(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 49)

  • 36 961
  • 783
# 615
Николай да не чете какво ще се похваля Simple Smile
Цъфнаха ми патладжаните Simple Smile

Бриз, статията за миризливките много ме зарадва! Имам купен препарат Пиретро , явно от това цвете Simple Smile
Виж целия пост
# 616
Въпросче - с какво пръскате против зелевата пеперуда, която яде листата на всички кръстоцветни..
Явно моята био магия не я хваща само нея..
Виж целия пост
# 617
Въпросче - с какво пръскате против зелевата пеперуда, която яде листата на всички кръстоцветни..
Явно моята био магия не я хваща само нея..
Аз общо взето оскубах почти всичкият карфиол, броколи, зеле и кейл заради нея.
Но каквото е останало го пръсках с нийм и не е по-зле от преди, тоест може би е имал ефект и върху нея.
По-скоро гъсениците и. Но догодина просто няма да гледам зелеви.
Виж целия пост
# 618
Николай да не чете какво ще се похваля Simple Smile
Цъфнаха ми патладжаните Simple Smile

Бриз, статията за миризливките много ме зарадва! Имам купен препарат Пиретро , явно от това цвете Simple Smile
А сега чакам да споделиш от къде купи Пиретро.
Виж целия пост
# 619
Николай да не чете какво ще се похваля Simple Smile
Цъфнаха ми патладжаните Simple Smile

Бриз, статията за миризливките много ме зарадва! Имам купен препарат Пиретро , явно от това цвете Simple Smile
Хехе честито! Браво Simple Smile
Имат два месеца време да цъфтят и да раждат.
Днес в Русе се изви много силна буря. Завихри се яката в двора и тези високите патладжани по 1 метър нападаха на земята. Имат по 4-5 плода и съвсем са натежали. Помислих, че са счупени, но са се усукали в стъблото. Вдигнах ги пак с летвички от всички страни и се надявам да зарастнат, че имат много плод и много цвят още. Хем стъблото им е станало като на дърво вече, но бурята беше много силна. Счупи едното чери, счупи и няколко храстчета люти чушки. Но пък после поваля и не съм поливал.
За Русе такива бури в разгара на лятото са истиснки благодат и не е като да се случват всяка година …:)
Така че въпреки щетите съм доволен.
В Еленския Балкан също е имало буря. Доня ще е доволна, няма да полива.
Виж целия пост
# 620
И тук в София от миналата вечер вали, надявам се и в Петково да е валяло, все пак е само на 30 км от тук.
Аз сега с капковото така или иначе често поливам зеленчуците, но за цветята и малините, които още нямат капково ще им се отрази отлично дъжда.
Трябва да измеря двора и да дам размери за изготвянето на проект за поливане на тревата и цветята, ще е супер и тях да не ги мисля и да не опъвам маркучи. Много съм доволна тази година, въпреки проблемите и грешките, които допуснахме, капковото е голямо улеснение. Спестява ми много усилия и време. Спестените буквално часове, мога да ги ползвам да си направя едно барбекю, да оплевя нещо или да направя нещо в къщата. Също така не ми е неудобно докато сме на почивка да помоля комшията просто да врътне кранчето на капковото, а не да се мъчи да полива с маркуч. За догодина със сигурност ще намеря програматор, който да тръгва и без налягане от контейнерите. А сега есента се надявам майстора да ми направи и хидрофора.
Виж целия пост
# 621
Цветето ПИРЕТРО, което гони зелева бълха направо да си го гледаме! Произход Далмация, почти българско Simple Smile
https://gotvach.bg/n-44526-%D0%9F%D0%B8%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC
Препаратът се казва Пиретро натура,  вносител и пекетировач Амитица, още не знам дали ми изглежда скъпо, защото не съм го ползвала.
Оттук съм ги купила, много съм доволна от контактите с онлайн магазина, а скоро говорих и с агронома им, обади ми се в отговор на имейл запитване и ми отговори ПРАВИЛНО за петносаните листа на доматите Simple Smile
https://shop.agrodrip-zahara.com/grizha-za-gradinata/insekticidi
Виж целия пост
# 622
При нас хубаво поваля вечерта, захладня. Сутрешната имаше мъгла, всичко още е мокро. Искам да напръскам с бордомикс, но явно ще е надвечер. В мокра градина не се влиза. Следобед ще навържа домати, ще обера за салата и ще напръскам. А утре срещу бълхи и други буби.
Виж целия пост
# 623
Aila, за беля купих връзка 10 корена зеле, те пък излязаха 13 и се хванаха всичките, 6 са много добре и завиват вече зелчето.. , но понахапано.. Ще пробвам комбинацията си на Амитица, дано се повлияят.
От зелевите моите ядат само карфиол и зеле. Идеята ми беше да пробвам без химия ще успявам ли да отгледам, с химия има от къде да си купим
Този уикенд ще сея - моркови, репички, ряпа, салатки (разсада е готов) и два реда лук за зелено от арпаджик.
Дали от чесъна, който продават сега, ще стане да насея за зелено?
Виж целия пост
# 624
ЗаСлон, благодаря!
Скарида, ще стане чесън за зелено от купешкия. Ако искаш зимен, да имаш зелен чесън рано на пролет купи от пазара или от бабите покрай пътя от този с розовите люспи. Той е зимен и с много мек вкус. Български си чесън, които успешно ще презимува в земята.
Виж целия пост
# 625
Въпросче - с какво пръскате против зелевата пеперуда, която яде листата на всички кръстоцветни..
Слага се мрежа.
Виж целия пост
# 626
Въпросче - с какво пръскате против зелевата пеперуда, която яде листата на всички кръстоцветни..
Слага се мрежа.
Каква мрежа, може ли снимки, линк?
Виж целия пост
# 627
От магазините за градински пособия, после си правиш или тунелче с обръчи, или самоделна "кутийка".


Виж целия пост
# 628
Корнишонките, които посадих на 26ти вече избиват. Дано сварим топла есен и да родят.
Виж целия пост
# 629
Малко снимки от сутрешната обиколка на градината. Вчера пръсках с бордомикс доматите, двата корена които не ме радват, изглеждат по добре. Пръснах и краставици и тиквички.
Домати неколтучени, градина в плевели! Днес идва съседа и казва- а и моя пипер е такъв, ама оплевено. Тогава какъв е смисъла на плевенето?





Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия