за компресите с извара

  • 5 487
  • 33
# 15
А за лецитина всъщност исках да попитам има ли друг освен на Джеймисън, който е към 35 лв. ?
Въпреки, че вече не ме интересуват кинтите, само да се оправят тез буци!
Виж целия пост
# 16
Здравейте    Hug
Най-напред искам да благодаря на мама  MammaEli  и останалите за инфото и да се похваля и аз че след цяла нощ компреси ,лецитин и какво ли още не успях да се оправя.
Но най-много помогна бебо.
Венда много голяма гадост са тия буци значи лецитина си го вчех от аптеката 1200мг и струва 21лв.
Освен това си купих от ветеринарна аптека Антифлегмин защото и педиатърката каза че от личен опит това е най-ефикастното лекарство.За това ти го препоръчвам с две ръце.
Айде че моя се разплака.
Желая ти по бързо възстановяване  bouquet
Виж целия пост
# 17
Венда Антифлегмина не се пие , а се намазва с него засегнатият участък.За цената -мисля че е доста евтин. Peace
Стискам ти палци бързо да се оправиш! Praynig
Виж целия пост
# 18
Доколкото знам, Антифлегмин е за мазане, не за пиене - и може да се ползва при хора, не се притеснявай Grinning А за лецитина - може да попиташ за различните видове и дали няма възможност да се купува на бройки или по-малка разфасовка (има разни видове, не само канадския, но гледай да са 1200мг в таблетка).
Бързо да се оправят нещата Grinning
Виж целия пост
# 19
Да добавя че Антифлегмина струва  само 2.50.
Виж целия пост
# 20
Момичета, много Ви благодаря за бързите отговори! Просто сте незаменими!  Hug
Взех лецитин на Wallmark 30 таблетки по 1200мг. за 10-11лв. и почвам да го пия. Правя всичко, което сте написали, само антифлегмин не съм си взела, но нямам представа къде има вет аптека в района...
Надявам се скоро положението да се подобри! 
 bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 21
Мира, много се радвам, че си се оправила! Grinning  Може да продължаваш да пиеш лецитина профилактично по 1 таблетка дневно, а преди да преминеш на тази дозировка, да намалиш постепенно ударната доза, която си взела при запушването.  А бебето наистина е най-доброто средство за отпушване на каналчета - при мен този път не помогна, тъй като запушването беше сериозно, а пък бебето - достигнало възраст, в която не съм аз тази, която определя позата за кърмене. Laughing

Венда, ще се оправиш и без кравешкия лек, не се притеснявай. Вземи си ударна доза лецитин - 3 например (по-късно може да изпиеш още 2-3, до 5-6 за денонощие) и наблегни на зеленцето в сутиена (аз снощи спах със зеленце в сутиена Laughing) - сменяй го като повехне или стане топло; компресите с извара, топло преди кърмене(памперс с топла вода,  потапяне на гърдите в топла вода, топъл душ), студено след кърмене (изварата извадена от хладилника много ме облекчаваше). Ако положението го позволява, опитай да слагаш бебето по посока на запушването, масажи, изцеждане. Ако се действа упорито и адекватно, обикновено проблемът отшумява, или поне има значително подобрение в рамките на 12-24ч.  При мен както си беше трагична ситуацията, изведнъж като се отприщи един млечен поток (преди това и капчица не можех да изцедя от пострадалата гърда), та не мога да го спра. Laughing   щом правиш нужното, скоро  ще настъпи значително подобрение.  Simple Smile
Виж целия пост
# 22
То като е тръгнало, и аз да оспамя темата - моля кажете, колко време се пие лецитина - докато кърмя ли или трябват почивки? Не ми се е запушвал канал , но като четох неволите в темата, реших профилактично да вземам лецитин. Дозата разбрах - по 1 табл. от 1200 мг.  дневно, но с каква продължителност? А търсачката все още не работи..., така че ще съм благодарна на отговор Praynig
Виж целия пост
# 23
За лецитина - не вреди (даже има "екстри" като подпомагане на умствените способности и добрата функция на мозъка и нервната система като цяло), може да го пиеш колкото време желаеш. Няма проблем да се взима постоянно докато кърмиш, а може и да правиш почивки. Grinning
Виж целия пост
# 24
Компреса с извара наистина върши чудеса!
Поне на мен ми помогна много, след като бях се цедила - ръчно и с помпа, топли компреси, студени...какво ли още не.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 25
Да се включа и аз в отбора на "запушените каналчета" Shocked  От снощи съм така ужас..болии.Пих лецитин -2 табл,сега съм с компрес от зелеви листа.Отначало ги сложих точно на мястото и част от буцата се разсея,но пък по-надолу стана нова буца ooooh!..Сега ще пия още 2 лецитин-а и да видим..
Виж целия пост
# 26
Да споделя аз какво открих току що  Grinning Проблема ми беше същия, направо щях да се взривя. Компреса с памперса се оказа страхотна идея, но и по "сух" вариант. Пълня бутилка от детско сокче с гореща вода и търкалям леко по буците ... две в едно, компрес и масаж Laughing
Май ще се спи тази нощ  Hug
Виж целия пост
# 27
На  мен ми помогна Лецитин,зелеви листа и кърмене. Peace
Виж целия пост
# 28
Ох, и аз съм вече 3-ти ден със запушен канал. SadПри мен не е като буца, а точно като втърдено каналче-от основата на гърдата до зърното.По 2 пъти дневно успявам да изцедя около 50мл, а през останалото време-нищо:(Колко дни мога да взимам от Лецитина(1200мг)X4 табл/ден.Трети ден пия от него, но ефектът като, че ли го няма.Освен компресите, които правя сега ще опитам и това с  бутилката от  iv3i3.Досега 2 пъти съм била със запушено каналче, но до 2 дни е имало резултат, а този път-не. Sad
Бях с Т , вече нямам, но ме боли глава.Ужасно е.
Виж целия пост
# 29
Дейзи, може да взимаш 4х1200мг лецитин докато отшуми проблемът. А какви компреси правиш? Пробва ли със зеленце, с извара?  Нормално е дори и като отшуми запушването, да имаш още болка на травмираното място.  Може изведнъж да се отпуши и да настъпи неочаквано облекчение. Бързо да минава, че е гадно! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия