара, че не приемам никакви хормони, защото погледна изследванията ми на фт3 и фт4 от февруари и бяха в долна граница. Изписа ми 50 мг еутирокс. Тези дни ще звъня да запазвам дата за операцията, според вас има ли смисъл да започвам хормона сега?
Виж целия пост
# 415
И аз задавам този въпрос на лекарите, а те ми казват: “тя и сега не ти работи, щом си на 75 мг. После ще си на 100 или 125 мт. Не било голяма разликата 😔

При мен дозата е същата, само че от ТСХ 23,5  за един месец стана 0,53.
Казаха, че първо трябва да вкараме ТСХ в норма и тогава вече операция.
Ще я правя при доц Сечанов, стискайте ми палци. Видях няколко жени оперирани от него и разрезите са много прецизни. И тънки като косъм.
Виж целия пост
# 416
Всичко ще мине и ще е наред!
Лесно е да се каже и на мен все ми то повтарят, но докато не мине не мога да се успокоя. И аз ще съм при него, но нищо не каза за нива на TCH.Поне там правят всички изследвания сутринта преди операцията. Иначе доколкото разбирам, май трябва да си отидеш с изследвания.
Виж целия пост
# 417
Доц. Лозанов - ендокринолог ми го каза.
А Сечанов не ми е казвал това, но пък и не е ставало дума.
Nora ти в Бургас ли ще си
Виж целия пост
# 418
Не, за съжаление в София. Казвам за съжаление, защото болницата е малка и ми се искаше да е голяма болница, където да има пълно оборудване и възможност за реакция при необходимост. Но от друга страна бях и в Ендокринологията, където нямаше жив човек миналата седмица на целия етаж (освен хирурга за консултации), всички бяха отпуск ли, що ли. То да не се налага спешна реакция.
Виж целия пост
# 419
Не, за съжаление в София. Казвам за съжаление, защото болницата е малка и ми се искаше да е голяма болница, където да има пълно оборудване и възможност за реакция при необходимост. Но от друга страна бях и в Ендокринологията, където нямаше жив човек миналата седмица на целия етаж (освен хирурга за консултации), всички бяха отпуск ли, що ли. То да не се налага спешна реакция.

Нора, д-р Видинов ли реши да те оперира?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия