(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 49)

  • 36 849
  • 783
# 240
2 часа развивах тиквени листуни, увили се около ябълката, че и почнали да връзват. Представих си висящи от ябълката тикви и не издържах.
Царевицата станала 2 метра, а вързала тук-там само и още дребничка. Миналата година по това време ядяхме млечна царевица на корем, тази няма какво да откъснеш. Но пък салата има поне за 2 семейства. Това берем почти всеки ден:

Другата година ще пробвам краставиците на 2 етапа - ранни с разсад и късни с директен посев. Сорт Сандра се представя отлично - вкусна, сочна, хрупкава, плодородна
Виж целия пост
# 241
Аз утре ще гледам да купя семена на краставици и там където беше лука ще сложа. Щото моите болнави , не се знае колко ще оцелеят.
Виж целия пост
# 242
Да долкладвам.
Пипера е ок, който имаше много въшки и го пръсках с нийм.
Капковото явно от мазнината отново изобщо не тече и си играх отгоре отгоре да полея в оранжерията.
Комшийката ми даде една кофичка малини и аз набрах една. Ще направя малко желе. Аз и дадох краставици и босилек.
Набрах и домати. Има албенга, биволско сърце, ръгби, паулина и червено чери Мила. Набрах и тиквички и люти чушки. До зеленият боб не стигнах, както и да извадя картофи. Сега с това не работещо капково не знам какво ще правя.
Пораснали са нещата, но нещо не ми харесват как вървят тази година, не знам защо.










Виж целия пост
# 243
Еха, какъв домат!
На мен всичко ми изглежда чудесно!
Каква е тая мазнина която ти запушва капковото?
Виж целия пост
# 244
Еха, какъв домат!
На мен всичко ми изглежда чудесно!
Каква е тая мазнина която ти запушва капковото?
Мерси.
Контейнерите на капковото са от рапично олио и явно от там.
Виж целия пост
# 245
Айла, кажи кой сорт е този домат Simple Smile
Иначе всичко е супер,  цяла щайга краставици!
Виж целия пост
# 246
Айла, кажи кой сорт е този домат Simple Smile
Иначе всичко е супер,  цяла щайга краставици!
Албенга е, но този е според мен от слели се две цветчета. Другите са наполовина някъде. Между другото повечето набрани днес домати са отвън, а не от оранжерията. Реално едновременно почнаха да узряват тази година, защото първа китка вътре измръзна.
Виж целия пост
# 247
При нас заваля ситно, няма да работя в градината, утре имам друга работа, до вторник плевелите ще скрият патладжана 🤪
Виж целия пост
# 248
Закачка: Кой сорт е това? Знаещите да не казват Simple Smile

А за този сорт наистина питам, не знам, чакам го с интерес:
Виж целия пост
# 249
Заслон, първите не знам какъв сорт са. На втората снимка според мен е сърцето на Албенга.
Браво, момичета чудна реколта имате. Заслужава си труда.
София без оранжерия, ранни сортове ще започнеш да береш около 20.07.
Виж целия пост
# 250
Заслон, и аз имам от първия сорт Satisfied само стресирам съседите.
Второто е Албена, оказа се че в пакетче Ръгби има и такива, та такива хапнахме като за начало
Виж целия пост
# 251
София без оранжерия, ранни сортове ще започнеш да береш около 20.07.
Както писах половината домати от снимката, вкл този големият са набрани отвън. А дори не ги садих много рано навън, защото се надявах на оранжерията. Така че и по-рано може да има навън. Със София май сме на една височина някъде.
Виж целия пост
# 252
Ти си на по-ниско.
Селото на София е на 700+ надморска височина.
Виж целия пост
# 253
Кога садите домати вън?
Ние тук всичко слагаме около 20 май. До тогава има и много студени нощи и слани. Пипер слагам до 24 май. Тази година за първи път сях семена на краставици и тиквички директно, тъкмо когато мислех че няма да станат, тръгнаха да растат. Бамята и боба сея както казват старите хора - като цъфти акацията, да е топло. Морковите и магданоз сея март, лук също тогава, чесън - февруари. Картофите също късно ги слагаме.
Виж целия пост
# 254
Доня, когато садя на по-високото място
Картофи края на април.
Фасул и тикви по Гергьовден
Домати 20-24.май.
Пипер последната седмица на май.
Краставици и тиквички от семка на първи май.
В оранжерията домати април около 15-20.
На село месец, че и повече по-рано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия