Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 26 068
  • 751
# 120
Софт, неочаквана ваканция за теб!

На нашите приятели с отложения полет от Луфтханза им предложили друг полет след 9 дни!!! И те са се отказали от ходене до България, нямат толкова отпуска! Мда, голям сюрприз преди почивката...
Виж целия пост
# 121
О, не! След 9 дни!!!! Това плаче за яко обезщетение.
Виж целия пост
# 122
Софт, неочаквана ваканция за теб!

На нашите приятели с отложения полет от Луфтханза им предложили друг полет след 9 дни!!! И те са се отказали от ходене до България, нямат толкова отпуска! Мда, голям сюрприз преди почивката...

А обезщетение някакво? Това е нечовешко, в сезона на отпуските.
Ох, плаша се вече.
Виж целия пост
# 123
Софт, неочаквана ваканция за теб!

На нашите приятели с отложения полет от Луфтханза им предложили друг полет след 9 дни!!! И те са се отказали от ходене до България, нямат толкова отпуска! Мда, голям сюрприз преди почивката...

А обезщетение някакво? Това е нечовешко, в сезона на отпуските.
Ох, плаша се вече.
Не знам, не сме го обсъждали.
Виж целия пост
# 124
Папурче,
Мислех си, че, ако е много висок блокът, животинките не могат да издържат до долу. Но пак собствениците са виновни, защото трябва да предвиждат това
Виж целия пост
# 125
Собствениците не трябва нищо да предвиждат, а да почистват след любмците си. Обаче наистина смятам едно 80-90 от собствениците на кучета за тъпи. Одеве на една нива наблизо видях торбичка с кучешко ***. Това не е за пръв път – и в гората хвърлят. Да ги питам изобщо защо събират в найлон. По-добре да си оставят нещото на място да си се разложи. Също така редовно виждам пуснати кучета да тичат по нивите с жито, когато е още малко и прилича на трева. Сигурна съм, че собствениците не знаят каква е тази "трева".
Виж целия пост
# 126
Bleu,
Ако кучето се изпишка в асансьора, как ще го почистят най-добре? Докато се върне с парцала, кучето ще е разнесло всичко.
Виж целия пост
# 127
Аз се страхувам от кучета и много се дразня като се разхождам в гората и срещна такива без каишка. Но съм питала Орднунгсамта и нищо не може да се направи.
А понеже живеем в къща на Ердгешос съседската котка прескача през парапета и идва на терасата. Това само по себе си не е толкова лошо, но ние имаме костенурка, която пускаме на същата тази тераса и тъпата котка я беше нападнала. Говорих и със съседката и пак с Орднунгсамта - пак нищо - котките били Фрайлауфер.
Хазяинът пък е кюрд и е мега нагъл и редовно коси тревата в 13.30 на обед. А вчера сутринта беше нещо изперкал и цепеше дърва точно под прозореца на спалнята в 5.30 сутринта. Този път от Орднунгсамта казаха, че няма проблем да дойдат, но са длъжни да кажат кой ги е извикал и не ме съветват да го правя, защото вероятно ще ми вдигнат наема.
Та служби в Германия много, ама файда никаква. И за да не се чудите защо постоянно досаждам на въпросния Амт - колеги сме и си лафим на кафе или бира.
Виж целия пост
# 128
Файда никаква защото им е по-лесно да си пият кафето  отколкото да се занимават.
Виж целия пост
# 129
Не е точно така Бела. Срещала съм ги и в събота сутрин да снимат коли, паркирали "за малко" на автобусната спирка пред Бекерая, и в неделя да лепят глоби на коли паркирали до близкото езеро, ама без Паркшайн от автомата, и до снежната пързалка зимата, за да следят за реда - работят момчетата. Но не винаги имат правомощия.
Виж целия пост
# 130
Това ще налепя довечера (по-любезна и добронамерена не мога да съм):
Liebe
Hundebesitzer,
wir bitten Sie,
nach dem Auslauf Ihrer Hunde , auf die Hygiene in den Räumlichkeiten zu achten . Unsere Aufzüge sind keine Hundetoilette.
Niemand soll und  muss
Gerüche und Schmutz tolerieren.
Wenn es keine
Verbesserung hinsichtlich der Hygiene gibt, werden wir Anzeige erstellen, und die Hausverwaltung , das
Ordnungsamt, sowie den Tierschutz-Berlin informieren.
Danke
Виж целия пост
# 131
докато от общината си счупват краката да ходят да лепят бележки за глоби на паркирали коли... белким нещо падне в касичката без много разправии ...
Виж целия пост
# 132
Успех Папурче🤞
В нашето помещение за боклук има налепени 101 бележки (от човека, който чисти) с големи червени букви, че кашоните трябва да бъдат накъсани на малки парчета. Всяка седмица има оставени поне по 2-3 големи, неразкъсани кашони. Вече си мисля, че хората просто не могат да четат, защото аз слепи хора в блока не съм виждала. Дано твоите комшии да са усвоили това действие в началното училище 😉
Хора, умирам от жега. Не се диша просто. Не знам как ще се спи тази нощ… и в следващите 5-6, като гледам прогнозата.
Виж целия пост
# 133
Повечето от НЕможещитедачетат са олигофрени, не по болест, а по манталитет.
Виж целия пост
# 134
Тъкмо наминавам да се опача и аз от жегата. Не се диша.
Някаква информация за полетите от Меминген някой да има, става дума за Уиз? Да очаквам ли изненади?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия