Пазаруване от Amazon - тема №102

  • 78 786
  • 815
# 165
Успях да променя адрес за доставка и адрес invoice.
Адрес за доставка е адреса на Габко в Германия, а invoice адрес е с данните на фирмата. Така дали ще стане?

Не. Трябва да направиш бизнес профил. Не знам обаче, дали можеш да ъпгрейднеш съществуващ, или трябва да се направи нов.
Съществуващ профил може да се промени на бизнес. Тествах го вече с 2 профила.
Виж целия пост
# 166
обаче искам и фактура с ДДС на фирма
Не. Освен ако нямате регистрация по ДДС в Германия, тази фактура ще Ви свърши толкова работа колкото и фактура издадена в Северна Корея. Няма да можете да ползвате данъчен кредит ако това е целта на занятието.
Виж целия пост
# 167
Аз не съм запозната как става издаване в сайта на Амазон на фактура, но ако е издадена на вашата фирма в БГ, но адреса на доставка е в Германия, ще ви трябва и фактура от превозвача за доставката до БГ, за да докажете, че имате ВОП. В случая фактурата, която ще ви издадат Амазон обаче ще има немско ДДС, защото за тях крайната точка на доставка е в Германия, а вие би трябвало тук да начислите БГ ДДС при ВОП. Честно казано не съм имала такъв случай,  но ако доставката до БГ не ви е много скъпа, според мен би било най-добре. Но все пак се консултирайте със счетоводителя ви.
Виж целия пост
# 168
Ако е с доставка до България, ще може да се декларира като ВОП и да се внесе ДДС в България. Тогава може да се ползва данъчен кредит, но въпросната придобивка, ще трябва да се заведе като ДМА, с пет годишен срок преди кредита да се признае и на това ДМА трябва да му се начисляват амортизации, щото не вярвам 520 лв. да минат за малоценка Joy
При годишна инфлация 2.5% за пет години далаверата от кредита ще грубо под 3 лева на година, при над 10 както се очертава...е занимавка за губене на време.
Виж целия пост
# 169
Имам драма с якето на Геокс, което ми е голямо, тъй като ми пратиха по-голям номер. Искат да им го върна, да поръчам моя номер и ще ми изплатят разликата.
Пиша им, че не искам да го връщам, тъй като съм в България, но не получават отговорите ми. Постоянно ми пишат, че получават празен имейл, което не е вярно. Като отговарям, давам REPLY,  като освен това, слагам и техния имейл cs-reply@amazon.de.
имали ли сте такъв проблем?
Виж целия пост
# 170
Аз пък съм в издирване на раница, мисля да е тип кутия, за 1 клас госпожица, ама малко по-бойна натура Wink дано не съм закъснял много, но цените в амазон са еднакви като в бг сайтове. Освен ако не дадете жокер за друг сайт Simple Smile
Виж целия пост
# 171
Аз пък съм в издирване на раница, мисля да е тип кутия, за 1 клас госпожица, ама малко по-бойна натура Wink дано не съм закъснял много, но цените в амазон са еднакви като в бг сайтове. Освен ако не дадете жокер за друг сайт Simple Smile
Само предложение, отдавна не съм преглеждала къде какво се предлага на какви цени...вижте тук
Виж целия пост
# 172
Не ме питате - но да кажа - според мен и моите деца кутията не е удобна. След първи клас ги шитнахме и купихме нормални раници само с анатомичен гръб.
Виж целия пост
# 173
Тогава може да се ползва данъчен кредит, но въпросната придобивка, ще трябва да се заведе като ДМА, с пет годишен срок преди кредита да се признае и на това ДМА трябва да му се начисляват амортизации, щото не вярвам 520 лв. да минат за малоценка Joy
Да не го обръщаме на счетоводна тема, но ако не е приет друг праг за ДМА, е 700лв.
Виж целия пост
# 174
Имам драма с якето на Геокс, което ми е голямо, тъй като ми пратиха по-голям номер. Искат да им го върна, да поръчам моя номер и ще ми изплатят разликата.
Пиша им, че не искам да го връщам, тъй като съм в България, но не получават отговорите ми. Постоянно ми пишат, че получават празен имейл, което не е вярно. Като отговарям, давам REPLY,  като освен това, слагам и техния имейл cs-reply@amazon.de.
имали ли сте такъв проблем?
Винаги пиша отново през сайта,ако трябва копирам, предишния им отговор в текста.Никога не съм давала reply на вече получен техен мейл.Може това да е проблема.

Mомчешки сандали, 34н,Camper, добре намалени,цена 21,21E
https://www.amazon.de/-/en/dp/B098P4HW3H?smid=A3JWKAKR8XB7XF& … mp;th=1&psc=1
Виж целия пост
# 175
Да не го обръщаме на счетоводна тема, но ако не е приет друг праг за ДМА, е 700лв.
Нямам такова намерение Joy Питат дали става, ами не става.
П.с. Ако не е под 700 лева и очаква да вземе ДДС за разход съвсем пък не става. За хладилник за кола....
Виж целия пост
# 176
т.е. влизаш в пощата си, копираш отговора им и псоле влзиаш в сайта и пишеш наново?

До сега винаги съм давала Отговори през имейла и не е имало проблем
Виж целия пост
# 177


До сега винаги съм давала Отговори през имейла и не е имало проблем
И аз.
Виж целия пост
# 178
Имам драма с якето на Геокс, което ми е голямо, тъй като ми пратиха по-голям номер.
Поръчахте определен номер, а Ви пратиха по-голям, или Ви пратиха размера, ойто сте поръчали, а Ви е голямо?
Може ли инфо за кое яке става въпрос?
Виж целия пост
# 179
т.е. влизаш в пощата си, копираш отговора им и псоле влзиаш в сайта и пишеш наново?

До сега винаги съм давала Отговори през имейла и не е имало проблем
Да,така правя,ако не използвам чата.
На abv съм. Преди много години имаше някакви драми да не ми получавам мейла при отговор на вече пратено от тях пимо,та от тогава започнах да процедирам така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия