МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 58 146
  • 845
# 420
Кацаров изпраща там откъдето му изпращат на него.
Направете където вие си прецените, едва ли ще се впечатли  , а и той не разбира особено от спермограми.
Виж целия пост
# 421
Някой може ли да каже с 6% морфология по Крюгер дали имаме шанс за ест.забременяване? Андрологът уж каза да, но мен ме плаши,че имам и един аборт ,и все си мисля дали кофти сперматозоид не е бил причината. В моите изследвания всичко е наред дотук, дали тези 6% са достатъчни да се получат нещата?
Виж целия пост
# 422
Кацаров изпраща там откъдето му изпращат на него.
Направете където вие си прецените, едва ли ще се впечатли  , а и той не разбира особено от спермограми.

Нас почти ни изхвърли, защото сме със спермограма от друга клиника, а не сме ходили при дружката му Владимиров.
Виж целия пост
# 423
Мъжът ми е с 3%. Според Станулов 3-4-5 % няма значение, защото може месеца да е такъв. Два пъти забременях от първи опит… бях в шок и втория път. Първата беше извънматочна (при лапарото казаха, че е от моята тръба), втората смятат, че е заради тромбофилия. Но според всички нямаме причина да ходим веднага на инвитро. Така че според мен имате шанс. Просто проследете и други фактори- тромбофилия, хормони, ЩЖ, ИР. Аз сега ще изследвам на мъжа ми ЩЖ, тестостерона, отново холестерол и може би LH и FSH.



Някой може ли да каже с 6% морфология по Крюгер дали имаме шанс за ест.забременяване? Андрологът уж каза да, но мен ме плаши,че имам и един аборт ,и все си мисля дали кофти сперматозоид не е бил причината. В моите изследвания всичко е наред дотук, дали тези 6% са достатъчни да се получат нещата?
Виж целия пост
# 424
Кацаров изпраща там откъдето му изпращат на него.
Направете където вие си прецените, едва ли ще се впечатли  , а и той не разбира особено от спермограми.

Нас почти ни изхвърли, защото сме със спермограма от друга клиника, а не сме ходили при дружката му Владимиров.

 Кацаров препоръчва клиника София, защото броенето е ръчно, а не с машина. Разбира се, има и противоположни мнения, то кога за здраве е имало единодушие..

За съжаление, дори на спермограмите от различните клиники не може да се има пълно доверие, а оттам и на лечения и терапии...
Виж целия пост
# 425
Някой може ли да каже с 6% морфология по Крюгер дали имаме шанс за ест.забременяване? Андрологът уж каза да, но мен ме плаши,че имам и един аборт ,и все си мисля дали кофти сперматозоид не е бил причината. В моите изследвания всичко е наред дотук, дали тези 6% са достатъчни да се получат нещата?

Има шанс! ММ беше с 5% морфология, като имам 2 бременности, завършили със спонтанен аборт. В момента съм бременна в 5 месец с подобрена морфология на 6% (след здравословен начин на живот и прием на добавки).
Виж целия пост
# 426
Моля да споделите добавките, ще е полезно да си сверя часовника Simple Smile

Лека бременност и раждане, и един здрав пухкав финал Heart



Някой може ли да каже с 6% морфология по Крюгер дали имаме шанс за ест.забременяване? Андрологът уж каза да, но мен ме плаши,че имам и един аборт ,и все си мисля дали кофти сперматозоид не е бил причината. В моите изследвания всичко е наред дотук, дали тези 6% са достатъчни да се получат нещата?

Има шанс! ММ беше с 5% морфология, като имам 2 бременности, завършили със спонтанен аборт. В момента съм бременна в 5 месец с подобрена морфология на 6% (след здравословен начин на живот и прием на добавки).
Виж целия пост
# 427
Благодаря ти, Мира.

Разбира се, с удоволствие ще споделя, макар и преди съм писала из темата, защото когато ние се сблъскахме с ‘астенотератозооспермия’ изчетох всичко възможно и момичетата тук ми бяха много полезни. Кацаров му беше изписал ортомол фертил, като го приемаше с трибестан. Реално пи добавки около 3 месеца и няколко дена, колкото трае сперматогенезата. Под здравословен живот визирам намаляване до абсолютен минимум алкохола (да е изпил 3-4 чаши вино по поводи за периода), не е активен пушач, но и цигари не беше докосвал. В ежедневието си много се движи, така че със сигурност не е водил застоял начин на живот. Опитваше и сравнително полезно да се храни, но все пак да се има предвид, че си е със съвсем нормално телосложение, и няма проблем с килограмите. След тези 3 месеца направихме съответно нова спермограма, видяхме подобрените показатели и се решихме да опитаме отново. Предполагам щом за 3 месеца успя да постигне вдигане на почти всички показатели, ако беше водил такъв живот за повече време, резултатите биха били още по-добри. Двете спермограми ги правихме в Геника (че нали е важно да са от една и съща лаборатория, за да се прецени има ли напредък).
Виж целия пост
# 428




Разлика между двете спермограми - 60 дни.
Горната - чрез машина.
Долната - под микроскоп.

Само мога да си представя колко хора, дори само в тази тема, са били тласнати в една или друга посока на лечение (или липса на такова) заради спермограма, а се вижда, че те буквално може да са противоположни като резултат на различните места.
Нямам идея нито на кого да вярвам, нито на какво. Грешки стават, разбира се, ама чак пък толкова...
Ако изследванията ни са толкова разнопосочни, за какво развитие на репродуктивно здраве на нацията може да говорим?
Виж целия пост
# 429
То си има стандарти на СЗО.
Така, че защо изобщо я коментираме втората спермограм?  Как да я сравним с другата?
Виж целия пост
# 430
То си има стандарти на СЗО.
Така, че защо изобщо я коментираме втората спермограм?  Как да я сравним с другата?

Не говоря за тълкуването на цифри или референтните им стойности, говоря за самите числа.
Крюгера и на двете спермограми е на границата на референтните им стойности според лабораторията, него също не го коментирам.

Но абсолютната стойност на нормокинетични сперматозоиди не се влияе от СЗО - един сперматозоид или се движи, или кръжи на едно място, или не се движи. А от 16 млн. на 56 млн. за два месеца, съдейки по периода на зрялост на сперматозоидите, би трябвало да е невъзможно. Или едната спермограма е грешна, или андрологията има нов прецедент в световен мащаб. Имам си самочувствие, но се съмнявам да е второто.

Пиша тук, за да може всеки да се замисли дали и при спермограмите не трябва "второ мнение"... и разбира се, какво прави, когато двете мнения св различават.
Виж целия пост
# 431
BridgeVad, прочети хубаво стандартите преди да се изказваш.
https://www.who.int/publications/i/item/9789240030787
Тези стандарти описват неща от консултацията  с пациента до  замразяване и контрол на качеството. Не само морфологията.

Също така има една глава "Computer-aided sperm analysis (CASA)". Което е дефакто стандарта!
Виж целия пост
# 432
Тогава всички изследвания в репродуктивните клиники, които все още работят под микроскоп, са невалидни. А тя, доколкото разбрах, не е една. А това означава, че десетки хиляди мъже са с фалшиво добри спермограми, измамно спокойствие и пропуснато време за реакция и навременно лечение. Много силно се надявам да не сте права. Разлика над 3.5 пъти между абсолютната стойност на подвижните сперматозоиди в практически една и съща сперма за мен е неприемлива, но допускам техническа грешка. Само това допускам всъщност.
Виж целия пост
# 433
Възможно е да греша, не съм специалист.
И все пак четох последното издание от 2021! Едва ли го ползват масово в България.
Виж целия пост
# 434
Здравейте, момичета. Моля да споделите мнение за спермограмата на ММ. Абсолютно боса съм в това. Преди година и половина правихме и всичко беше перфектно,но явно към днешна дата нещата са се променили.
Дано съм успяла да прикача.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия