Велико Търново-тема 47

  • 74 978
  • 764
# 255
В IT сектора, благодарение и на ковид, няма значение къде се намира служителя. Може и от Севлиево да си работи за някоя китайска корпорация. Важното е на пазара на труда не само какво заплащане очакваме, а и какво предгаме. Много относително стана "как е в града" "колко плащат" "има ли работа...
Виж целия пост
# 256
Той ММ работи точно за международна китайска компания,но не са много ОК да е дистанционно,защото им трябва и човек ,който да може да реагира на място и само петък му оставиха Хоумофис,иначе до февруари бе изцяло тъй на работа.В Севлиево отвориха завод на Хитачи,(бившият АВВ)но не търсеха точно хора като него, а само стажанти и даваха много малко пари и той се отказа.Аз си метая да се върнем в София след 4-5 години,но едва ли ще стане...
Виж целия пост
# 257
Според мен е относително, аз като дойдох в града бях въодушевена, влюбена в града, 11 години вече и вече толкова много кусури са се събрали в очите ми, че не искам да седя вече. Заради ММ стоим, той не иска да се мести поне на този етап.

Града не е скучен, ако идваш от по-малък град. Има какво да се прави/ходи до момента в който всичко си видял и обиколил по няколко пъти. Предлагам като във всеки друг град. Най ме е яд, че нови фирми няма, няма инвеститори, няма нови заведения/магазини... Мое мнение де... Някак си не изгарям от желание детето ми да израстне тук, не чв сега е зле града, но се притеснявам че не виждам светло бъдеще за града и за дететето тук...  Дано живне града и стане по-добър, трябва да се развива туризма, огромен потенциал и нищо не се случва 😞
Виж целия пост
# 258
Родният ми град е Търново, отраснала съм тук, тук съм учила и образованията си, тук живееха баба и дядо, тук живеят и родителите ми. 6 години съм живяла в Пловдив в последствие. Ако определени обстоятелства във времето, когато се завърнах тук, не го налагаха - нямаше и да помисля да се върна..Търново е много далеч от развиващ се, интересен град и с всяка година все по-далеч става..Градът е идеален за двудневен престой само...
Виж целия пост
# 259
Дойдох преди време в Търново заради работата на съпруга ми и бях много въодушевена. Бях посещавала града като турист. Да отбележа, че дойдохме от по - голям град. В началото ми беше интересно, но после видях, че всъщност нищо не се случва. Сега търсим вариант да се върнем
Липсва ми уредения и екологипен градски транспорт, пешеходната зона, кафетата по нея, красивия театър и постановките, концертите...
Виж целия пост
# 260
Пак стигаме до това кой какво търси, какво харесва, откъде идва, какви очаквания има.
Аз съм от общински град в областта и дойдох по нежелание в Търново като студентка. Преди това като ученичка 5 години живях в Плевен. След като завърших започнах работа в друг съседен областен град за няколко години. В момента от половин година съм пак във връзка с работата си в друг областен град около Търново.
Ами моето мнение пък, на фона на това, че имам претенции да познавам отблизо Плевен, Габрово и Ловеч, които са ни съседни-не могат да се сравнят с Търново. Да, Търново не е София и не е Пловдив и няма как да бъде. Ако искате широката на големия град, няма как да я намерите тук. Но за размерите си тук има достатъчно събития-постоянно театри, концерти, изложби в галерията, арт заведения (мелън, хипстър) с концерти и събития петък и събота, дегустации на алкохол, куизове и събития от този тип, Калин и Търново рънс със спортните събития всяка седмица - тренировки, йога, походи, кино в парка. За децата има доста повече странични  занимания отколкото виждам, че има за децата на колегите ми в Габрово и Ловеч (по тази тема за Плевен не съм запозната). Заплатите-във всеки град работещите със сигурност искат по-високи такива. Да, пазарът на труда не е толкова развит, но ако искаш голямо развитие, отиваш в голям град с всичките му минуси - трафик, губене на време, по-високи цени на услуги, наеми и прочие. Прост пример - тук ходя на софийски театър с билет от 20лв и ходя поне веднъж месечно. Приятелка в София първо трудно намира време за театър(след работа трафик по прибиране на децата, трафик до театъра), второ там билетът е 40лв. Да, моята заплата може и да е по-малка от нейната(като в конкретния случай и това не е вярно, но да кажем, че там могат да се вземат наистина високи заплати), но моето качество на живот (според моите си разбирания) е по-добро.
Всяко нещо струва друго нещо в крайна сметка Simple Smile
Та мисълта ми е, че Търново за мен изобщо не е толкова, толкова спрял град без възможности. Въпрос на гледна точка Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Според мен е относително, аз като дойдох в града бях въодушевена, влюбена в града, 11 години вече и вече толкова много кусури са се събрали в очите ми, че не искам да седя вече. Заради ММ стоим, той не иска да се мести поне на този етап.

Града не е скучен, ако идваш от по-малък град. Има какво да се прави/ходи до момента в който всичко си видял и обиколил по няколко пъти. Предлагам като във всеки друг град. Най ме е яд, че нови фирми няма, няма инвеститори, няма нови заведения/магазини... Мое мнение де... Някак си не изгарям от желание детето ми да израстне тук, не чв сега е зле града, но се притеснявам че не виждам светло бъдеще за града и за дететето тук...  Дано живне града и стане по-добър, трябва да се развива туризма, огромен потенциал и нищо не се случва 😞
В момента е положението такова в 90% от България.
Виж целия пост
# 262
Да ми препоръчате адвокат за завеждане на дело за т.нар заместващо съгласие за пътуване в чужбина за дете.
Виж целия пост
# 263
Мая Янкова.При интерес ще дам координати.
Виж целия пост
# 264
Здравейте! Предстои ми посещение на града по време на Коледната ваканция и ще помоля да ме упътите, откъде мога да разбера какво ще бъде работното време на Царевец? Че миналия път затвориха точно пред нас и дъщеря ми много се разстрои.
Виж целия пост
# 265
От сайта на Общината:
Цитат
Работно време:
8:00 - 19:00 (април-октомври)
9:00 - 17:00 (ноември-март)
Влизането на посетители се преустановява 45 мин. преди края на работното време.
Да не би да сте отишли в рамките на тези 45 минути?
Ето тук пък пише, че 1 час преди края на работното време преустановяват продажбата на билети.
Виж целия пост
# 266
Благодаря! В 16:50 отидохме. Точно, като беше влязло в сила новото работно време, а аз незнаех. Пак, че касиерът се оказа Човек и и позволи поне до главната порта да отиде с него.
Виж целия пост
# 267
Е, значи късно сте отишли. Не че са проявили някакво своеволие.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, има ли кафене, което работи работи днес с опция да вземеш за навън, и коледни чашки? 😄
Виж целия пост
# 269
Здравейте,

Ако някой знае - това ли са актуалните координати на д-р Чергиланов:
ул. "Мария Габровска" №2 А, вх.Б, тел. 0888/763470?

Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия