Нашите кухни - тема 91

  • 54 285
  • 752
# 705
Аз пък се отказах от долен ъглов шкаф с въртележка. Губи се много място, не можеш да сложиш нещо по-тежко, по-обемно. Винаги трябва да се съобразяваш с размерите на механизма, колко кг може да носи рафта, да не провисне..... Можех да сложа, имам достатъчно други шкафове, които да пълня, но прецених, че няма смисъл. Сега отзад имам чинии, които ползвам рядко - плата, големи купи, нова тенджера и разни такива неща....
Виж целия пост
# 706
Обсъждането за ъглите ми е много полезно,чака ме същия проблем.
Наснимах си неща,които ми харесаха.Може и на някой да му дадат идея.
Виж целия пост
# 707
Ами при нас няма да е възможен ъгъл с въртящи се рафтове, но за мен не е проблем, в дъното ще натискам неща, които ползвам 1-2пъти в годината, като оризоварка, гофретник и тн
Виж целия пост
# 708
Имах два ъглови шкафа и много се опъвах на изпълнителя, защото не исках въртележки. С днешните модерни уреди за готвене много лесно се запълва.
Виж целия пост
# 709
Друг проблем на въртележките е товароносимостта - икейските ги дават 12/15кг (зависимост ъглов или прост долен шкаф) на рафт...
Виж целия пост
# 710
На моята въртележка ще слагам само стоманени тенджери и тигани
Всякакви уреди, дето се ползват веднъж на петилетка съм изхвърлила
Оставих само миксерите, робот отдавна нямам - след като се развали купих поотделно обикновен миксер, чопър, пасатор

Единствено микровълнова и кафемашина ще има и то отгоре на плота
Микровълновата ще е именно отгоре върху вътрешния ъглов шкаф, по диагонал на ъгъла
Кафемашината ще е отгоре на външния ъглов шкаф за лесен достъп откъм хол/трапезария/спалня


Ето тук намерих различни вариации на ъглов шкаф
https://www.pinterest.com/pin/424605071100835585/
Чекмеджетата са интересни
Виж целия пост
# 711
У нас хич не харесвам шкафа без въртележка, там държа държа резервни неща като опаковка гъби, бърсачки и тн. филтри брита, неща които не се ползват често, някой и друг уред. Имам две въртележки, едната е за  сухи храни и подправки, ориз, захар, паста, бисквити, и т.н. другата е за пластмасови неща, кутии, фолио, формички за кекс, за сладки и т.н. неща дето трудно се прибират в обикновен шкаф, заради формата си и въртележката ми е много по-практична за достъп, въртиш, гледаш, избираш вместо да ровичкаш и прехвърляш нещо дето е сбутано натясно.
Чекмедже за ъглов шкаф е адски непрактично, защото може да вадиш само нагоре, а не напред, и на тази снимка ^^  изглежда подходящо само за малки неща, а и тази чупка ми боде нервите само като я гледам.
Виж целия пост
# 712
Обаче,от линка,видях идеи за ъглов хладилник,ъглова фурна и ъглов кухненски килер,което много ми хареса.
Виж целия пост
# 713
Гледах едно клипче в сайта на Блум за монтаж на тези чекмеджета. Чудех се как са оползотворили мястото встрани от чекмеджетата, ами никак не са. Остава си празно. Те са за големи кухни, в които има много шкафове и може да си позволиш загуба на място. При въртящите се кошници също се губи от полезното пространство. За мен най-практични са този тип ъглови шкафове, най-вече за малки кухни.





Виж целия пост
# 714
Юни месец ми монтираха нова кухня, Икейска. Имах няколко изисквания, след 15 години мъчене със старата. Едното нещо беше точно въртележка в ъгъла. Да, губи се малко място, но в предишната кухня бях натрупала в ъгъла толкова неизползвани неща, че се чудих откъде са дошли. Това е едно от най-добрите решения за кухнята ми. Държах фурната да е вградена, индукционен котлон и всички долни шкафове да са чекмеджета. Единствено под мивката не успях да сложа чекмеджета, че водомера е под мивката и нямаше как да се сложат чекмеджета. Оползотворих пространството максимално и много и се радвам. Ако някой иска ще пусна снимки.
Виж целия пост
# 715
Може ли снимки? При мен също един от вариантите е Икеа.
Виж целия пост
# 716
...Оползотворих пространството максимално и много и се радвам. Ако някой иска ще пусна снимки.

И аз бих искала да видя снимки на икейската кухня, моля Simple Smile
Виж целия пост
# 717
На моята въртележка ще слагам само стоманени тенджери и тигани
(
Ето тук намерих различни вариации на ъглов шкаф
https://www.pinterest.com/pin/424605071100835585/
Чекмеджетата са интересни
Напълно безсмислени. Отстрани се губят два големи триъгълника място.
Виж целия пост
# 718
Каква е дълбочината на горните ви шкафове. За дала съм 35-36, при плот ш60 да не е много..
Мивка с отцедник или без?
Някой да ползва уреди за Пирамис?
Виж целия пост
# 719
Няколко снимки на кухнята. Не е от тези супер ауу, нямах намерение да хвърлям сумати пари за кухня в шоурум. Не е голяма, реших да си спестя пари и да не купувам нови перялня и миялна, затова и не са вградени. Бяха на същото място и в предишната кухня, оказа се най-удобното решение. Две седмици след монтирането на кухнята пералнята издаде багажа, сега чакам и миялната та да я съчетая с пералнята и хладилника. Доста неизползвани  неща изхвърлих от старата кухня, индукционните котлони решиха проблема с един куп тенджери и тигани. До сантиметър съм смятала къде да сложа хлебопекарната, слоу кукъра и еър фрайера. Сега съм и с нова кафе машина, обновяванията продължават
 Исках вградени дръжки за вратите, но не предлагаха с тези врати. Пуш бутони имам на бестата на последната снимка, ми не ми са удобни. Пускам и в скрит текст няколко решения за шкафовете.




Скрит текст:




Това беше преди
 


Дано съм помогнала на някой, съжалявам за многото снимки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия