Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 52 646
  • 903
# 825
Здравейте! Искам да разплета една шапка и да я оплета отново, че много се стесни след изпиране. Има ли как да не си личи кое е от разплетена прежда и кое е от новата в плетката? Трябва ли да се изправя разплетената прежда преди това?
Виж целия пост
# 826
Здравейте! Искам да разплета една шапка и да я оплета отново, че много се стесни след изпиране. Има ли как да не си личи кое е от разплетена прежда и кое е от новата в плетката? Трябва ли да се изправя разплетената прежда преди това?

Не си личи разплетената прежда само внимавай да не я накъсаш . Те си личи нова и стара и няма нужда да се изправя . Разплиташ , навиваш на вестник и плетеш .
Виж целия пост
# 827
alisa212, много благодаря!
Виж целия пост
# 828
Имам спомен, че баба разплетената я навиваше на мотовилка и навлажняваше.Аз нямам мотовилка, но ми хрумва на някоя топка, че би могло да се навие, или на караката на стол примерно  Hushed



alisa212, пеплум ли искаш да направиш?
Виж целия пост
# 829
Имам спомен, че баба разплетената я навиваше на мотовилка и навлажняваше.Аз нямам мотовилка, но ми хрумва на някоя топка, че би могло да се навие, или на караката на стол примерно  Hushed



alisa212, пеплум ли искаш да направиш?

Да , но не знам как .
Виж целия пост
# 830
Скрит текст:
Имам спомен, че баба разплетената я навиваше на мотовилка и навлажняваше.Аз нямам мотовилка, но ми хрумва на някоя топка, че би могло да се навие, или на караката на стол примерно  Hushed



alisa212, пеплум ли искаш да направиш?
Да , но не знам как .

https://www.jennyandteddy.com/jessy-simply-cute-crochet-lace-sum … top-free-pattern/
https://www.jennyandteddy.com/dolly-ruffle-top-free-crochet-pattern/
https://www.jennyandteddy.com/easy-crochet-peplum-cami-top-pattern/
Виж целия пост
# 831
Скрит текст:
Имам спомен, че баба разплетената я навиваше на мотовилка и навлажняваше.Аз нямам мотовилка, но ми хрумва на някоя топка, че би могло да се навие, или на караката на стол примерно  Hushed



alisa212, пеплум ли искаш да направиш?
Да , но не знам как .

https://www.jennyandteddy.com/jessy-simply-cute-crochet-lace-sum … top-free-pattern/
https://www.jennyandteddy.com/dolly-ruffle-top-free-crochet-pattern/
https://www.jennyandteddy.com/easy-crochet-peplum-cami-top-pattern/

Благодаря. Страхотна сте Heart
Виж целия пост
# 832
На плетените рокли/поли  слагате ли подплата да не прозира през дупчиците? Налага ли се?
Виж целия пост
# 833
Аз бих сложила поне долу да обхваща дупето и горе бюста.
Виж целия пост
# 834
Да, трябва.За снимката бях сложила един клин и бюстие, а  в къщи имам разни подходящи тъмни подплати за под рокля.

Да ви питам ползвали ли сте прежди на Стенли? Изглеждат доста разнообразни и интересни.

Досега предимно съм ползвала турски.
Виж целия пост
# 835
Веднъж накупих една голяма торба прежди от Стенли, няколко вида, и се разочаровах от всичките. Няма да повторя. Въпреки че се смятам за голям патриот и все избирам българското.
Първоначално изглеждат приятно, на снимката още по-добре. После са грозни като вехти и износени. Жалко и за парите и за плетенето.
Виж целия пост
# 836
От Стенли съм плела тези прежди,
https://www.pleta.bg/bg/merino-silk/
https://www.pleta.bg/bg/cotton-jam/
https://www.pleta.bg/bg/stenli-lotos/
също и кейкове - доволна съм от качеството за момента.
Виж целия пост
# 837
След много плетене и разплитане завърших жилетката на дъщерята.


Също толкова време ми отне да скрия краищата на конците.
Много благодаря на Diorela за непрестанната помощ и куража.
Виж целия пост
# 838
Супер, много весело и шарено!
Виж целия пост
# 839
След разплитане и редуване на цветовете, както ме посъветвахте тук най-после е готов шала Simple Smile
За първи път плета нещо за себе си, сега планирам следващия шал... Обещах и на дребчо шал и шапка, така че се захващам.
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия