Предстои ми инсеминация - Тема No 31

  • 25 723
  • 734
# 15
Animal Dove Delilahh, късмет ти желая както и на всички, които са пациенти в клиниките по фертилитет.

Аз самата пия доста добавки и витамини. За някои неща съм ги изследвала, че ми липсват в организма или са в долната граница на нормалното. Рибено масло и коензим Q10 пия почти от година. Моя съвет е посъветвай се с лекарката си и за това, кое е най-добро в твоя случей. Витамини Д и Б12 са сред нещата, които трябва да се проверят /искат ги в Надежда/. Ако искаш повече информация, ми пиши на лични. Flowers Hibiscus Бих препоръчала да пиеш и витамини за бременни, както и на всички останали борещи се за дете.
Виж целия пост
# 16
Здравейте
На някоя от вас назначавали ли са Зарзио след инсеминация?
Аз съм в 6 г.с и вчера ми го назначиха.
Виж целия пост
# 17
Здравейте, да и аз имам подобен въпрос към суфорумничките от Надежда. С какво ви стимулираха преди инсеминация и ин-витро  /второто питам повече от любопитство/. И какви лекарства ви изписаха след инсеминация? Зарзиото не беше ли нещо за белите кръвни клетки, тоест за подтискане на имунната система? Сигурно съм страшно неука - отивам да чета. Animal Dove
Виж целия пост
# 18
Здравейте, да и аз имам подобен въпрос към суфорумничките от Надежда. С какво ви стимулираха преди инсеминация и ин-витро  /второто питам повече от любопитство/. И какви лекарства ви изписаха след инсеминация? Зарзиото не беше ли нещо за белите кръвни клетки, тоест за подтискане на имунната система? Сигурно съм страшно неука - отивам да чета. Animal Dove

На мен след инсеминация ми изписаха фолиева и дуфастон.Вчера бях на преглед уж всичко е нормално ,а ми вдигна дозата на дуфастона и ми изписа зарзио.Не е ли опасно за плода? Страх ме е да ги бия
Виж целия пост
# 19
Не знам, тук.там, не разбирам. Значи това лекарство е на инжекции? Какво пише на листовките? По-добре звънни в болницата, за да питаш, аз така бих направила? Взеха ли ти кръв за изследване, дали се съмняват в нисък прогестерон или нещо? Знам,че зарзиото го изпитват след инвитро трансфери и не мисля, че ще навредина плода.
След моята инсеминация ми изписаха дуфастон и ФК, също.

Сега гледам, че зарзиото увеличава броя на БКК, тоест помага при борба с инфекциите. Може да е превантивна мярка срещу сезонните вируси, но аз само гадая. Най-добре звънни и питай, иначе знам, че нашата мила лекарка просто не обича да обяснява.
Виж целия пост
# 20
В Надежда бях , стимулирана съм с кломифен, фемара, Фостимон , Хориомон и още едно по-силно дето не го помня.
Първите две инсета бяха с кломифен и фемара.
Третото инсе и успешно беше с по-сериозните стимулации.
Виж целия пост
# 21
Здравейте, когато е по-сериозна стимулацията, има ли по-голям шанс за зачеване на близнаци? Сега навлизам в материята, още не съм посещавала репродуктивни специалист.
Виж целия пост
# 22
Ако имаш няколко фоликула и после два от тях се оплодят успешно и имплантират - да. Но отговора на тялото към стимулациите е различно при всяка жена.Няма гаранции за брояна фоликулите.
Виж целия пост
# 23
Според мен трябва да се прави по-сериозна стимулация, за да се образуват повече Ф.
Аз имам 2 успешни инсета с по 4 образувани Ф и само по 1 оплоден. Факт,че дори  и да се оплодят 3 или 4, знам че се прави редукция от моя АГ.
Започвам да мисля,че целно се правят някакви слаби стимулации или дори не се правят, за да се откажат хората и да минат към Инвитро. Просто заради финансовата страна..Вие как мислите?
При положение,че има данни за стерилитет и не се забременява естествено, какъв е смисълът от   инсе на ЕЦ. Моя приятелка направи 4 на ЕЦ, неуспешни, почти без проследяване,без реинсеминации, без терапия преди и след процедурите. Направи инвитро и от раз стана, като имаше стимулация и терапии..
Виж целия пост
# 24
33hope, напълно те подкрепям. Парите са в инвитрото. Аз също така започнах своята история с инвитро, защото вярвах в по-голямата успеваемост на процедурата. Тогава, моята лекарка хич и не настоя за инсеминаци. Само се хилеше и ми се мазнеше, сякаш бях най-правия човек на света. Сега, се радвам, че в Надежда ми изписаха направо инжекции за стимулация, без да си играем с хапченца или да ми разправят колко хубави яйчници имам и как трябва да съм на ЕЦ, както беше първия път.
Виж целия пост
# 25
Аз направих 3 фоликула и имам близнаци.
Виж целия пост
# 26
Аз не съм съгласна, че се правят леки стимулации, за да се мине към инвитро. Поне клиниката, в която аз ходя не е така. Даже лекарката искаше да комбинираме хапчета с инжекции, но аз си поисках да пробваме само с хапчета този месец последно. Първо бях с Кломифен, сега за пръв път се стимулирам с Летрозол, ще видим дали има развитие на фоликулите скоро.
Малко се притеснявам дали ще успея да си поставя правилно сама инжекцията, но трябва да се справя някак. Уж не било трудно и не боляло.
Виж целия пост
# 27
Според мен трябва да се прави по-сериозна стимулация, за да се образуват повече Ф.
Аз имам 2 успешни инсета с по 4 образувани Ф и само по 1 оплоден. Факт,че дори  и да се оплодят 3 или 4, знам че се прави редукция от моя АГ.
Започвам да мисля,че целно се правят някакви слаби стимулации или дори не се правят, за да се откажат хората и да минат към Инвитро. Просто заради финансовата страна..Вие как мислите?
При положение,че има данни за стерилитет и не се забременява естествено, какъв е смисълът от   инсе на ЕЦ. Моя приятелка направи 4 на ЕЦ, неуспешни, почти без проследяване,без реинсеминации, без терапия преди и след процедурите. Направи инвитро и от раз стана, като имаше стимулация и терапии..
Аз също си го мисля това тези дни. Докторът казва, че нямало смисъл от стимулация, тъй като и сама си правя фоликули, но по един. Първата процедура ми беше с фемара, втората на ЕЦ, все по един фоликул. Сега иска пак на ЕЦ, и аз се съгласих предвид, че много не вярвам в успеха с инсеминация и че по всяка вероятност си ме чака ин витрото. Явно ще се щадя за трудното после.
Виж целия пост
# 28
Не знам как се прави анкета във форума, но ще ми бъде любопитно да си сложим относно стимулация, брой Ф и резултат.
Забелязвам,че много рядко с 1 фоликул и без терапия за задържане има успех.
Затова си мисля,че просто успеваемостта е при поне 2 Ф и нагоре..
Реално за мен е чист късмет при един Ф да се забременее от инсе. Първо, че масово не правят реинсеминация, не изписват прогестеронови препарати и други по протокол за след  процедурата, просто за мен в тези условия е безсмислено да се прави. Щом има данни за стерилитет, то трябва да се побутне малко процесът, това са мои размисли, не искам да ангажирам никой с тях, просто споделям. Всичко останало си е наистина ЕЦ, за мен равно на обикновен сексуален контакт.

Cococnut.water, аз съм слагала сама мускулно и подкожно в корема. Само първото поставяне ми беше гадно, докато се абстрахирам, после претръпнах..
Виж целия пост
# 29
Здравейте момичета!
Аз съм в Надежда и ми предстои този месец първа инсеминация, донорска  с CRYOS Denmark.
Викат ме на 7-8 ден от МЦ.
Чета мненията ви за стимулацията и ниската успеваемост при по-слаба такава и започвам да се притеснявам дали няма да ме “претупат”с хапченца само или изобщо без стимулация Flushed .
На кой ден от МЦ започва стимулацията? 8-ми ден от МЦ не е ли късно за започване на стимулация? Сигурно задавам глупав въпрос но нямам никаква идея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия