Ноемврийски бебета 2022 ❤️ Тема 2

  • 58 565
  • 551
# 420
Какво си сложихте в багажа за болницата?
точно днес започнах да го стягам (в частна болница ще съм,само багаж за мен)
1. Три нощници
2. Бельо и чорапи
3. Еднократно бельо и следродилни превръзки
4. Чехли
5. Козметика (шампоан, душ гел и т.Н.)
6. Мокри кърпи
7. Помпа за кърма и гел за зърната , подплънки
8. Хавлия за баня
9. За бебчето - дрешки за изписването и биберон
Не знам в частните болници как е, но не е лошо да сложите в багажа и нещо бързо за хапване и вода.
Виж целия пост
# 421
Здравейте,
В момента съм в почти 36 г.с. и при последния преглед лекарката ми каза, че околоплодните води са ми много малко, на долната граница - така се изрази.
Обясни ми, че трябва да се проследят, без нещо да се предприема сега.
Доколко обаче е сериозно и има ли други мами с повече информация за това.
Благодаря:)
Здравейте и от мен.Преди две седмици ми казаха също че са на долна граница, а сега днес ми казаха в норма.Не зная и аз,но понякога имам мокрота по бельото.На вас случвало ли се е?
Виж целия пост
# 422
Здравейте,
В момента съм в почти 36 г.с. и при последния преглед лекарката ми каза, че околоплодните води са ми много малко, на долната граница - така се изрази.
Обясни ми, че трябва да се проследят, без нещо да се предприема сега.
Доколко обаче е сериозно и има ли други мами с повече информация за това.
Благодаря:)

Аз бях с ниски. И се вдигнаха с времето. Като цяло няма проблем. Някой имаме по-малко. Докато бебето расте и му е комфортно, няма какво да се прави. Кокосовото мляко помага да се вдигнат.
Виж целия пост
# 423
Какво си сложихте в багажа за болницата?

Ето какво ми казаха да взема за Шейново:

За мен:
1. телефон и зарядно
2. чехли и джапанки
3. нощница и бельо (може и еднократно)
4. връхна дреха (суичър, жилетка или халатче) и чорапи
5. 2x500 мл вода и шоколад без ядки
6. прибори (нож, вилица, лъжица, чаена лъжичка) и чаша (нечуплива)
7. 2-3 рула тоалетна хартия
8. несесер с козметични принадлежности
9. голяма и малка кърпа
10. нощни дамски превръзки или такива за след раждане
11. сухи и мокри кърпички

За бебето:
1. пакет памперси за новородени (3-5 кг)
2. мокри кърпички за бебешко дупе
3. комплект за изписване

Аз ще взема още и:
    комплект за взимане на стволови клетки
    метална бутилка за вода (в болницата има диспенсери за вода)
    някави неща за междинно хапване (плодови барчета или подобни)
    книга за кърмене (чела съм я, но за да си припомня при нужда)
    коректор за зърна (за плоски или вдлъбнати такива)
    помпа още не съм решила дали да взимам
Виж целия пост
# 424

помпа още не съм решила дали да взимам
Вземи си я за всеки случай.
Виж целия пост
# 425
А кога смятате да дезинфекцирате  помпата? Искам и аз да сложа моята, ама нямам идея..
Виж целия пост
# 426
А кога смятате да дезинфекцирате  помпата? Искам и аз да сложа моята, ама нямам идея..
Като започнат контракциите си я стерилизираш и прибираш.
Виж целия пост
# 427
Стерилизирах сега, но и ще взема стерилизатор за болницата. Ползва се след всяко изцеждане, а в болниците не дават от тях.
Виж целия пост
# 428
Благодаря ви! Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Стерилизирах сега, но и ще взема стерилизатор за болницата. Ползва се след всяко изцеждане, а в болниците не дават от тях.
За каква цел е стерилизирането след всяко ползване? Ще даваш на бебето изцедена кърма ли?
Виж целия пост
# 430
Да, не искам да изхвърлям изцеденото “злато” Simple Smile
Виж целия пост
# 431
Ккак или с какво ще сте облечени на изписването
Виж целия пост
# 432
Ккак или с какво ще сте облечени на изписването
нека първо мине трудната част , всичко да е наред пък облеклото е най-малкия проблем 🤦♀🤦♀🤦♀
Виж целия пост
# 433
Момичета, имате ли подготвителни контракции и приемате ли още магнезий? В каква доза?
Виж целия пост
# 434
Аз спрях магнезия, имам постоянно контракции.
За болницата съм взела за мен:
Нощница, чехли, хавлии
Бельо еднократно и многократно, жилетка, чорапи, комплект дрехи (клин и блуза)
Тоалетни принадлежности, прибори за хранене
Превръзки, лигнин, мокри кърпи, подложки 60на90
Помпа за кърма, книга за кърмене
Вода
За бебето:
3 комплекта дрешки и 2 хавлийки
2 шишета и 2 биби
Козметика - Шампоан, олио, крем против подсичане
1 пакет памперси и 1 пакет мокри кърпи
Термометър
Май е това... В държавните болници искат доста неща...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия