Подготовка за малкия човек - тема 20

  • 38 412
  • 757
# 105
Пак с тъп въпрос. Дадоха ми чувалче, но не пише колко тога е. Как да разбера? Няма етикетче, не виждам как ще му преброя пластовете... Освен да отида да опипам в някой магазин на кое ми прилича Joy Дебеличко е, та предполагам не е 0.5, което е напредък.
Виж целия пост
# 106
Реално няма значение колко тог е. Ще прецениш сама кога да го сложиш и как да е облечено отдолу. Аз лично изобщо не съм се водела по схемите, които циркулират в интернет.
Лидълските дрешки са хубави. Отговарят цена-качество.
Виж целия пост
# 107
Инфериа, прибвай в някой магазин да ти кажат, ако не аз имах такива и ги махнах, така на ръката ми няма как да преценя колко ще и топли през нощта на беба.

Аз тамън от Лидл се връщам купих си килимче за игра чудесно за тези пари. Поръчах и чувалче за зимата 2тог има и 2.5 тог, меки приятни, сладки десени, органичен памук. Аз не харесвам на вис дрехите .. мега разочарована съм от качеството, а на Лидл нищо не ми е мръднало. Взех и чорпки за есента, за бодита съм мега доволна, също, ама поръчах в София да ми вземат, защото сме на морето и няма смисъл да мъкна от тук.
Виж целия пост
# 108
Мда, това с преценката от сега ме докарва до нервна криза... Joy Аз не мога да преценя кога бисквитките във фурната са златисти Joy Но да, предполагам щом ми изглежда дебеличко значи е зимно или поне есенно. Така де, аз това лятото не бих си го сложила Simple Smile

И още нещо ме тормози. Дадоха ми малко дрешки. Реших да ги разделя по размери, за по лесно. Да, ама имам три различни размера, които са 1:1, на различни марки. Не мога да разбера дали са си така по дизайн или едното се е свило, другото се е разширило, а третото не е мръднало Grinning ще трябва да измисля друга схема на сортиране, защото явно етикетите слъгват.
Виж целия пост
# 109
Мда, това с преценката от сега ме докарва до нервна криза... Joy Аз не мога да преценя кога бисквитките във фурната са златисти Joy Но да, предполагам щом ми изглежда дебеличко значи е зимно или поне есенно. Така де, аз това лятото не бих си го сложила Simple Smile

И още нещо ме тормози. Дадоха ми малко дрешки. Реших да ги разделя по размери, за по лесно. Да, ама имам три различни размера, които са 1:1, на различни марки. Не мога да разбера дали са си така по дизайн или едното се е свило, другото се е разширило, а третото не е мръднало Grinning ще трябва да измисля друга схема на сортиране, защото явно етикетите слъгват.
Хаха в  това " Аз не мога да преценя кога бисквитките във фурната са златисти" не си сама 😂 сега се мъча да ям едни зъботрошачки уж здравословни 😃😃
Но относно размерите и аз съм леко объркана с тези ,на които не са написани месеците(тепърва ще изучавам номерацията) и какво бихте препоръчали само от най-малките ли да вземам или да се подготвя и за един размер по-големи и най- вече - кой размер да са дрехите за изписване 😵‍💫
Виж целия пост
# 110
Ооо всяка марка си има собствен р-р Joy,  а доста и след сушилнята се свиват. На Пепко дрехите по мое мнение след пране и сушилня 56 отговаря на 50, 62 на 56 и така, обаче на моята мадама тези с копчетата на рамото едвам и влизаше главата и тя недоволстваше, та ги махнах. Хм не се свиват толкова и си отговорята, Джордж една идея, Сонсай една идея се свиват, Лупилу(Лидл) са ми като ХМ не се свиват. Уайкики са една идея умаллени, зависи колко е пухкаво и бебчето. Аз най -харесвам английските дрешки за есен зима пролет, за лятото са твърде плътни, на тях пише ръст и тегло, щото моята и умолява преди да стане тези сантиметри.. има си бутчета и вече долу я стягат бодитата.

Пс да отговаря на Викиту, не се запасявай с най малкия размер визирам 50см. 56 става малък за около 20- 30 дни, ако говорим за бебе родено на термин и доносено с ръст около 50см. Брой че имаш памперс той отнема 2см в началото, после повече месеците са така, 0-3м са до 62см обикновено,  62 -68 са 3-6м 74 9м, 80 12м
Виж целия пост
# 111
Пепко се свиват супер много от сушилня. Трябва да купувам вече по-голям размер, че да му стане като го изсуша 😆 Скоро купих дрехи от Пепко 92р и Синсей 98- ами повечето са еднакви. Не гледай етикетите.
Виж целия пост
# 112
Всяко жилище е различно. При нас зимата въобще не е зима вкъщи и никога не съм ползвала най-дебелите зимни чували/завивки за детето. Ако видиш, че бебето се поти, ще смениш с по-тънка, ако е ледено като го вземеш, с по-дебела. Етикетите не са нещо супер важно, че да е проблем, че липсва.
Различните производители имат разлика помежду си. Някои дрешки са уголемени, други обратно. Нареждаш по размер, когато видиш как стоят на бебето, тогава махаш по-малките или пък отделяш по-големите. С всичко се свиква много бързо. Няма повод за паника.
Виж целия пост
# 113
Ако има подарени дрешки от приятелки и т.н., и ги сортираш само по размера на етикета, е много вероятно някои да останат необличани, защото като извадиш размера, ще видиш именно че някои дрешки са по-малки други по-големи.

Аз като съм имала много бодита, различни месеци и т.н. ги сгъват и подреждах от най-малкото най-отгоре, по-големите по-надолу, малко като пирамида, без да гледам много много размера. С другите дрехи също така.

Хващаш цаката след някой и друг месец
Виж целия пост
# 114
Абе бодита добре, ама всичките други блузки и чудесии... Предполагам ще меря рамене или нещо такова. Даже мисля да си викна някое другарче, да се позабавляваме Grinning
Виж целия пост
# 115
Абе бодита добре, ама всичките други блузки и чудесии... Предполагам ще меря рамене или нещо такова. Даже мисля да си викна някое другарче, да се позабавляваме Grinning

На мен лично,  близки са ми мега трудни и неудобни за обличане особено до 6м както е сега, броени пъти съм слагала,  защото се набират.
Виж целия пост
# 116
Аз също не харесвам на Вис дрехите. Някак ми се струват умалени и се свиха бодитата за новородено в началото, които взех. Имах и много подарени дрехи, но честно казано много малко от тях носихме. На 3м е, купих за есента и зимата дрехи от H&M. Купих размери 4-6м. за сега и есента и 6-9м. за зимата. Всички дрехи са ни оттам и нито веднъж нещо не се е свило или избеляло. Вече знам на моята дъщеря как и вървят размерите в H&M и поръчвам онлайн. Има много готини и интересни дрешки и повечето такива ги няма във физическите магазини, ами са само онлайн, та затова поръчвам. Обичам да си я кипря в сладки блузки, дънки, та сега якенца, грейки. В Пепко и Синсай не съм влизала никога.
Виж целия пост
# 117
Всички дрешки, които купих от различни магазини изобщо не си отговарят едно с друго по номера. Изпрах ги и после реших да им срежа етикетите, за не го дразнят. На моите дрехи също махам етикетите. Така че обличането ще е което когато му става Joy
Виж целия пост
# 118
Инферия, аз лудвах някой като ми каже "ще видиш като се роди бебето", "ще се водиш по него", "ще прецениш" и тн. Изобщо ми беше толкова далечно,но наистина си е така. Всичко се преценява на момента.
И с дрешките така. Имам страшно много от роднина и в началото изобщо не знаех какво ще му става. Изглеждаха ми много малки или много големи. Избрах си една марка просто и се водих по нея, така ги сортирах.
Виж целия пост
# 119
Дрехите на пепко и синсей и без да минават през сушилня са умалени.Също и на уайкики.При тях обаче(на уайкики)има оказани и килограми освен сантиметри и на моето всъчщност му ставаха малки точно като мине килограмите, а не сантиметрите.Миналия месец изобщо не беше пораснал нито на височина,нито на килограми,но вече носи размер 12-18, а няма 11 месеца.Ще отскоча до ЛИДЛ да видя бодитата и панталонките,въпреки че имам страшно много, ама пък имам и малко прасенце дето го преобличам поне по 2 пъти на ден(все е на земята,но вече лази из цялата къща, дори и на двора,в началото се ядосвах,но ММ ми каза да не се впрягам, а да се радвам на пълзящото човече ,и вече я карам по-спокойно).
На ХМ ги харесвам,но ми идват малко скъпи за 1-2 месеца носене и като попорасне ще вземам.На баткото все от там му купувах,но от 6-7 годишна възраст до ръст 158-164 всичко съм раздала.А другите не са мръднали, а седят от толкова години из чувалите.Дори бели които имам не са пожълтели,но сега няма вече да пазя, а ще ги подарявам, а някои нови,които дори не му облякох,може и да продам...Евентуално комплекта за изписване и 1-2 неща ще запазя ей така от сантимент.Аз съм такава натура,сигурно е от зодията,ама все си живея в миналото и чат -пат се сещам да погледна към бъдещето...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия