🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 1)

  • 41 623
  • 782
# 120
Все си мисля, че олио е по-правилно да се нарича това от маслини/olives, та от там. Докато нашето олио е слънчогледово масло. Ма това са подробности.
Виж целия пост
# 121
В общи линии и на мен ми хареса вечерята. Не разбрах защо сложи зехтин на лаврака. Той си е достатъчно мазен. И в тези красиви чинии беше много идиотско сервирането барабар със станиола. Десерта вече го споменахте... Добре, че момичето е бърборана, та вечерта мина леко.
Виж целия пост
# 122
Нямам време да гледам предаването тази седмица, но от коментарите и снимките тук разбирам, че участниците тази седмица са:
- D J Торбалан
- дърта Снежанка
- проскубан лелчо
- неизвестна примадона
- и?

Така ли е?
Виж целия пост
# 123
Ма как неизвестна примадона!!!
Това е Инфантинито, космополитна личност. Кой не я знае, кой не е чувал за нея. Пп Може ли да си такъв невежа Wink, ти Гугъл нямаш ли?! Я, по горе как ни смъмриха, че не го ползваме по предназначение, а тънем в невежество и не се осведомяваме правилно и навременно. Sunglasses Марш да питаш чичо си Гугъл. Може ли такова безхаберие 'начи. Joy Че и предаването с нейно участие не бил гледал. Шейм, Шейм, Шейм. Joy
Виж целия пост
# 124
Не можах да разбера това зехтин екстра върджин ли беше или някакво друго олио, което не е от маслини. Или е от маслини но не е екстра върджин. Питам сериозно.
Виж целия пост
# 125
От маслини е и е екстра върджин.
Тя натърти, че това е олио от маслини, маслиново олио екстра върджин, но не било зехтин, а олио. Олю! (Ази, виж, поправих се. Grinning Wink). Трябвало да се казва олио, не зехтин.
За мен си е зехтин, а нашето слънчогледово олио си е олио. Ох, не знам, обърках се. Мама миа и дъ оливата, оливията, олюто, зехтина и дървеното масло. Joy
Виж целия пост
# 126
И по магазините вече зехтина се предлага като маслиново олио.Защо?!
Виж целия пост
# 127
Чудно място за уелкъм дринк ( забравих го как е на италиански, трябва да си видя бележките от урока снощи) - при гъбите и дъските и се присягат един през друг
Виж целия пост
# 128
Може някоя от страните производителки да е запазила наименованието "зехтин" само за нея, а другите да ползват общото "маслиново олио, олио от маслини". Нещо като йогурта и к.мляко, и ракията. Но не съм чула нищо в тази насока. Иначе олиото от маслини всъщност си е баш такова. А "зехтин" откъде идва, какво означава, защото то и "шарлана" е олио от слънчоглед, ама се води нерафинирано студенопресовано слънчогледово олио и го наричат "шарлан". То се извлича директно от слънчогледа. В този ред на мисли екстра върджин "зехтина" и той не е ли точно това. Да не би да се има предвид, че втора, трета преса, примес, помаче са олио от маслини, а екстра върджина е "зехтин". Ама пък Инфантинито каза, че нейното олио от маслини е екстра върджин. Пфуу, съвсем се оплетох.
Виж целия пост
# 129
А аз съм доволна, че накрая виждам лице, което не изскача всеки ден от ТВ-то.
Макар, че съм я гледала в някакви интервюта, беше ми интересна.
Все пак е родена в Италия и е расла по света, и браво за българския. 'щот нали има разни примадони, дето за три месеца отиват в чужбинеция и забравят рЕзко майчиния си език.
Коцето калки вече никак не прилича на представител на Господ за България.
На първата черешка не се появи, на втората готви боб в една съборетина на дядо му, а в трета представи новото си семейство или може би бъркам предаванията. За третото.
Ди джея и Калки дали не са на една възраст.
Никъде не пише айвъна кога се е родил, а когато се появи жената с млеката и сирената и той я представи като баба, рЕзко ми сее искаше да му изкрещя, че може и да не му е баба, а наборка.
За Кали нищо няма да кажа, връзвам си курделата на главата и ви желая хубава и спорна сряда.
Кей Лина!
Да не сбъркате с Калина Баткова. 🤣
Виж целия пост
# 130
Стана ми симпатична Инфантино.
Като готвене нищо особено не показа - бях втрещена от брускетите. Но пък ми беше забавна с приказките си.
Виж целия пост
# 131
Точно Джаста, зехтин е запазена марка. За това навсякъде се продава като олио от маслини.
Някой спомена дървено масло, но то няма нищо общо със зехтин.
Вече ми липсва. Поне готви и то юного и добре.
Виж целия пост
# 132
Може някоя от страните производителки да е запазила наименованието "зехтин" само за нея, а другите да ползват общото "маслиново олио, олио от маслини". Нещо като йогурта и к.мляко, и ракията. Но не съм чула нищо в тази насока. Иначе олиото от маслини всъщност си е баш такова. А "зехтин" откъде идва, какво означава, защото то и "шарлана" е олио от слънчоглед, ама се води нерафинирано студенопресовано слънчогледово олио и го наричат "шарлан". То се извлича директно от слънчогледа. В този ред на мисли екстра върджин "зехтина" и той не е ли точно това. Да не би да се има предвид, че втора, трета преса, примес, помаче са олио от маслини, а екстра върджина е "зехтин". Ама пък Инфантинито каза, че нейното олио от маслини е екстра върджин. Пфуу, съвсем се оплетох.
Зехтин е арабска дума, на английси е Olive oil, на италиански Olio di oliva - така че не виждам нищо странно на български да се нарече маслиново олио.
Хареса ми домакинята, привнесе истински италиански вкус. Можеше да се постарае малко повече с десерта.
Виж целия пост
# 133
Някак ми е по-лесно да кажа зехтин, вместо студено пресовано маслиново олио. Нещо като веро и препарат за миене на чинии.
А иначе, за пържене използвам слънчогледово олио от първа преса (то има ли друго по магазините).
Виж целия пост
# 134
И баща ми така - на жени, които са му почти наборки им вика баби, а на мъже старчоци. Като го чуя винаги ми става смешно, защото оставя впечатление, че не се мисли за такъв, а изглежда точно като тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия