Подготовка за малкия човек - тема 20

  • 38 414
  • 757
# 180
Дали някой има такава възглавничка за игра по коремче на Felis? На моята подарена ѝ се е затрил етикета, само виждам, че не може да се пуска в пералня, а съответно ми се ще да я изпера Grinning https://www.emag.bg/aktivna-vyzglavnica-felis-learning-fun-igrac … earch-Action=view
Виж целия пост
# 181
Момичета, има ли сайт, в който има намалени неща на Mayoral? Мнооого са красиви, но като им гледам задното закопчаване и ми става лошо. Не виждам как ще закопчая новородено с копчета на гръбчето. Отделно цените са им доста по-високи в сравнение с другите марки. Много харесах едно комплектче и може би бих купила евентуално само за изписването, но ако ги има на по-нормални цени, ще е супер. ❤
Виж целия пост
# 182
В Modivo, fashion days & answear често имат добри цени на тази марка. Аз пазарувам доста от там - guess, benetton, polo, adidas, nike за бебета също имат доста намаления често
Виж целия пост
# 183
Имам питане, което не е много по темата -Търся препоръка за магазин, от който да си взема нощница за кърмене на достъпна цена. / За София става въпрос/ Иска ми се да е физически магазин, защото съм висока,с  големия корем съвсем пък ми се надигат роклите и не искам да се разхождам полугола в болницата. Grinning  За да няма допълнителни въпроси -  в болницата, която ще раждам, осигуряват всичко необходимо, но след раждането след като се изкъпя предпочитам да съм с лична нощница. Simple Smile Голям бонус, ако намеря с тънки презрамки, а не с къс ръкав.

В Сгушени има такъв модел с тънки презрамки. Аз си купих нощница с къс ръкав от пазара на кв.Борово. Има една баба продава на достъпни цени и има магазин, в който има много избор на различни модели нощници.
Аз бях гледала в една бебешка лекция, че е хубаво да се сложи нещо под матрачето да осигури наклон и бях сложила една малка хавлийка. След това педуатърката също ми препоръча да има наклон и да сложа антирефлуксна възглавница под матрака, защото всички бебета имат някакъв рефлукс, особено развит при момченцата. Малчо никога не беше връщал мляко, но реших след втория месец да махна хавлийката, че няма смисъл от нея и се оказа, че има “тих рефлукс” и му се връща млякото в нослето и хърка (аз си мислех, че е болен), а понякога като го преобувам виждах мляко в устата му дори и час след хранене и педиатърката ми се скара, че съм махнала повдигнатото на матрака твърде скоро.
Виж целия пост
# 184
Момичета, има ли сайт, в който има намалени неща на Mayoral? Мнооого са красиви, но като им гледам задното закопчаване и ми става лошо. Не виждам как ще закопчая новородено с копчета на гръбчето. Отделно цените са им доста по-високи в сравнение с другите марки. Много харесах едно комплектче и може би бих купила евентуално само за изписването, но ако ги има на по-нормални цени, ще е супер. ❤

Виж в този сайт www.crazy-kids.bg Не мога да го сложа в скрит текст от телефона. Нашите са поръчали няколко дрешки да ни подарят, предполагам не са менте.
Виж целия пост
# 185
Мерси, момичета 😘 Crazy kids са си окей със сигурност. Просто да знам къде да следя, ако ги намалят.
Виж целия пост
# 186
Здравейте,бихте ли ме насочили към някой сайт с хубави дрешки за момчета(новородено) ,защото там където гледам нищо ,което да ми грабне окото . Благодаря предварително . ❤
Виж целия пост
# 187
Имам питане, което не е много по темата -Търся препоръка за магазин, от който да си взема нощница за кърмене на достъпна цена. / За София става въпрос/ Иска ми се да е физически магазин, защото съм висока,с  големия корем съвсем пък ми се надигат роклите и не искам да се разхождам полугола в болницата. Grinning  За да няма допълнителни въпроси -  в болницата, която ще раждам, осигуряват всичко необходимо, но след раждането след като се изкъпя предпочитам да съм с лична нощница. Simple Smile Голям бонус, ако намеря с тънки презрамки, а не с къс ръкав.

Виж в Zaza, има едни модели с презрамки и копчета отпред, не са специално за кърмене. Аз исках да взема нощници, които не са за кърмачки, но са удобни и за тази цел. В момента са и намалени. Аз си взех тази, уж трябва да е вискоза, но се усеща като памук.   И тази, която вече си е вискоза и не е толкова мек платът.
Не знам дали ги има във физическите магазини обаче.
Виж целия пост
# 188
Ще комбинирам няколко отговора в едно,
*За шишетата- dr. Brown са с повече компоненти и не ми допадат за миене, за 3 месеца сме ползвали по-малко от 5 пъти малкото на NUK, за всеки случай имам новите на Chicco duo ( те са стъклени отвътре и пластмасови от вън и супер леки)- ако бебето ще бъде кърмено няма никакво значение май защото почти не се ползват, стъклените са лесни за подръжка, а пластмасовите са леки за употреба.
*Стерилизатор- всичко директно в съдомиялната, моя близка ми даде Avent за микровълновата - само се чудя къде да го скрия, предпочитам пликовете за стерилизация на Medela ( всеки плик се ползва 20 пъти и има къде да си отбелязваш), иначе всеки си преценява искаш ли още едно нещо в кухнята което няма къде да прибереш, или може по старомодния начин с изваряване да се стерилизира когато се наложи,
*Гнездата- още един силно рекламиран продукт който се или не се ползва за супер кратко време, същия ефект може да се получи при навито одеало/ завивка като подкова и олекотена завивка отдолу( има клипчета в нета как с подръчни неща да получиш същия ефект,моята бебка обича да спи в количката през деня, понякога на диванаили където я свари дрямката, вечер спи в малко сгъваемо креватче до мен, най- хубаво й е на спалнята сама май, но рядко и давам този шанс,
*Чувалчетата за сън- на тях съм фен, бебка не се открива, лесно имаш достъп за смяна на памперс при нужда и не може до го придърпа и захапе, дебелината е на проба грешка според детето,
*Пране- всичко накуп на някоя кратка програма като преди това ако има някъде петно напръскваме с препарат за петна и после всичко в сушилнята, досега няма разменени цветове. Пък и нищо не е за вечна употреба все пак.
*Антирефлексните продукти- и там е едно възползване и преинформиране на майките, повечето деца всъщност нямат тези проблеми, и при нужда винаги може да се закупи такъв продукт в последния момент,
*За възглавничката за игра- по- добре не я перете, няма нужда,
*За дрешките дали са менте или не- на нашите бебета им пука дали са суши и нахранени, каквото и да му купиш след 2 седмици му е малко вече така че е лично предпочитание какъв бюджет ще си отдели човек за тази графа,
И като цяло споделям мнението на моя мъж- на детето му трябва цица и памперс, всичко останало се купува заради майката и нейните желания
Виж целия пост
# 189
Дали някой има такава възглавничка за игра по коремче на Felis? На моята подарена ѝ се е затрил етикета, само виждам, че не може да се пуска в пералня, а съответно ми се ще да я изпера Grinning https://www.emag.bg/aktivna-vyzglavnica-felis-learning-fun-igrac … earch-Action=view
Аз пускам в пералнята всякакви играчки, на които пише че не се перат. Някои от тях гледат второ дете вече. Майката, от която са, даже ги е сушила в сушилня. Нищо им няма, не са захабени, няма размити цветове (но слагам цветоулавяща кърпичка).
Имам такава възглавница, но на fisher price и си я пера. Само ако има пеещ/вибриращ модул е различно. На нашата се маха.
Виж целия пост
# 190
За нощници проверете в най-близкия ви квартален магазин. Аз така открих едната нощница, която купих. Беше за около 22 лв. После от един сайт поръчах още две за по 17 лв. Иначе видях, че има нощници и до една болница, където ходих за изследвания.
Виж целия пост
# 191
Прането на малкия го пера разделено на две-бельо и неща,които ползва за сън, и всичко останало.В сушилнята суша всичко,дори това, на което пише, че не се суши.
В началото мислех и аз да заложа на стъклени шишета, с големия ползвах такива,но някъде от 9-10 месец.Счупи ми няколко като ги изпускаше по земята,но още имам останали от тях.Подариха ми обаче на Томи типи с антиколик системата и като пробвах Росен да пие от стъклените на батко му(едва им намерих биберони)-катгорично отказа.Предполагам, че е заради формата на биберона,на Томи са по-различни,макар че големия пък първо ми бе с Авент,после със стъклените...
Виж целия пост
# 192
В началото всякакви играчки перях, ако имат някакъв механизъм или батерии, които не се махат, просто не ги давах, оставях за по-късно. Изумена съм колко играчки за малки бебета според инструкциите не бива да се перат, а само да се забършат. Тоест да се замаже мръсотията с кърпа... Затова всякакви текстилни книжки и меки играчки изпирах и сушах. Като ме питаха за подарък, молих единствено да съобразят играчката да е лесна за почистване, да може да се измие с топла вода и сапун (силикон, каучук, пластмаса) или да се изпира. Малките лапат и търкат всичко в лицето си. Обикновено такива меки дрънкулки стоят по рафтове в магазините на прах и опипване от всеки и се очаква да се почистят с едно забърсване. 🙄
Бебешките дрехи пера отделно от нашите и на по-голямото дете, без да ги деля по цветове или друго. Ползвам цветоулавящи кърпи. Всичко суша в сушилня. Обикновено ползвам програма с продължителност около час и половина, на 40 градуса. Като беше по-малка и имах инциденти с пропуснал памперс, слагах и дезинфектант за дрехи.
Виж целия пост
# 193
На мен столчетата за кола са ми голямата главоблъсканица и моля за съвети от опитни мами.
Още не сме избрали количка и се чудя дали да вземем комбинирана с кошница за кола, а след някой месец да минем на столче? Или директно столче и по-обикновена количка?

И големият въпрос - какво столче? Къде се проверяват краш тестове и сигурност? Чета съвети в "Деца на борда", че трябва да проверяваме дали са минали краш тестове и тн, но никъде не пише как се проверява това, камоли да се препоръча определено столче, което е сигурно.
Виж целия пост
# 194
На мен столчетата за кола са ми голямата главоблъсканица и моля за съвети от опитни мами.
Още не сме избрали количка и се чудя дали да вземем комбинирана с кошница за кола, а след някой месец да минем на столче? Или директно столче и по-обикновена количка?

И големият въпрос - какво столче? Къде се проверяват краш тестове и сигурност? Чета съвети в "Деца на борда", че трябва да проверяваме дали са минали краш тестове и тн, но никъде не пише как се проверява това, камоли да се препоръча определено столче, което е сигурно.

Заповядай, но инфорото е на немски Simple Smile.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubeho … st/?pageNumber=36
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия