BigBank

  • 21 199
  • 248
# 165
До 8 май има промоция - 3 - месечен депозит с 3% лихва.
Това само за клиенти на банката ли важи , защото нямам такава опция на сайта им , само през линк в имейл .

Аз не бях клиент на банката, но миналата седмица открих такъв депозит.
Виж целия пост
# 166
Аз съм клиент и също не го виждах. Обаче излиза като избереш срок на депозита 3 месеца.
Виж целия пост
# 167
Преведох пари към Биг Банк за първи път. Превода ми в ДСК е със статус изпълнен, но не ги виждам в Биг Банк. Събота вечерта ги наредих и още не се появяват. Колко време отнема обичайно?
Виж целия пост
# 168
Междубанковите преводи стават за около час - два. Просто системите на ДСК и на това другото за онлайн банкиране не се обновяват през уикенда и затова още не ги виждате.
Виж целия пост
# 169
Преводи в почивни дни е нормално да се бавят. Утре ще са видими.
Виж целия пост
# 170
Благодаря Ви. Утре сутринта ще проверя пак. Ако ги няма на мейл ли да пиша или да им звънна. Някой комуникирал ли е с тях?
Виж целия пост
# 171
Ще ги има.
Но ако ги няма, имат телефон.
Не ми се е налагало да ги търся. Те и имейл ще ти изпратят за депозита.
Виж целия пост
# 172
На имейл отговарят доста бързо, като при чат:)
Виж целия пост
# 173
Системата им е много смаяна на срочтите депозити. Аз така направих превод за 3 месечен депозит, от ТБИ парите излязоха, но не се появиха в bigbank. Чаках няколко дни ,не ми излидаше сума нито при трянзакции, нито при салдо. Писах на ТБИ дали парите са наредени, казаха са. После писах на bigbank дали са получени и всичко дали е наред, отговориха ми да- получили са ги
Виж целия пост
# 174
Системата им е много смаяна на срочтите депозити. Аз така направих превод за 3 месечен депозит, от ТБИ парите излязоха, но не се появиха в bigbank. Чаках няколко дни ,не ми излидаше сума нито при трянзакции, нито при салдо. Писах на ТБИ дали парите са наредени, казаха са. После писах на bigbank дали са получени и всичко дали е наред, отговориха ми да- получили са ги

При мен всичко излезе веднага. Правих няколко транзакции от TBI, защото се допуска превод до 5000 евро, и всяка транзакция се появяваше за секунди в BigBank. След последната се изписа пълната сума, за която открих депозита.
Виж целия пост
# 175
Това ме изненадва, защото например с обикновена транзакция от дск (СЕПА) парите пристигат на следващия ден в Биг Банк, дори и по обед да я пусна. Преди да влезем в еврото пристигаха за минути, но от тази година на следващия ден. Вие какъв тип превод правите, обикновен/незабавен/експресен, че да дойде на същия ден и каква е таксата?
На някой налагало ли му се е да разваля БИГ депозит, един месец ли се бави връщането на парите и има ли други особености?
Виж целия пост
# 176
Това ме изненадва, защото например с обикновена транзакция от дск (СЕПА) парите пристигат на следващия ден в Биг Банк, дори и по обед да я пусна. Преди да влезем в еврото пристигаха за минути, но от тази година на следващия ден. Вие какъв тип превод правите, обикновен/незабавен/експресен, че да дойде на същия ден и каква е таксата?
На някой налагало ли му се е да разваля БИГ депозит, един месец ли се бави връщането на парите и има ли други особености?

Честно казано, не помня с какъв вид превод. Такса нямаше, направих общо 6 последователи транзакции, всичко стана за не повече от 10 минути. Парите тръгваха веднага от TBI и пристигаха почти веднага по открития депозит, виждах го на екрана на лаптопа.
Виж целия пост
# 177
Правя СЕПА преводи от две банки, парите пристигат за секунди, независимо към коя банка превеждам (включително BigBank), независимо по кое време.
Това е и идеята на СЕПА - 24/7 парите да пристигат веднага
ДСК явно пак е със собствено мнение.

Виж целия пост
# 178
Сега се поразрових и гледам, че стандартен (който е избран автоматочно) и незабавен превод са на една цена, поне според тарифата им. Логика аз тук не виждам (вторите стойности са за електронен превод).

Междубанкови изходящи преводи
Преводи в евро към други банки в ЕИП
Изходящи преводи
Изходящ превод стандартен вальор 3.58 евро 0.36 евро
експресен изходящ превод 12.27 евро 6.65 евро
незабавен превод SEPA Instant - 0.36 евро

П.П. намерих из интернет уточнение, че SEPA Instant било до 15 хил евро. Явно при вас автоматично за такива суми се активира, много полезно инфо за в бъдеще Simple Smile
Виж целия пост
# 179
Правя СЕПА преводи от две банки, парите пристигат за секунди, независимо към коя банка превеждам (включително BigBank), независимо по кое време.
Това е и идеята на СЕПА - 24/7 парите да пристигат веднага
ДСК явно пак е със собствено мнение.

Не съм ползвала ДСК, но придружавах леля ми преди време, защото тя е много притеснителна, обърква се и не смее да взима сама решения. Такова нагло отношение в банка не бях преживявала. Такъв натиск й оказваха как да си вложела парите във фонд, при положение, че тя им повтаряше, че не иска да затваря пари за 3 години, защото е на възраст, може да й се наложи операция и ред други лични причини. Най-безпардонното нещо беше да обясняват как никоя банка не предлагала срочни депозити. На това вече не издържах и се наложи да включа остър тон. Обясних, че лично аз имам 3 активни депозита и че говорят лъжи. Не знам на каква бонусна система работят като "уловят някой шаран" на тъпотиите им, но хич не им стана приятно, че ги засякох. Ама аз каква съм била, че да се обаждам, това били лични въпроси на леля ми. Тя им каза коя съм, защо ме е довела със себе си и т.н. През октомври трябваше да преведа набързо една такса за обучение само по банков път и понеже изтичаше срокът, а още не бях правила превод от TBI към чужда сметка, за да не се обърка нещо, реших да платя от банков клон. ДСК има до нас и питам колко ще струва превод без да съм клиент на банката. 12 лв.! Викам си - да не сте мръднали нещо. Платих през Изипей за няма и 5 лв. такса. Таксата за обучение за втори срок си я преведох спокойно през приложението на TBI без никаква такса. Толкова за ДСК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия