Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 52 630
  • 903
# 300
да, взех си, но искам машинка Simple Smile
Виж целия пост
# 301
По-рано имаха мелнички в Александър ярн на Прим. Сега не зная.
Тук има на АДДИ https://www.pleta.bg/bg/melnichka-za-shnur-addi/
И тук https://www.emag.bg/mashina-za-pletene-na-shnur-prym-poluavtomat … 145/pd/DBPRFDMBM/
И тук, и на още места https://www.kinkaleria.com/index.php?m=320&prodid=11940&lang=1

--------------
Скрит текст:
Цитат
препоръчват или хартиената прежда, с която не ми се рискуваше
Какъв, според теб , е рискът да я направиш с хартиена прежда?
На живо като я видях ми се стори доста крехка  и тънка. Предположих, че като не съм плела с такава ще ми е по-трудно да плета равномерно, евентуално и че ще се усуква, така че да има и дупки на места ако не "опъвам" еднакво. Отделно ми прилича повече за лятна/плажни чанта. А аз исках да е за сега, по-масивна и "по-груба". Също се чудих ако се наложи да разплитам дали няма да повредят преждата.....
Тези са добри https://creativa.bg/search?query=%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F
Изплетох си от едноцветната и направо й разказах играта, не е мръднала. Ежедневно я влача, тъпча и я товаря с тежки неща, стана много здрава и издържлива, а е много лека, което ми харесва. Първоначално мислех да й слагам подплата, но я подносих и реших, че няма нужда. Разплита се, не е проблем и дори разплетеното се плете по-лесно. Усукването не й пречи.  Дали ще прилича на плажна чанта, според мен зависи от модела. Няма проблем с равномерното плетене. Трудно се къса, но и да се скъса от много силно опъване, няма проблеми, заплиташ си крайчетата. След изплитане е здрава.  Да, малко  по-трудно се плете с рафия, отколкото с прежда, но и с това се свиква.
От 3 бобинки по 150 гр. едноцветна  си направих чантата и шапка и дори ми остана още рафия.
Купих си и мулти за чанта в друг цвят, те са по 100гр., по-малки са, но още не съм я започнала. Мулти се плете по-лесно и е много мека с някакъв копринен ефект.
Имах съвсем малко опит с плетенето на 1 кука и нямах никакъв опит с рафия. Не е толкова трудно. Първо купих от пресуканата хартиена прежда, с нея се плете по-трудно и не ми харесва толкова, както тези 2 вида рафия.  Мисля, че Хепи беше споделила, че си е изплела чанта от хартиена пресукана и вече няколко години я носи, пере я в пералня.
Скрит текст:

Купих дъно и отдолу я направих с канап, за да е по-здрава, че отдолу се трие повече, като я слагам насам натам.
Скрит текст:

ПС Първото нещо, което изплетох на 1 кука, беше раница на дъщеря ми с прежда тип видлон. Тя също е лека, евтина, но има много нишки, които ми се заплитаха в кукичката. Ако я докосне цигара, ще се разтопи.
Скрит текст:

Има една подходяща евтина прежда Мирела в Хобиярн, но няма избор на цветове. Ако те устройстват сиви и черно, става. Има и Мирела лукс с блясък, виж и нея, а Мирела лукс макси е по-голяма бобина, те имат повече цветове.  От типа макраме са.
https://hobiyarn.com/mirela-makrame-prejda-za-modni-chanti-na%20 … 0%BC%D0%B5&page=3
https://hobiyarn.com/mirela-lux-prejda-za-pletena-chanta-paner-i … 0%BC%D0%B5&page=3
https://hobiyarn.com/mirela-lux-maxi-makrame-prejda-s-lame-za-pl … 0%BC%D0%B5&page=2
Виж и тази https://hobiyarn.com/makrame-cotton-lurex-yarnart-prejda-za-plet … 0%BC%D0%B5&page=2
Виж целия пост
# 302
DiorelaFlowers Bouquet
Благодарности за изчерпателните насоки, информация и снимки Simple Smile
Може и да се престраша за Рафия. Относно Мирела, бях ги харесала и сиво ме устройва.
Виж целия пост
# 303
Хартиената прежда е много интересна, а рафия посочена от диорела е топ! Пробвай
Наистина пера в пералня Simple Smile не вярвах, но факт
Виж целия пост
# 304
Harista, мисля, че няма да съжаляваш, ако се престрашиш за рафията. Моята чанта не съм я прала, пробвала съм да изпера малки мострички. Избрах си цветове, на които не личи зацапване - мляко с кафе и какао. Не зная как ще се отрази прането на дъното, то е изкуственяк. Ако искаш, направи си първо от Мирела, щом ти харесва, да "усетиш" модела, а после и от рафия.
Да помоля да дадеш линк към клипчетата за моделите, които си показала?
Виж целия пост
# 305
Да помоля да дадеш линк към клипчетата за моделите, които си показала?
Заповядай :

След малко отивам към магазина за прежда Simple Smile Сега пък видях, че Стенли имат макраме котон 3мм( в един клип на чантата от 1вия клип на друга плетачка ползват същия размер и изглеждаше супер). Видях и Стенли Лилия, за нея не пише колко е дебела нишката. Ще пипна и Видлон ако има наличен.

Happy, благодаря и за твоето мнение!
Виж целия пост
# 306
За мен макраме е най удчдн избор за чанта, относно цена, тегло, достъпност, издържливост, изобщо по всички параграфи
Виж целия пост
# 307
аааа, значи не харесваш моята от капронения шнур?
и това ми била приятелка!

Wink шегувам се. моята е супер, но е тежичка. понеже е раница не е фатално.
мисля да си взема и от тънкото шнурче и да си направя една за през рамо.
за мен плюса е, че не ѝ трябва хастар, плетена е плътно и нищо не пада, здраво е и спокойно си слагам и по-тежки продукти вътре.
Виж целия пост
# 308
Ами как бе, аз от опит казвам, дали съм споделяла как изплетох възголяма пазарска торба от красив акрил, първо по-голяма от модела, щото що не, второ от акрил, щото те ще ми кажат. Като се разтегна доземи...мани мани...
Плела съм чанти от всичко възможно. Ми....някои стават тежки, някои се завалват и захабяват бързо, някои материали са тежки или груби или много много скъпи...
Макраме и рафия са наистина много много удачен избор, това е моят извод.
Знаеш, че съм начинаещ Simple Smile но пък ентусиазиран Joy
Виж целия пост
# 309
Като ви чета, чак се чудя как ми се получават чантите и раниците от памук 😆 всъщност макрамето просто е модно. Когато нямаше макраме, плетяхме от друго. И някои видове акрил са добри - стига да са пресукани и да не правят мъхчета. Май само бебешките прежди не са подходящи.











А хастарът е за по-добър изглед и хигиена.
Виж целия пост
# 310
ох, магарешките бодили....
страхотна е.
и точкавата...
Виж целия пост
# 311
И не са толкова трудни, просто по-пипкави.
Всички носят тежест.
Виж целия пост
# 312
Още един глас за чанти от памук. Аз го предпочитам да е мерсеризиран. Скоро не съм плела чанти, трябва да се поправя.
Тази не е надписана и ще я оставя.
Виж целия пост
# 313
Момичета, много са ви хубави чантите! И аз си спомням магарешкия бодил, много бях впечатлена.
-------------------------------
Имаше един пост на Анжи, в който обясняваше как да се прави разчет за шапки. Не успях да го открия. Някой сеща ли се?
Виж целия пост
# 314
Здравейте, аз не съм запалена по плетенето, но имам колежка и приятелка, която е. Искам да я изненадам за рожденния й ден, търся кошница или красива кутия за съхранение на плетива и прежди / няма някакво ограничение в бюджета/, тя много обича да подрежда всичко в кутии. Ако сте виждали нещо такова ще се радвам да ми пишете. Разгледах много сайтове, но не намирам нищо, не искам да е пластмаса а нещо красиво и цветно, дърво, ратан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия