Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 4

  • 83 478
  • 818
# 780
От Бургас за Шумен има няколко варианта за пътуване, като единият е през с. Люляково и се минава само част от Ришкия проход, а другият е през Аспарухово и може да се съчетае с Чудните скали и Провадия и по двата маршрута пътят е ремонтиран.
Виж целия пост
# 781
Потвърждавам за спокоен път до Шумен през Люляково и много живописно с възможност за красиви снимки на Чудните скали на яз.Цонево.
Виж целия пост
# 782
Действително всичко предложено от мен съм го правила преди години и не знам в какво състояние са пътищата и трафика сега.
Виж целия пост
# 783
Според мен покрай Бургас има достатъчно места за разходка, че да се ходи към Шумен и Провадия. Въобще не би ми хрумнало като чуя Бургас за Шуменското плато или крепост Овеч. Забележителностите там могат да се разгледат с нощувки в района. Поне ние така правим.
Виж целия пост
# 784
Действително всичко предложено от мен съм го правила преди години и не знам в какво състояние са пътищата и трафика сега.
Прохода Ришки е в невъзможно и за тирове състояние.
Виж целия пост
# 785
Вазовата екопътека не е много лесен маршрут и доста зор има нагоре.
Мисля, че е съпоставим с Боянския водопад, като трудност. Simple Smile
Не е разходка, но не е като Райското пръскало, например...
Виж целия пост
# 786
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?
От мен предложение за Бистришки водопад над Дупница. Малко далеч от София , но водопада е много красив.
https://pateka.im/bistrishki-vodopad-v-rila-do-dupnitsa/
Виж целия пост
# 787
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?
От мен предложение за Бистришки водопад над Дупница. Малко далеч от София , но водопада е много красив.
https://pateka.im/bistrishki-vodopad-v-rila-do-dupnitsa/
Trudi, и аз ще го пробвам, благодаря за предложението. Колко е трудно изкачването, че съм след рехабилитация на скъсан менискус и още подбирам по-леки маршрути?
Виж целия пост
# 788
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?

Врабчанският водопад, водопад Котлите - край Букоровския манастир, Добравишка скакля.
Виж целия пост
# 789
Някакво предложение за не толкова труден водопад около София и Перник, освен Боянския?
От мен предложение за Бистришки водопад над Дупница. Малко далеч от София , но водопада е много красив.
https://pateka.im/bistrishki-vodopad-v-rila-do-dupnitsa/
Trudi, и аз ще го пробвам, благодаря за предложението. Колко е трудно изкачването, че съм след рехабилитация на скъсан менискус и още подбирам по-леки маршрути?
Не съм сигурна дали няма да ти е трудно изкачването в началото, което не е екстремно, но все пак има наклон . В линка, който съм дала е описан много точно маршрута.  Изкачването е около 30- 40 минути, след това е много приятна пътеката. Моя съвет е за посещение края на май- юни, тогава е много пълноводен и много внушителен водопада. Ние го посетихме миналия юни и беше много красиво. До тогава може да се възстановиш и да се насладиш на красотите на Рила.
Виж целия пост
# 790
Искам да отбележа, че 30-40 минути са доста условно понятие според това дали си опитен планинар или не. нееднократно ми се се случвало опитни планинари кажат - след 30 минути сте там, минат час и петнадесет-двадесет минути преди да стигнем, а вървим със съвсем нормална стъпка. Или пък ни кажат - следващата хижа е на петнадесет минути, след петнадесет минути други планинари ни кажат пак след петнадесет минути, минават 45 и ние сме на средата.
Движим се с нормална стъпка, не тичаме, но и не се мотаме, но  планинарите имат друго разбиране за време. В това няма нищо чудно, като бе Ковид пандемията вървях пеша по 4 километра на ден и толкова - на връщане. В началото с пухтене взимах разстоянието за 1 час, след 20 дни - за  по-малко от 40 минути.
Виж целия пост
# 791
Ришки проход не е проблем. Има по някоя голяма дупка, но там не се кара с 90 и има време и възможност да се заобиколи. Имаше тирове, когато минахме, но и те не бяха чак драма. Информацията ми е от началото на март.
Виж целия пост
# 792
Горещо препоръчвам да посетите водният резерват "Пода" до Бургас. Последната спирка на автобус №17... Има редки прелетни птици в него...
Виж целия пост
# 793
Дупките на пътя на Ришки проход не са няколко и ако движението е малко повече става ужасно. А не бяха толкова преди да се увеличи трафика на камиони с украинските стоки. През Румъния.  Това са моите наблюдения.
Виж целия пост
# 794
Още едно много приятно място за разходка. Съвсем близо до Бургас:
https://ecoparkvaya.com/bg/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия