Ноемврийски бебета 2022 ❤️ Тема 2

  • 58 574
  • 551
# 375
Привет,
днес бях на запис на тонове. В 34 г.с съм,бебка тежи 2300 гр.,но околоплодните води ,според думите на моята лекарка са " в норма,но като за раждане" и ще планира секцио по- рано от 10 дни от термин. Честно казано се притесних и искам да попитам има ли сред вас друга в подобна ситуация.
Благодаря.

Здравейте аз от 3-4 месеца съм с нормални води, но на долна граница. Бяха се пооправили, но днес след прегледа докторката ми каза същото като на Вас, че най вероятно ще е по рано от тези 10 дни. В 34+2 съм.
Виж целия пост
# 376
Привет,
днес бях на запис на тонове. В 34 г.с съм,бебка тежи 2300 гр.,но околоплодните води ,според думите на моята лекарка са " в норма,но като за раждане" и ще планира секцио по- рано от 10 дни от термин. Честно казано се притесних и искам да попитам има ли сред вас друга в подобна ситуация.
Благодаря.

Здравейте аз от 3-4 месеца съм с нормални води, но на долна граница. Бяха се пооправили, но днес след прегледа докторката ми каза същото като на Вас, че най вероятно ще е по рано от тези 10 дни. В 34+2 съм.
Благодаря много за отговора!Дано всичко върви наред!
Виж целия пост
# 377
Някоя, която е раждала, дали може да обясни как да различим подготвителни от родилни контракции? Аз съм всяка вечер с контракции, вече няколко пъти ми се случва да са абсолютно ритмични и редовни през 4 мин, в продължение на 1-2 часа... На прегледите всичко е нормално. Как да разбера кога ще тръгне да излиза това бебе 😁 Особено, че една приятелка ми заяви, че нейните не са били въобще болезнени, болките на другия ден след раждането били много по-силни...
Виж целия пост
# 378
За болницата колко големи пакети памперси взимате?
Виж целия пост
# 379
Някоя, която е раждала, дали може да обясни как да различим подготвителни от родилни контракции? Аз съм всяка вечер с контракции, вече няколко пъти ми се случва да са абсолютно ритмични и редовни през 4 мин, в продължение на 1-2 часа... На прегледите всичко е нормално. Как да разбера кога ще тръгне да излиза това бебе 😁 Особено, че една приятелка ми заяви, че нейните не са били въобще болезнени, болките на другия ден след раждането били много по-силни...
При всяка жена е различно. Едни разбират веднага, че раждането започва, при други има и "фалшиви тревоги". Една позната постъпи в болница за раждане на второ дете и се оказа, че няма да ражда. Аз бих казала, че ако са много болезнени, освен ритмични и ако стават по-силни и още по-болезнени, значи е много вероятно раждането да започва. Има жени, на които не ги боли толкова много, но те са изключително рядко. При повечето болката е много по-силна от всичко, което може да си представиш.
За болницата колко големи пакети памперси взимате?
Ако престоят в болницата се очаква да бъде стандартно до три дни - най-малкият пакет. Ако се наложи винаги може да помолиш някой близък да ти донесе още.
Виж целия пост
# 380
Ако престоят в болницата се очаква да бъде стандартно до три дни - най-малкият пакет. Ако се наложи винаги може да помолиш някой близък да ти донесе още.

Колко броя са това? 😀 съжалявам за глупавия въпрос, но видях доста различни разфасовки и не съм наясно колко памперса отиват на ден…
Виж целия пост
# 381
Сигурно 8,9 отиват на ден. По принцип след всяко хранене трябва уж да пишкат или акат. Но всяко бебенце е различно.
Виж целия пост
# 382
Сигурно 8,9 отиват на ден. По принцип след всяко хранене трябва уж да пишкат или акат. Но всяко бебенце е различно.
В моя списък пише 20-25, но най-малкият пакет на Памперс премиум кеър беше с 56 броя и ще взема половин пакет за болницата, при нас няма условие да е запечатан пакет
Виж целия пост
# 383
Момичета, аз май ще се окажа с прееклампсия, пък вече съм 37-ма седмица. Disappointed
От няколко дни виждам светлинки, сега се оказа, че съм с кръвно 140/90, а обикновено ми е доста ниско. Иначе не се чувствам зле, в понеделник съм на преглед, но хич не ми се иска да ме вкарват от сега в болница. Имате ли представа дали може просто да поддържам кръвното с лекарства и да си родя след 2-3 седмици, пък било то и планово секцио?
Виж целия пост
# 384
Аз лично бих отишла утре в болница, нямаше да чакам до понеделник, но аз съм паника. Мисля, че може с хапчета.


За памперса в моя списък пише само памперси 😁 не е уточнено колко
Виж целия пост
# 385
Какво ви е мнението за коланчетата за колики?
Виж целия пост
# 386
Какво ви е мнението за коланчетата за колики?
С каката купихме такова нещо, но не видях ефект. Детето като има колики си иска гушкане и това нищо не може да го замести.
Виж целия пост
# 387
Към мамите, които смятат да раждат нормално - решихте ли ще ползвате ли епидурална?
Реших да раждам в болница Надежда, но там никакъв съвет не ми дават за нищо, както и аг-то, която ме следи (в друга болница). Тя вметна единствено, че главата на бебето върви голяма и май ще е по-добре секцио, но има време. В Надежда казаха, че няма индикации за секцио и да си преценя, а относно епидуралната - може да забави раждането, но може и да не го. С две думи нищо ново не научих и се чудя все още. По принцип съм с нисък праг на болка, но ме е страх от секцио, а и от упойката също… Относно главата на бебето казаха, че мине ли 10см нормалното раждане ще е трудно, а следващото измерване ще бъде в 38-ма седмица, сега съм в 35-та. При вас как вървят бебчетата, нещо относно упойка, размер на глава и т.н. всякакви съвети ще са ми от полза Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Момичета, аз само исках да ви пожелая успех, прекрасни и здрави бебчета и много щастие! Heart
Моето се роди октомврийче, изненадващо подрани, но се надявам всичко да бъде наред и скоро да се гушкаме вкъщи.
Ще се справите, всичките усилия си заслужават!
Виж целия пост
# 389
Честито бебче! Да е здраво и щастливо! 🌹

Аз съм е почти 34 г.с. За сега ми казват, че може нормално да си родя, няма предпоставки за секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия