МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 58 152
  • 845
# 570
Дами здравейте какви витамини пиете , какво ви е мнението за Елевит ?
Виж целия пост
# 571
Елевит ми беше изписал моя АГ преди да започнем опити. Обаче съм с тромбофилия и мутации за усвояване на витамини и не е подходящ. Б12 и Б9 не са в метилирани форми.
Пия си отделно всичко, вече свикнах.
Виж целия пост
# 572
Здравейте! Преди време писах в темите с Добавки, накратко за мен: със съпруга ми правим опити за детенце от 9 м. (двамата сме на 34 г.). Миналият месец пуснах полови хормони и при мен изводите са добри, казаха добър яйчников резерв, прегледът също беше ок. За съжаление, при мъжа ми излезе олигоастенозооспермия - 3% нормални сперматозоиди (долна граница 4%), 24.3% подвижни (долна граница 50%), 16.32 млн. броя/1мл. (долна граница 20.1 млн.). Основното съмнение е, че заради кортикостероидното му лекарство за астмата се е достигнало дотук. Той го спря, за да изчисти организма. Съответно, приема добавки - витамини и аминокиселини. Андрологът му пусна полови хормони и бактерии, като хормоните му са ОК, но му излезе умерено количество Ентерококи Фекалис. Съветът на андролога е да почне Аугментин 7 дни, после 14 дни да се пазим и след това да продължаваме опити. Аз пуснах да проверя бактерията и при мен чрез урина, но бих искала да попитам дали се налага и вагинален секрет евентуално (защото не е полова бактерия)? Също така, какво мислите за прием на антибиотик и от двамата в случая? Предвид, че той се чисти от кортикостероиди, не знам и до колко е добре да пие директно антибиотик.

Благодаря за мненията!
Виж целия пост
# 573
Предвид, че той се чисти от кортикостероиди, не знам и до колко е добре да пие директно антибиотик.
Ако за лекаря няма проблем да пие антибиотик в момента, значи няма за какво да се притесняваш.

Една микробиология на вагинален секрет е винаги добра идея при открита бактерия при партньора.
Виж целия пост
# 574
roza1717, чистенето от стероидите ще отнеме вероятно около 4 месеца, така че антибиотика няма да влоши положението. Напротив, щом има бактерии е по-добре да го пие, а и е изписан от лекар.

Ние сме в подобна ситуация, но с друг медикамент, почти идентични са ни резултатите от спермограмата и около 3-4 месеца след спиране се очаква подобрение.
Виж целия пост
# 575
Много благодаря за вниманието! Аз имам и едно притеснение: при пиене на антибиотик препоръчват въпросното въздържание, но дали и след него вече е безопасно? Само 14 дни ми звучат кратък период. Имате ли някакви наблюдения, защото до момента не съм се замисляла, че ако мъжът пие нещо подобно би повлияло на процеса.
Виж целия пост
# 576
При изискванията за спермограма в сайта на Щерев е посочено това:
"- без прием на антибиотици в дните преди изследването (минимум 2 седмици);", така че явно 14дни са си ок.

И още нещо - мъжа ми пи антибиотик до 2 дни преди пункцията ми, назначен от репродуктивния специалист. Имам една успешна бременност от този опит и още замразени ембриони.
Виж целия пост
# 577
Това звучи много добре (от гледна точка на това, че ние ще може после пак да си правим опити). Конкретно, в Щерев се гледаме в момента и оттам е препоръката (д-р Бъчваров).
Виж целия пост
# 578
Здравейте, ММ има изписан кломифен, но никъде не го намирам по големите вериги аптеки. Може ли да споделите откъде може да се закупи?
Виж целия пост
# 579
Здравейте, ММ има изписан кломифен, но никъде не го намирам по големите вериги аптеки. Може ли да споделите откъде може да се закупи?
В интернет потърсете, има много сайтове за добавки, които го предлагат.
Виж целия пост
# 580
Здравейте! ММ беше на преглед има 2г варикоцеле в левия тестис. Спермограмата е олиго-астено-тетразоосрермия като морфологията е най-зле 1% ДНК фрагментацията е добре 11%. Имаме 2 неуспешни опита инвитро и сега ни предстои 3- ти. На ММ му изписаха ортомол фертил плюс за три месеца по 4т. на ден. Казаха ни, че вероятноста да се подобри е към 20%.Та въпроса ми е някой който има наблюдения върху това лекарство да изкаже мнение..
Виж целия пост
# 581
Здравейте! ММ беше на преглед има 2г варикоцеле в левия тестис. Спермограмата е олиго-астено-тетразоосрермия като морфологията е най-зле 1% ДНК фрагментацията е добре 11%. Имаме 2 неуспешни опита инвитро и сега ни предстои 3- ти. На ММ му изписаха ортомол фертил плюс за три месеца по 4т. на ден. Казаха ни, че вероятноста да се подобри е към 20%.Та въпроса ми е някой който има наблюдения върху това лекарство да изкаже мнение..
Добър е ортомола, но не очаквайте чудеса, при нас леко качи морфология.
Виж целия пост
# 582
T q, благодаря ще разгледам.

Имам сега друг въпрос, тъй като пуснахме Андрофлор в Геника и доста неща излязоха. Но тъй като ММ ходи при Кацаров преди няколко седмици, а разбрах, че той този тест не го признавал, към кого може да се обърнем да ни разчете теста и назначи лечение?

Редактирам се направо да кача резултатите и да попитам дали според вас има повод за притеснение, защото виждам някакви непознати бактерии, но не знам дали точно те могат да доведат до влошена спермограма.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 583
Здравейте! ММ беше на преглед има 2г варикоцеле в левия тестис. Спермограмата е олиго-астено-тетразоосрермия като морфологията е най-зле 1% ДНК фрагментацията е добре 11%. Имаме 2 неуспешни опита инвитро и сега ни предстои 3- ти. На ММ му изписаха ортомол фертил плюс за три месеца по 4т. на ден. Казаха ни, че вероятноста да се подобри е към 20%.Та въпроса ми е някой който има наблюдения върху това лекарство да изкаже мнение..

Здравей!
Ние сме с 3г варикоцеле и Кацаров каза операция и има шанс за подобрение. Иначе морфологията е 5%, днк фрагментацията 21%, а диагнозата Астенотератозооспермия. Казаха ни, че има опция за лекарства, но с малък шанс за подобрение.
Вие след операция ли сте?
Виж целия пост
# 584
Здравейте!

Може ли  да препоръчате добър андролог в София!Приятеля ми прави спермограма в Клиника"Афродита" и не е много добра,препоръчаха ни след един месец да направи пак но на друго място!Казаха ни за инвитро че има материал,но за нормално зачеване ще е трудно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия