Румъния - 3-та тема

  • 89 521
  • 843
# 90
В Крайова е уникален базара. Останахме очаровани.
Виж целия пост
# 91
Коледният базар в Крайова е на трето място по красота в Европа
https://www.bta.bg/bg/news/balkans/374144-koledniyat-bazar-v-kra … NfRVhP3sHv8wska54
Виж целия пост
# 92
Коледният базар в Крайова е на трето място по красота в Европа
https://www.bta.bg/bg/news/balkans/374144-koledniyat-bazar-v-kra … NfRVhP3sHv8wska54

И има защо Simple Smile
Виж целия пост
# 93
Здравейте,

Предстои ни ходене до Букурещ с личен автомобил. Запазили сме си три нощувки в хотел близо до Старият град. Бихте ли ни препоръчали добри места за хапване и какво от местната кухня бихте препоръчали (без пикантно и люто)? Т.к. сме с кола как стоят нещата с паркингите, има ли в града синя/зелена зона и има ли достатъчно опции например ако излезем с кола да паркираме някъде, без значение платено или не? Тези от вас, които са ходили на Коледния базар - кога е по-удачно да го посетим, ако искам да си купим храна и сувенири - през деня или вечер, в почивни или в работни дни? Доколкото разбрах вечер е по-голяма лудница.
Виж целия пост
# 94
Моя колежка се върна в неделя. На коледния базар имало километрични опашки за почти всичко. Ходили са два пъти - на обяд и вечерта.
За “коминчетата” била най-дълга опашката. Чакали са около 1 час, но им е харесало много.
Има и виенско колело с хубава гледка към града.
На термите било празно. Аз все като съм ходила събота и неделя е било фраш.
Виж целия пост
# 95
Здравейте,

Предстои ни ходене до Букурещ с личен автомобил. Запазили сме си три нощувки в хотел близо до Старият град. Бихте ли ни препоръчали добри места за хапване и какво от местната кухня бихте препоръчали (без пикантно и люто)? Т.к. сме с кола как стоят нещата с паркингите, има ли в града синя/зелена зона и има ли достатъчно опции например ако излезем с кола да паркираме някъде, без значение платено или не? Тези от вас, които са ходили на Коледния базар - кога е по-удачно да го посетим, ако искам да си купим храна и сувенири - през деня или вечер, в почивни или в работни дни? Доколкото разбрах вечер е по-голяма лудница.
Чорба де бурта (шкембе чорба), но тяхната я правят със застройка от сметана и много жълтъци. Не е люта, но има чесън вътре. Мичи - тяхната версия на нашите кебапчета; Булц - мамалига с кашкавал и сметана. Понякога слагат наденица или пушен бекон; Офф, имаха една боб чорба дето я сервират във висока питка, но и забравих името сега.
Печен боб с пушен джолан. Това се сещам в момента.
Виж целия пост
# 96
Здравейте,

 Офф, имаха една боб чорба дето я сервират във висока питка, но и забравих името сега.
Фасуле ши пъйне, така се казва. Фасуле си е фасул /боб/, а пъйне е хляб на румънски.
Виж целия пост
# 97
А е инетерсно, защото изглежда така:
Виж целия пост
# 98
Да, начинът на поднасяне е интересен, иначе си е боб чорба Simple Smile
Виж целия пост
# 99
Здравейте,
Някой посрещал ли е нова година в центъра на Букурещ? Има ли сцена с концерти или някакви други мероприятия? Къде традиционно е събирането?
Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Благодаря много! Само още един въпрос, откъде можем да си закупим винетка за Румъния?
Виж целия пост
# 101
https://www.roviniete.ro/bg/
Виж целия пост
# 102
откъде можем да си закупим винетка за Румъния?


на всички граници има си специална будка след границата
Виж целия пост
# 103
А винетките за определен срок ли са?
Виж целия пост
# 104
А някой знае ли ...тъй като 26ти декември е последния ден от коледния базар в Букурещ,това означава ли,че вече ще са почнали да го прибират и няма да е така хубав както сега може би...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия