2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 3

  • 71 731
  • 775
# 180
Благодаря на всички отзовали се.
Виж целия пост
# 181
Здравейте. Търся за дъщеря ми изданието на Oxford Bookworms Library Level 6: Pride and Prejudice. Поръчах го от озон, но днес ми се обадиха, че не е налична. Трябва и в кратък срок да я намеря и нямам време да я поръчвам от чужбина. Ако някой я има налична и не му е нужна ще се радвам да ми пише да я купим от вас. Благодаря.
Виж целия пост
# 182
Здравейте. Търся за дъщеря ми изданието на Oxford Bookworms Library Level 6: Pride and Prejudice. Поръчах го от озон, но днес ми се обадиха, че не е налична. Трябва и в кратък срок да я намеря и нямам време да я поръчвам от чужбина. Ако някой я има налична и не му е нужна ще се радвам да ми пише да я купим от вас. Благодаря.
Писах на л.с.
Виж целия пост
# 183
Благодаря Sharky*, препратих на девойката електронния вариант. Каза, че предпочита хартиена. Ако все пак няма кой я има ще се радвам да се включи.
Виж целия пост
# 184
С какво се характеризира точно този "retold" вариант на книгата, че ми стана интересно?
В смисъл, че Гордост и предразсъдъци е изключително лека за четене в оригинал, тук са я опростили или усложнили не мога да разбера? Grinning
Виж целия пост
# 185
Опростили
Виж целия пост
# 186
Ако става дума за дете в 8ми клас, просто си вземете от първата книжарница Pride and Prejudice (почти навсякъде я има на АЕ). Няма никакъв смисъл точно тази книга да се чете в опростен вариант според мен.
Виж целия пост
# 187
Има смисъл ако е възложено точно така от учител. Аз вкъщи също давам "оригинални", но понякога по програма върви друго.
Виж целия пост
# 188
Такъв вариант въобще не ми хрумна честно казано. Grinning
Но да, някои сме на достатъчно години, за да сме учили във времена, в които не би могла да съществува задължителност по отношение на прочитането на книга в адаптиран вариант.
Виж целия пост
# 189
Здравейте,
Правилно ли съм разбрала, че втори и четвърти профил от обявените паралелки не са гарантирани и в 10 клас се обявяват профили, от които може да се избира?
Виж целия пост
# 190
По-скоро трети и четвърти профил, първи ви е първият език - английски, втори -
вторият език - немски, испанки и т.н.
Виж целия пост
# 191
Излиза, че е доста подвеждащо както ги обявяват, тъй като заради обявен трети и четвърти профил, който се харесва на ученикът, той може да направи компромис с втория профил.
Виж целия пост
# 192
Всъщност много по-добре е профилите да се избират в 10-ти клас, отколкото да са фиксираи в началото. Така някой може да се откаже от училището или от втория език, защото не му харесват трети и четвърти профил. Само не знам защо продължават да обявяват 4 профила.
Виж целия пост
# 193
Профилите са си гарантирани. Просто училището дава възможност, поне за момента, в 10 клас избора да се промени. Което е хубав вариант.
Моят син си държеше на обявените профили и си кандидатства в конкретни паралелки, защото нямахме гаранция ще може ли отново да избира в 10 клас. Ето, че може, което е чудесно.
Виж целия пост
# 194
Хепи, как става разпределянето по профили? Всички желания ли са удовлетворени?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия