Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Мога ли да кандидатствам за медицина с ТЕЛК от 100%?
В кои университети може да се кандидатства с по-нисък бал за специалност Медицина?
Какви са изискванията за кандидатстване в Медицински университет?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Мога ли да кандидатствам за медицина с ТЕЛК от 100%?
-
В кои университети може да се кандидатства с по-нисък бал за специалност Медицина?
-
Какви са изискванията за кандидатстване в Медицински университет?
За да кандидатствате в Медицински университет, е необходима сериозна подготовка както физически, така и психически. Обучението е на високо ниво и изисква отдаденост и хуманитарни ценности. Конкуренцията е ожесточена, но усилията си заслужават, тъй като медицината е най-предизвикателната специалност.
-
Какви са предимствата на ТЕЛК при кандидатстване за Медицина?
-
Какви са предизвикателствата, пред които са изправени студентите в Медицинските университети?
Написали са го в прав текст, искаше една такава "мафиотка" в бяла престилка и фиша си даже да покаже. Ама нещо не я отразиха пеещите рефрена, че всички бг доктори са мафия и беден лекар у нас няма.. Затова сигурно някои работят (налага им се) по на 3 места. Ако също внимателно бяхте чели, ама явно спиртът Ви пречи малко или много, щяхте да сте установили, че никой не е карал детето си медицина да учи..Искали са го сами и дори родителски опити да бъдат разколебани в това им желание, са били неуспешни, уви. Освен това тези деца не са хипотетични, забележете ( за каквито Вие говорите, то така за имагинерни човеци лесно се разправя какво би правил човек като родител), те са реални, от плът и кръв, със своите СОБСТВЕНИ желания, представи, очаквания - друг въпрос е доколко те ще бъдат оправдани след години.
Един ден ще установите, че нещата с реалните не са както сте си представяли.. Ще иска един 17-18-19 годишен млад човек да следва медицина, ще си е проучил всичко, ще е готов да направи нужното, за да бъде приет, Вие ще му кажете "През трупа ми само, не позволявам" и той/тя ще Ви послуша моментално. То така ако ставаха нещата, ехе... По-страшно е обратното. Сега казвате едно, утре, дай боже, като специалист да имате успешна, добре платена и задоволяваща Ви във всякакви други аспекти практика - да не се окаже, че много искате да я "завещаете" на дете, което обаче НЕ желае по никакъв начин да учи медицина..Не е лесно да си родител, можеш да посъветваш, да споделиш мнението си, ама да налагаш своите възгледи не можеш или поне не бива.