Априлски мами 2022 - тема 2

  • 24 249
  • 758
# 225
Чувалче с или без крачета е по-добре?

Преоткрих в това студено време чувалчето, но за зимата ще трябва ново.

И дали да търся такова с ръкави? Все пак ние се завиваме под юргана, ама детето? Дали ще е достатъчно ръкавчето на дълго боди?

И още един въпрос - чувалче за количка или космонавт е по-добре? Няма нито едно от двете и се чудя.
На закрито аз не бих сложила чувалче с ръкави. Така че вкъщи е с чувалче без ръкави. Аз предпочитам и да е без крачета. Някак си мисля, че ще им е по-лесно вътре да си движат свободно крачетата.

За количката в най-студеното време ги слагах в чувалче за количка. Ако не са най-големите студове - космонавт и покривало за крачетата.
Виж целия пост
# 226
Опитът ми с баткото казва чувалче с крачета, но си е до дете. Той като започна да сяда сам и да се изправя не понасяше обикновените чували, защото му пречиха на подвижността. Малката вече и тя е така. Покрия ли й краката с нещо директно започва да рита, та вече сме с чувал с крачета. Без ръкави - не им е студено.

За количката не знам. Имам космонавти аз наследство, имам и за количката чувал. Ще го видим.

Момичета, искам да попитам отново за пелените Pine Soft. Още ли сте доволни от тях? Помня, че ги обсъждахме преди. Ние сме с Памперс премиум. Доволна съм, но искам да пробвам нещо по-бюджетно
Виж целия пост
# 227
Ох, аз именно заради предстоящата подвижност на бебетата се чудя какво и що да взимам.

Космонавт може би ще е по-добре 9-12 месеца да взема.

Иначе за pine - супер са за мен лично, аз си взех втори пакет, намерих магазин до нас, супер меки са, нямат никакви аромати, а последните на памперс след като ги напишкаше миришеха много странно и са по-твърди. Единствено, че нямат гащи, ама аз така или иначе си харесвам още лепките и не ми е проблем за сега. Мисля, че това са най-бюджетните памперси на пазара.
Виж целия пост
# 228
Ползвала съм и Мамия, може би около два месеца, но изведнъж почнаха много да му пропускат. Въпреки, че не му бяха малки, даже леко големи. Николай пие страшно много вода. Шишето все му е в устата.
Сега ползвам обикновените Памперс, дебна ги на промоция. Последния път взех 152 бр за около 40 лв от Лидл.

За зимата не знам какво ще ползвам. Имам яке с гащеризон от племенника. Чудя се и аз дали космонавт или чувал.
Виж целия пост
# 229
Момичета, искам да попитам отново за пелените Pine Soft. Още ли сте доволни от тях? Помня, че ги обсъждахме преди. Ние сме с Памперс премиум. Доволна съм, но искам да пробвам нещо по-бюджетно
Засега от тях съм използвала само половин пакет. Наистина не са ароматизирани (предпочитам). Досега не са пропускали. На пипане стоят "по-хартиени" от Памперс, което за мен е плюс. Не се е подсичала с тях, не съм забелязвала и запарване на дупето, като при Памперс.
На този етап съм доволна.
Виж целия пост
# 230
Чудя се и аз за друга марка памперси. С Памперс Хармони и Премиум кеър нещо все му се запарва и подсича дупето. Сменявам памперс, мия, държа по голо дупе понякога, винаги слагам крем, еми през седмица е подсечен. Пуфис пробвахме в началото, нещо не ми харесаха.

За чувалче засега сме с такова без крачета, не мога да преценя дали е по-добре, друго не сме ползвали, но много се върти и мисля, че му ограничава подвижността.

Аз мисля да взема чувал за количката. Хич не ги харесвам тея издути космонавти, представям си аз ако съм облечена в нещо такова, изобщо няма да ми е удобно. Като проходи сигурно ще трябва и с космонавт да го обличам зимата. Но така за разходки в количката, мисля че с чувал ще е по-добре за нас. Ще видим.

И да се оплача, че моят син е голям мрънкач. Мрънка като му сменявам памперса, като го преобличам, като е по корем, като е в количката, значи вече като фонова музика ми върви. Характер ли е или нещо типично за бебетата? Освен това при преобличане и смяна на памперс се върти, извива, едва го удържам и обличам. Махам всички ромпъри с копчета, направо се изпотявам, по 10 минути не мога да го облека.
Виж целия пост
# 231
И ние сме същата мрънкачка 😃 Даже повече от мрънкане.Комшийката като е чула как плаче,помислила че нещо и стана 😁 А само бях излезнала до кухнятя...
Като сменям памперса пък все едно се боря с октопод.И затова от няколко дена съм с памперс гащички.
Виж целия пост
# 232
Ох, моята бебка не е много мрънкаща, ама се виждам в чудо със смяната на памперсите и обличането на бодита/блузи. Постоянно се върти. Трябва все нещо да пея, за да й привличам вниманието.

Ние сега хубаво си свикнахме на топлото време само с по едно боди, ама сегаааа… Вчера й бях сложила яке, тя не може ръцете да си мръдне свободно, стои в количката и само едни очи мърдат. 😀
Виж целия пост
# 233
Аз пак идвам за помощ 😂
Какво каши давате? Аз за сега съм давала без глутен и без мляко, ама те повечето са млечни. Ето сега свекървата сега е взема оризова с мляко… и не знам дали мога да го давам.
Виж целия пост
# 234
Аз пак идвам за помощ 😂
Какво каши давате? Аз за сега съм давала без глутен и без мляко, ама те повечето са млечни. Ето сега свекървата сега е взема оризова с мляко… и не знам дали мога да го давам.
С първото ми дете изобщо не бях обърнала внимание на това.Гледах месеците отгоре само.Не мисля, че ще има някакъв проблем.
С малката засега опитахме само оризовата без мляко.
Виж целия пост
# 235
Млечните каши се правят с преходно мляко за кърмачета. Дават ги, че са ок и нямат нужда от въвеждане, но аз имам алергично дете и точно така открихме всъщност алергията към мляко, та през моята призма е добре да се въведе отделно.

Вие търсите ли педиатрите през уикенда? Ние бяхме на бг море и този път си залепихме вирус чревен някакъв. Първо синът ми беше зле, вчера таткото с повръщане, разстройство и темп, а днес малката вече 5 пъти смених наакан памперс. За баткото и таткото знам какво да правя, но за кърмаче не ми е мн ясно и се чудя да търся ли педиатър 🤷🏼♀ като цяло е добре. Весела, не повръща, хапва си, всичко изглежда нормално, ама нз.

Някой минавал ли е през това с бебчетата?
Виж целия пост
# 236
БМР, следи я да не се обезводни, предлагай повече течности, можеш пробиотик да дадеш също. Аз мисля, че веднъж съм звъняла в почивни дни на личната, но бях много шашната тогава.
За захранване аз още нищо нито съм чела, нито имам време. Извадих записките от каката, ще видим какво ще правя.
Вие как приспивате децата? От както Пламена стана на  4 месеца, всяко приспиване ми е на ръце, само вечер е в леглото и заспива, докато суче...какво стана, не знам. Заспиваше си сама, а сега 🙄 Дано да е период.
Виж целия пост
# 237
Тези буркани от пюрета дали стават за повторно ползване? Ще правя пюре и мислех в тях да ги съхраня,но не знам дали ще става?

Заспиването и при нас е на ръце 😒Много е трудно вече тежи, имам ужасни болки на едната ми страна..
Виж целия пост
# 238
Ха, мислих си, че само ние още се приспиваме на ръце 🙂. Опитвам се да я отуча, но нещо не ми се получава.
Виж целия пост
# 239
На ръце, на гърда, страшно е. Регресията в 4-ти месец направо ни съсипа. И моето синче преди това си заспиваше сам и си спеше добре, издържаше по 4-5 часа без кърмене…И само и само да заспи започнахме с люляне, кърмене и според мен вече си направи асоциации, защото вечер и през нощта ако се събуди не заспива без гърда. През деня заспива бързо и лесно, но пак трябва на ръце. Ще го отучвам и аз, но исках първо съня да оправим, че се будеше по сто пъти на нощ, вечер трудно заспиваше и все късно. Сега пък рано заспива в 19 и рано става в 6 ч. Едва отлепям сутрин, няма угодия.

Бахар защо да не стават, нали са стъклени.

BMR на мен ми се е случвало да има повечко наакани памперси, с подозрение за настинка, грип,  кърмя често, за да не се обезводни, ако няма други симптоми, мисля че не трябва да се притесняваш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия