Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да започна да захранвам бебето си?
Какво е нормално за бебета на тази възраст - обръщат ли се към източника на звук и какво е нормалното количество храна?
Какво мога да очаквам от съня и храненето на бебето след ваксинация?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да започна да захранвам бебето си?
Започването на захранването на бебето може да започне с пюре от зеленчуци като тиквички, моркови или пащърнак. Важно е да се предпочитат фините купени пюрета или домашно приготвената храна. Педиатрите обикновено дават насоки за захранването, като се препоръчва да се смесва пюрето с кърма или адаптирано мляко, за да се осигури по-плавен преход от кърмене към твърда храна.
-
Какво е нормално за бебета на тази възраст - обръщат ли се към източника на звук и какво е нормалното количество храна?
В този период е обичайно бебетата да се опитват да се обръщат към източника на звук и да хващат играчки. Що се отнася до храненето, всяко бебе е различно, но обикновено те консумират 5-6 хранения на ден с количества от 150-160 мл. Въпреки това е важно да се консултирате с педиатъра на бебето за персонализирани насоки въз основа на индивидуалните нужди на детето.
-
Какво мога да очаквам от съня и храненето на бебето след ваксинация?
-
Какво е препоръчителното разстояние между ваксинацията и започването на захранването?
-
Боли ли ви леко при натиск върху белега и малко над/под него?
Бяхме при нефролог - д-р Татяна Цанова. Каза ми, че има леко срастване на срамните устни. Изписа неща за мазане и след 4 седмици да отидем пак. Да съм помолела някоя майка да ми прати снимка как трябвало да изглежда... Ами аз нямам приятелка с момиче на близка възраст - как да моля за нещо такова непознати хора
Каза ми - трябва да има дупчица. А то има... Утре мисля да мина през педиатърката да погледне и тя и да ми покаже по-точно тази "дупчица" докъде трябва да бъде... Иначе беше мила жената, погледна бъбреците, черен дроб, далак. Показа ми една чертичка на едното бъбрече, каза, че с времето ще изчезна и е нещо нормално, но понеже щяла да го запише в амб. лист, да не се шашна, ако чета в интернет. Та така при нас... Леко се притесних с това "леко" срастване
обадих се на Педито и попитах - код 17 било и не знам при д-р Цанова дали ще може. Запазих час през супердок и ако каже че не може ще си платим. Писна ми от тая здравна каса нищо не мога да ползвам
Сега и за детето нито за ортопед ни даде нито за нефролог. Обмислям да я сменя тази лична. Все едно от джоба си ги вадят тия направления. Аз толкова години работя и внасям здравни осигуровки, но нищо не ползвам.....