Медицински Университет

  • 53 437
  • 757
# 675
Да, преди това.
Виж целия пост
# 676
Благодаря, оценките са високи, но въпреки всички залагания😊, не се знае колко ще се повиши бала и трябва да сме подготвени и за вариант Б
Виж целия пост
# 677
във Франция не се учи фармация 8 години. учи се 6 години за Diplome d'Etat.

няма как да не се признава в ЕС дипломата по фармация от МУ София.
Виж целия пост
# 678
Може ли някой да ми снима учебниците за подготовка по химия и биология от кандидат-студентския справочник на МУ Варна? Никъде не намирам справочника онлайн. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 679
Може ли някой да ми снима учебниците за подготовка по химия и биология от кандидат-студентския справочник на МУ Варна? Никъде не намирам справочника онлайн. Благодаря предварително.
https://www.mu-varna.bg/BG/Admission/Pages/kandidatstudentski-priem.aspx
Виж целия пост
# 680
Здравейте, научавам противоречиви неща за профилите химия и биология в училище. Според едното мнение са доста тежки и не се покриват с материала , необходим за кандидатстване медицина, а според друго са абсолютно необходими и се включват в изпитите. Тези дни дъщеря ми трябва да направи избор за  профили, притеснява се от по-сложния материал, съветват ги да избират по-лесни профили, защото така или иначе  без частни уроци няма да минат. От друга страна, учителят им по химия е казал, че материалът в профила се включва в изпитния формат. Може ли някой, който е бил с тези профили и е кандидатствал медицина, да сподели какво е положението, защото се объркахме тотално!
Виж целия пост
# 681
Моята дъщеря учеше в езикова гимназия и след това избра профил биология и химия, каза, че не й е било особено полезно. Там са учили доста неща, които изобщо не влизат в изпитите, а за подготовка за университет абсурд, трябват си уроци и то си има специфики за всеки университет.
Според мен няма да навреди, но едва ли драстично ще помогне.
Виж целия пост
# 682
Здравейте, научавам противоречиви неща да профилите химия и биология в училище. Според едното мнение са доста тежки и не се покриват с материала , необходим за кандидатстване медицина, а според друго са абсолютно необходими и се включват в изпитите. Тези дни дъщеря ми трябва да направи избор за  профили, притеснява се от по-сложния материал, съветват ги да избират по-лесни профили, защото така или иначе  без частни уроци няма да минат. От друга страна, учителят им по химия е казал, че материалът в профила се включва в изпитния формат. Може ли някой, който е бил с тези профили и е кандидатствал медицина, да сподели какво е положението, защото се объркахме тотално!
Да избере, каквото и харесва. Профилите в 11 и 12 клас по Х и Б за повечето Уни влизат в Материалите за КСК.
Виж целия пост
# 683
Материалът от профилирането в 11 и 12 клас не влиза в КСК.
Учат се неща за 1 курс неорганична химия и 2 курс органична химия и малко физикохимия от 2 курс фармация също (медицина не учат физикохимия).
Виж целия пост
# 684
Почти никаква полза няма от профил химия в КСК за МУ. Безполезно и неоправдано трудно, нивото е примерно от първа - втора година факултет  по Химия. Учителката по профила на сина ми измете почти цялата химия, която имаха по програма за профила. В 11ти  клас им обясняваше  неорганична и органична химия, в 12-ти 2 пъти минаха сборниците със задачи. Учителката  работеща и като проверяваща изпитни работи за МУ Варна. Оценката му на предварителния изпит по химия беше 5,64. Биологията от профила е полезна, може би затова получавате смесени отзиви, едното става, другото не. Синът ми не е ходил на уроци по биология - профилът и самоподготовката във вид на денонощно четене от  препоръчаните учебници му беше достатъчна. Общо взето по биология нещата се свеждат до назубряне на няколко учебника и решавяне на тестовете от сборниците. По химия рядко се случва такъв късмет,  какъвто му се падна на него в училище, с такава великолепна учителка, затова търсете  специализиран учител с опит в подготовката за КСК за МУ който може да поднесе добре синтезирана информация, за да не се налага четене от учебници пълни с абсолютно ненужни неща.
Виж целия пост
# 685
Езикова гимназия, профил химия и биология. Отделно школа химия и частни уроци биология. Късмет имахме, защото госпожата по химия от школата, беше и на профила в училище. Та така, тя и в профила ги подготвяше. Между другото, тя е изключително добра. По биология във Варна се падна материал от профила. Извод -хубаво е с тези профили, но не е достатъчно.
Виж целия пост
# 686
Няма полза от профили химия и биология за кандидатстване в МУ. Много малка част от материала влиза в КСК, а за сегашните десетокласници абсолютно нищо няма да влиза. С последните нормативни промени изпитите ще са само и изцяло върху материала ООП до 10-ти клас. А балообразуването ще е с оценките от първи гимназиален етап.
Виж целия пост
# 687
За изпитите профилите наистина не помагат, но след това ще помогнат в 1-ви и 2-ри курс в университета. Това казаха частните учтели на моя син по биология и и химия, когато ги питах има ли смисъл от тези модули. И двете считаха, че има смисъл. Че се учат супер сложни неща (казвал го е класният по биология в елитна езикова гимназия в София), учат се и отделно се учи за изпитите в медицински, но аз не мисля, че профилите са излишни. Вече матура по биология/химия няма смисъл.
Виж целия пост
# 688
Ако става въпрос за избор на профил в края на 10-ти клас (защото някъде се избират още след 7-ми), то много зависи какви са алтернативите, които предлага съответното училище. Часовете по профилиращите предмети са твърде много, за да се отделят за предмети, по които детето няма никакви интереси. Струва ли си ученикът да се разсипе от решаване на задачи или писане на есета, при положение, че вече се е ориентирал професионално в съвсем друга посока? Гарантирано лесни профили няма. По-горе писаха, че има сложен материал по химия и биология, но същото важи и за другите  профили. Профил математиката също се препокрива с част от висшата математика, физиката - също, историята е много обемна, по БЕЛ си има сериозно четене на произведения и т.н. Най-добре ученикът да си е в материята и да насочва усилията си към това, което му е интересно. Вярно, че някои училища предлагат профил рисуване, но пък има деца, за които рисуването е по-отегчително от решаването на задачи.
Виж целия пост
# 689
Тука ще отворя една скоба за математиката. Тя може да е много полезна на децата ни, изучава се в специалност фармация, че и е висша математика. На пръв поглед няма общо, но който разбира от математика, много бързо се ориентира и в химията. За логика и бързина на мисълта да не говорим. Синът ми почти до  предварителните изпити в МУ ходеше на уроци по математика 3 часа  седмично. Започна от 6-ти клас и така 7 години до февруари в 12-ти. Сам реши че така иска, каза, че в училище 4 учебни часа + един ЗИП са малко, а и учителят  му живееше 2 етажа над нас, та даже не му се налагаше да пътува.Така ги докара до 8 астрономически часа седмично, защото човекът винаги го задържаше повече време. В 7-ми клас щеше да кандидатства в МГ, но балът му стигаше за паралелка с френски, а той не го понася. Обича математиката, година преди МУ още се колебаеше дали да не кандидатства с математика, но в крайна сметка медицината надделя. В групата му за упражнения са 12 човека, 3-ма са завършили средното си образование в МГ. Племенницата ми също учи медицина и беше с профил математика в училище.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия