Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 42

  • 36 869
  • 763
# 390
Нашите первази са някакъв почти черен гранит. Майсторът, който ни слага изолацията го избра - има си каменар, с който работи.

Много добре се получи.
Нямам снимка в момента. Може би в събота ще успея да снимам и да кача.
Виж целия пост
# 391
И при нас изборът и на външни и на вътрешни беше малко по спешност от днес за утре и строителя ни прати по няколко снимки от наличното при неговия каменар да избираме, за това ми хрумна като вариант.



Ето ги нашите, извинявам се, че не са съвсем чисти още сме в ремонти.
Виж целия пост
# 392
Като споменахте външни первази и външна изолация, бихте ли ми дали на лично препоръки за добър майстор или бригада за външна изолация (за София)?
Виж целия пост
# 393
Много благодаря, момичета!
Angel dust, от всичките и аз този цвят най-много харесах G 654.
Виж целия пост
# 394
А ние нямаме первази - само мазилка.
Виж целия пост
# 395
Имам нужда от една бърза проверка ако някой наскоро е ползвал услугите на багерист - как вървят цените? Говоря за голям багер (комбиниран) - на ден или на час таксуват? За района на София. Благодаря предварително за споделения опит и хубав уикенд!
Виж целия пост
# 396
Миналата седмица се интересувах и ми казаха 400 лв/машиносмяна.
Тоази цена ми я дадоха за района на Горна Малина и Елин Пелин.
Не мисля, че има опция за плащане на час. Евентуално би могло половин машиносмяна да си договорите.
Виж целия пост
# 397
400лв е багеросмяната.
Ако работят някъде наблизо, може евентуално да се договорите за по-малко, ако няма да го ползвате цял ден.
Виж целия пост
# 398
Здравейте, аз пък да попитам за обшивката на покрива, каква избрахте -дъсчена или ламаринена, комплект с улуците?
Дървото придава по-топъл и естествен вид, но след няколко години избелява и си трябва поддръжка и боядисване. А с металните някой има ли наблюдения какво се случва, където са изложени на силно слънце?
Примерна снимка:
Виж целия пост
# 399
Нашите са метални ,черен мат ,поставени преди 3 г .Нямат никаква промяна на Пловдивското слънце .Приоритет ни  бе да сведем поддръжката на фасадата до минимум .
Виж целия пост
# 400
Нашите челни дъски са облечени в ламарина с цвета на улуците.
И ние, като Нелина таргетирахме минимална есполатационна поддръжка.
Виж целия пост
# 401
Благодаря ви, днес оглеждахме, имахме и среща със строителя, и ние се спряхме категорично на металните. Всъщност отдолу има дървена челна дъска, която се облича  отгоре, като системата е три компонента - първият покрива челната дъска, под него са улуците, а третия е отгоре и е застъпен от керемидите.
Виж целия пост
# 402
Да ,дали ще е дървена или от качествен шперплат , я има , и служи за основа на обшивката .
Виж целия пост
# 403
Привет! Ние проучваме сега варианти за отопление на къщата, общо 280 кв. м. Аз си мислех за котел с радиатори ( в Балкана сме) но някой ни пусна мухата за термопомпа. Може ли някой да ми обясни как работят, горе-долу какви видове са, струват ли си, трябва ли да залагаме някакви тръби и кабели предварително….. примерно стойки за ФВ на покрива ще предвидим. Той самия покрив май ще е с метални керемиди, въпреки че ме е страх, тъй като не са много разпространени…Колебаем се между метални и Тондах.
Виж целия пост
# 404
Момичета изпаднах в шок. Токущо за редене на павета 45кв.м. ми казаха цена 8500лв. Това само за работа, като даже отделно ще си платя и за наем на машина. Тааа... шокирана съм.
В този ред на мисли някой да е слагал павета в софийско или пернишко, ако може да сподели контакт на майстор.

Привет! Ние проучваме сега варианти за отопление на къщата, общо 280 кв. м. Аз си мислех за котел с радиатори ( в Балкана сме) но някой ни пусна мухата за термопомпа. Може ли някой да ми обясни как работят, горе-долу какви видове са, струват ли си, трябва ли да залагаме някакви тръби и кабели предварително….. примерно стойки за ФВ на покрива ще предвидим. Той самия покрив май ще е с метални керемиди, въпреки че ме е страх, тъй като не са много разпространени…Колебаем се между метални и Тондах.
Термопомпите са с високо КПД до към 0 градуса или -5, не помня, при по-ниски температури ефективността им пада до тази на климатик. Това е което аз знам, може и да не съм права.
Скоро ми обясняваха за хибридни термопомпи с газ. Работи на ток като термопомпа в температурния диапазон, когато е най-ефективна и след това сменя на газ. Звучи интересно, мисля да го проуча.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия