Професия учител - 14

  • 62 465
  • 751
# 15
Няма как да бъде пълна заплата на непълна катедра. Ще я сметнат процентно, според наличните часове, което в случая е малко над половин катедра/заплата.

700 или 720 часа?

Здравейте! Виждам, че за моя предмет има обявен 0,5 щат. Часовете на годишна база които трябва да имам са 700, прегледах класовете които имат в училище и изчислих, че за обявата часовете са 414 (следователно са над 50%). Въпросът ми е: според вас, заплатата пълна ли ще бъде или половин?
Виж целия пост
# 16
Здравейте! Виждам, че за моя предмет има обявен 0,5 щат. Часовете на годишна база които трябва да имам са 700, прегледах класовете които имат в училище и изчислих, че за обявата часовете са 414 (следователно са над 50%). Въпросът ми е: според вас, заплатата пълна ли ще бъде или половин?
Ше Ви назначат на половин щат, а останалите ще Ви изплатят като лекторски.
Виж целия пост
# 17
Вела благодаря за темата Flowers Hibiscus нека бъде изпълнена с положителни коментари.
И аз мога да кажа в Бургас има ПУП, НУП и от природните науки химия та и тук е трудно за завършите тези специалисти.
Но пък всички си имаме "домашна работа" за лятото, с график и срокове.🙂
Говори ми говори за "домашна работа" все се каня да почна една и не ми се започва.
Виж целия пост
# 18
Не е само домашната работа.
В петък бях в училище само два часа и половина, защото съм в отпуск.
В четвъртък едната колежка, която беше в отпуск, беше с нас, които бяхме на работа до един часа.

Така, че сме " на повикване"...
Виж целия пост
# 19
Здравейте! Виждам, че за моя предмет има обявен 0,5 щат. Часовете на годишна база които трябва да имам са 700, прегледах класовете които имат в училище и изчислих, че за обявата часовете са 414 (следователно са над 50%). Въпросът ми е: според вас, заплатата пълна ли ще бъде или половин?
По закон трябва да бъде така както Вела е обяснила, но абсурдите в нашето училище са много. Колежка, която води ИТ на 5-7 кл има непълен щат, точно колко не знам, но понеже е вътрешен човек взема цяла заплата. За да оправдае директорът този разход, я сложи на библиотеката два пъти седмично по час и половина, за да допълва щата. Но как се приравнява учителският норматив на работа в библиотека?!
Виж целия пост
# 20
Наглеждам бъдещата седмокласна тема и от коментар на родител там установих че има проект за график за учебно време, който не ми хареса...
https://web.mon.bg/upload/32441/grafik-uchebnovreme-22-23-240722.pdf
Виж целия пост
# 21
На мен пък ми харесва. Единствено второто ДЗИ не ми харесва, че е на 23.05
Виж целия пост
# 22
Кое не ти харесва? По-дългата междусрочна?😄
Виж целия пост
# 23
Кое не ти харесва? По-дългата междусрочна?😄
Ваканции изобщо не погледнах. Тя коледната една ваканция...
Пети и шести клас до 30 юни...сега сложих очилата и пак четох и се успокоих, че са за спортни училища
Сега прегледах и график за олимпиади и там още може да се поработи.
Виж целия пост
# 24
На мен не ми харесва кратката зимна ваканция.

Както и това, че никога не помислиха за учениците, които живеят на квартира или общежитие. Все едно че тези деца не съществуват. На тях им се налага да пътуват към дома на Бъдни вечер. Или пък сЕдмицата, в която се учи само в понеделник и в петък. Много ли е трудно да се помисли за това?
Виж целия пост
# 25
В онази седмица на май, в която се учи само в понеделник и петък (ако за нея става въпрос), като едното нищо маса училища ще обявят спортен празник на 22.05. Поне така ми се струва на мен.
Виж целия пост
# 26
На мен не ми харесва кратката зимна ваканция.

Както и това, че никога не помислиха за учениците, които живеят на квартира или общежитие. Все едно че тези деца не съществуват. На тях им се налага да пътуват към дома на Бъдни вечер. Или пък сЕдмицата, в която се учи само в понеделник и в петък. Много ли е трудно да се помисли за това?
Абсолютно съм съгласна с вас. Това предстои и на нас, тъй като едното ни дете ще учи в друг град. Ще бъдем на родителската среща на 14.09. , после ще отидем на 15.09. и просто мисля да си я приберем тогава, макар тя да не иска. Вече започвам да се замислям дали не е по - удачно да се започва не на 15.09. , а най - близкият понеделник около тази дата.
Виж целия пост
# 27
В онази седмица на май, в която се учи само в понеделник и петък (ако за нея става въпрос), като едното нищо маса училища ще обявят спортен празник на 22.05. Поне така ми се струва на мен.
Най-вероятно ще обявят спортен празник. Но това означава аз, като класен ръководител, да си затворя очите за отсъстващите пътуващи ученици.
На мен ми писна да съм буфер между родителите и МОН-ските недомислици. Защото родителите са прави, че не си заслужава да плащат за път, храна и т.н, ако детето няма да учи, а директорът ми крещи, че няма ученици и не съм успяла да ги мотивирам правилно.
Виж целия пост
# 28
В сайта на РУО Пловдив има обява за работа в пловдивско училище на длъжност Координатор, като се изисква икономическо образование, публична администрация и подобни. Какво всъщност се работи на такава длъжност в училище? Стана ми любопитно просто...
Виж целия пост
# 29
Наглеждам бъдещата седмокласна тема и от коментар на родител там установих че има проект за график за учебно време, който не ми хареса...
https://web.mon.bg/upload/32441/grafik-uchebnovreme-22-23-240722.pdf

за да не го сваля всеки, намерих тази снимка:

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия