Подготовка за малкия човек - тема 20

  • 38 414
  • 757
# 150
Аз бях гледала в “ Сладък сън “. Бяха по 50 лева. Варненска фирма е. Не знам дали са хубави като качество, но не виждам какво може да им е толкова различно. Имат красиви като десени. Ще видя за мнения и може би от там ще вземем.
А имат ли антирефлуксно със сигурност са хубаво качество вземала съм продукти от тях, но сега не съм търсила гнезда там .
Виж целия пост
# 151
Антирефлуксни артикули за бебе се ползват само ако детето е с рефлукс. Иначе, се препоръчва бебето да спи на твърдо и равно. За мен няма никакъв смисъл гнездото да е антирефлуксно, ако детето няма рефлукс. Вие бихте ли спали денонощно под наклон?
Според мен гнездо е най-добре да се купи, ако бебето има проблем със съня и не спи в креватчето си. Има спокойни бебета, които си спят прекрасно в креватите. А повдигането на матрака може да стане и с навито одеяло, подпъхнато под него откъм главата.
Виж целия пост
# 152
Да и аз се чудя защо масово се купуват антирефлуксни аксесоари. Имам 2 деца, с второто по принуда трябваше да е всичко антирефлуксно. Много неудобно, бебето се свлича. Никога не бих ползвала без нужда.
Виж целия пост
# 153
Да и аз се чудя защо масово се купуват антирефлуксни аксесоари. Имам 2 деца, с второто по принуда трябваше да е всичко антирефлуксно. Много неудобно, бебето се свлича. Никога не бих ползвала без нужда.
Антирефлуксни артикули за бебе се ползват само ако детето е с рефлукс. Иначе, се препоръчва бебето да спи на твърдо и равно. За мен няма никакъв смисъл гнездото да е антирефлуксно, ако детето няма рефлукс. Вие бихте ли спали денонощно под наклон?
Според мен гнездо е най-добре да се купи, ако бебето има проблем със съня и не спи в креватчето си. Има спокойни бебета, които си спят прекрасно в креватите. А повдигането на матрака може да стане и с навито одеяло, подпъхнато под него откъм главата.
Мислех, че е по -доброто, но вече ме замислихте дали изобщо да бързам с него . Много ви благодаря 🤗
Виж целия пост
# 154
Вие какво си представяте, пързалка ли?
Гнездото е съвсем леко повдигнато. Вече възглавницата под матрака си прави яко пързалка, иначе гнездото е съвсем леко.
Виж целия пост
# 155
А бебето имаше ли рефлукс? Защото моето както повръщаше, това гнездо не би ни било полезно, реално ако не се постави на наклонена повърхност.
И да, за да се разредят повръщанията и да спи спокойко наистина се налагаше да седи като на пързалка, тоест доста по-изправена от това, което виждам на снимката 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 156
Аз съм на мнението също, че гнездо, а пък и антирефлуксни е нужно, ако бебето има рефлукс.  Аз имах гнездо, ползвано е броени пъти. Моето бебе си спеше спокойно навсякъде.
Та гнездо може да се купи веднага след като се появи бебчо, има и такива без колики, като моето и реално нямахме нужда от допълнителни приспособления. Та вижте какво ще е бебчето и не бързайте.
Виж целия пост
# 157
Имам питане, което не е много по темата -Търся препоръка за магазин, от който да си взема нощница за кърмене на достъпна цена. / За София става въпрос/ Иска ми се да е физически магазин, защото съм висока,с  големия корем съвсем пък ми се надигат роклите и не искам да се разхождам полугола в болницата. Grinning  За да няма допълнителни въпроси -  в болницата, която ще раждам, осигуряват всичко необходимо, но след раждането след като се изкъпя предпочитам да съм с лична нощница. Simple Smile Голям бонус, ако намеря с тънки презрамки, а не с къс ръкав.
Виж целия пост
# 158
Сдобиха ни с гнездо, обикновено. И да няма нужда човече да спи в него ще му намеря приложение, защото е с най-якия десен на света Joy примерно за игра по коремче или нещо такова.

Въпрос за прането, дали съм на прав път. Дрешките, които са за преобличане, без да са изцапани, ако има такива, ще стоят в кошче. Тези, които са ще бъдат изплаквани и може би държани в легенче с вода, докато се пусне пералнята. Поне така го мисля. Съответно чорапчета и други дребоси ще са в отделна мрежичка, за да не се губят. Колко прецизно трябва да ги деля на цветове? И каква програма използвате за прането? Знам, че трябва да са на по-високи градуси, това добре, но на турбо-дълга 2 часа или на 1 час? Ще се сушат след това. Поне зимата докато стане на 6м и навън не се стопли Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Всички дрехи и чорапи слагах в общ кош, ако са мокри, ги оставях да изсъхнат първо, разбира се. Ако са с петна, първо третирам и изпирам на ръка, после ги пускам с останалите в пералнята.
Чорапи не ми са се губили, пера на бърза програма на 30 градуса, после в сушилнята. На цветове никога не съм ги делила, нищо не ми е оцветено все още.
Виж целия пост
# 160
Еха 😀
Ами то в началото няма какво толкова да се отпира и накисва, освен ако няма някоя бомба в памперса.
Аз не разделям бебешките по цветове, така или иначе до сега всичко почти е било светло. Пера от 40 до 60 градуса за 1 час, зависи дали е имало нещо петносано и дали е много (бомба или пюре вече). Нямам сушилня все още и не гладя също.
Виж целия пост
# 161
Чистите дрехи съм подредила в чекмеджетата под повивалника. Там са и памперсите. Всичко ми е на една ръка разстояние. До леглото сложих кош и в него слагам дрехите, които съм сменила. Ако нещо се налага да се изпере го изпирам веднага. Иначе си събирам и пускам само неговите дрехи на 40 градуса. Пускам в сушилня ако навън е влажно, иначе са навън на слънце.
Виж целия пост
# 162
Днес взех от дрешките за бебета от Лидл. Доста са симпатични и меки на пипане. За жалост малките размери почти са изчерпани в магазина, в който бях. Има 2 вида спални чувалчета, едното е по-тънко, а другото е ватирано с цип по средата. Гащеризончетата са мекички и с копчета тип тик-так по крачола. Долнищата са без копчета и се нахлузват като стандартен панталон.
Виж целия пост
# 163
Здравейте момичета! Възложиха ми задача/като бъдеща баба/да потърся качествени шишета за хранене на бебе, а също и добър стерилизатор. Искат шишетата да са стъклени и можем да ги купим и от UK /Amazon или Ebay/. Ако може да помогнете с насоки или съвети, а най добре с линкове. Ще ви бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 164
Ами то в началото няма какво толкова да се отпира и накисва, освен ако няма някоя бомба в памперса.
Да, за такива случаи говоря Simple Smile Въпроса беше дали да ги държа мокри след като ги изпера на ръка докато стане време за пералня или да ги оставя да си съхнат и после да ги пусна с другите. Едва ли има чак такава разлика сега като се замисля.

За шишета съм се насочила към тези на д-р Браун. За по-обикновени - Нук. Вече за по-натам, когато ще може да си ги държи само бих огледала по-леки, но до тогава има доста време. За стерилизатор, ако се наложи - Cangaroo 3 в 1.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия