Любители на котки - Тема 176

  • 28 587
  • 753
# 330
Но не е сигурно, защото българският е 5 кг, докато на DM е 6 литра, не знам колко тежи.
В Зооплюс на бентонитовите дават, че литрите отговарят приблизително на кг. Явно зависи от камъчетата.

Поръчах един голям чувал на Super Benek. Още не съм го отворила.
Все още се на Джозито. Ужасно производителни са и изхвърлям само в торбички, на ден и половина максимум.
И двете тоалетни ги пълнят на макс. Едни пикльовци са ми се паднали Joy

Ползвах и дървени стърготини/палети когато Аш беше малък. Така го бяха научили. Но мисля купувах от Нечовешкият, така че едва ли е било много изгодно.
Виж целия пост
# 331
Някой ползвал ли е котешката тоалетна на DM?
Гледам, че май е доста по-евтина от българския бентонит. Но не е сигурно, защото българският е 5 кг, докато на DM е 6 литра, не знам колко тежи.
Доста време купувах от ултра абсорбиращия бентонит и бях много доволна. Всъщност в магазините се предлагаха 3 вида - обикновен (най-ниска цена), ултра абсорбиращ (средна) и бял, който само попива, а не прави топки (най-висока). Пролетта на 2020 г. ултра абсорбиращият изчезна покрай затворените граници. Нямаше го 2 месеца. Когато се появи, вече беше друг и много по-лош. Предполагам, че го правят тук или някъде наблизо. Преди 3 месеца му дадох отново шанс, но пак беше от лошия. Със сигурност е по-добър от собствените марки на Лидл и Кауфланд, но се вмириса много бързо и повече нямам намерение да взимам. Лошото е, че любимият ми Зоороял от Била стана много скъп (10 лв). Засега подобната кутия в Кауфланд все още е на приемлива цена, но не знам докога. Праши се малко повече от Зоороял.

В събота и аз направих малка поръчка от Зооплюс, стигна до офис София и изведнъж се появи съобщение, че имало забавяне заради проблем на граница. Simple Smile Не знам как става това. Simple Smile Хем в София, хем граничен проблем. Надявам се да дойде утре. С точки им взех от онези топчета с бодлички, които показахте в темата. Дано им се зарадват. Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Таня, не се притеснявай, и при моите пратки често излиза това съобщение, не пречи на доставката.
Виж целия пост
# 333
MM купува 5-6 чувала накуп, от складовете за пелети и дървен материал по Околовръстното (в Практикер чувалчето е с няколко лева по-скъпо). Един чувал ни изкарва 1.5-2 месеца, та един "заряд" ни изкарва година.

Купуваме борови, и не, не припикава никаква дървения после. Мисля, че отлично знае, че "мястото" определя какво се прави там, не толкова материала (бентонит, силикон или пелети).

Виж, в Гърция нагледно видях как некастриран "волен" котарак маркира гумата на колата ни, а после и къде е маркирал металната входна врата на къщата ни.
Виж целия пост
# 334
Виж, в Гърция нагледно видях как некастриран "волен" котарак маркира гумата на колата ни, а после и къде е маркирал металната входна врата на къщата ни.
Майката на Рижко, кастрирана от 10 години, също маркира гумите на паркиралите пред нас коли. Joy
Виж целия пост
# 335
Здравейте, имам котарак на 10г, към който подозирам, че съм алергична. Всичко започна преди година и половина с гъдел в гърлото, кихане, хрема, зачервени и сърбящи очи. Когато съм вкъщи имам постоянното усещане за косми в гърлото и по лицето, честно казано вече не издържам. Скоро ще посетя алерголог, за да зи направя тестове.
Лятото прекарах в България, където нямах почти никакви оплаквания, макар че и там и котка, но тя пребивава навън в по- голямата част от времето. В момента, в който се прибрах, симптомите се завърнаха с пълна сила, усещам се, че вече придобивам обсесия като по цял ден чистя косми, които са безкрайно много!
Има ли друг в моето положение, как се справяте с почистването, имате ли косми навсякъде, защото ми се струва, че само аз не се справям и космите хвърчат из цялата къща, попадат на масата, в хрнаната и т.н.
Реша котката редовно, всеки ден чистя по няколко пъти и вече съм отчаяна. Страхувам се ако се окажа с  положителна алергия към котки, не знам какво да правя. Много си обичам животинчето, но за мен дните, прекарани вкъщи, се превърнаха в безкрайна агония и дебнене и чистене на косми 😔
Виж целия пост
# 336
Виж, в Гърция нагледно видях как некастриран "волен" котарак маркира гумата на колата ни, а после и къде е маркирал металната входна врата на къщата ни.
Майката на Рижко, кастрирана от 10 години, също маркира гумите на паркиралите пред нас коли. Joy
Вътре в нашия двор бяха събитията. А дори още не сме закарали Барни с нас там (забравих му паспорта и беше оставен на угояване у свекърва ми.)
...
Вики, не е от котката. Аз имам алергичен ринит към полени и домашен прах,  и двор с трева, и живея в много озеленен квартал. Ами вкъщи имам целогодишно,. В никоя друга къща, където съм с нашата си котка ги нямам тези симптоми. Мисля, че е към някое от дърветата пред къщата ни. За липата съм повече от сигурна (в Пловдив през юни ми е много зле), но може и към други дървесни да имам. И при мен има дращене в гърлото, което стига до болки в ущите. Понякога и температура имам Simple Smile. Най-чисто е да отидеш да се тестваш в някоя алергология.
Виж целия пост
# 337
Виж, в Гърция нагледно видях как некастриран "волен" котарак маркира гумата на колата ни, а после и къде е маркирал металната входна врата на къщата ни.
Майката на Рижко, кастрирана от 10 години, също маркира гумите на паркиралите пред нас коли. Joy
Харко го виждам да прави движението с опашка,както когато котките маркират.
Но е кастриран,уж вече не мирише на пор у нас,а движението го има...
Виж целия пост
# 338
Дъщеря ми е алергична и принципно - предразположена към алргии. Преди години бяхме на гости на близка - собственик на 2 котки. Пусна ги в стаята при детето, а то започна да киха, да смърка и накрая потекоха сълзи дори. Собтвеничката изнесе едното коте. Каза, че й е известно, че слюнката му е алерген за някои хора, вкл. за майка й. Оставайки без това коте, детето поиздуха насъбрания секрет и се нормализира. След това, при посещение, винаги е присъствало второто коте - без всякаква реакция.

Пиша това, защото опитно установих, че не става дума за "алергия към котки", а за алергия към конкретно животно. Не е проблемът в козината, а в нейното ослюнчване и още по-конкретно - в състава на слюнката.
Виж целия пост
# 339
Дъщеря ми е алергична и принципно - предразположена към алргии. Преди години бяхме на гости на близка - собственик на 2 котки. Пусна ги в стаята при детето, а то започна да киха, да смърка и накрая потекоха сълзи дори. Собтвеничката изнесе едното коте. Каза, че й е известно, че слюнката му е алерген за някои хора, вкл. за майка й. Оставайки без това коте, детето поиздуха насъбрания секрет и се нормализира. След това, при посещение, винаги е присъствало второто коте - без всякаква реакция.

Пиша това, защото опитно установих, че не става дума за "алергия към котки", а за алергия към конкретно животно. Не е проблемът в козината, а в нейното ослюнчване и още по-конкретно - в състава на слюнката.
Именно. Преди години от сиамеца на свекърите главата ми се наду като балон, ужас. Сега гушкам Сина и нямам проблем.
Виж целия пост
# 340
Добре, но го гледам 10г и изведнъж това?
Силно се надявам причинителите да са в околната среда и климата, а не в котето. Понеже всичко започна миналата пролет и продължи до октомври- ноември някъде. Имах ужасна хрема и кихане, особено след ставане от сън. После зимата беше по- добре и напролет пак+ екстра сърбящи и надути очи.
Юни, като кацнахме, не можех да се нарадвам на въздуха в София, колкото и парадоксално да звучи.
Виж целия пост
# 341
Момичета, стиснете едни палчета за Блеки!
Бях повече от сигурна, че с това хойкане извън къщи  тази година, ще пострада сериозно бандюгата. Е, случи се!
Момчето изчезна навън към 20 ч (разсърди се, че не му давам ядене, а го карам да си изяде това от чинията първо) и се прибра обичайно към 22:30.
ММ ме извика да го видя как се е опнал на прага. Щом го видях разбрах, че нещо не е наред 😥. Няма външни рани, отоци и т.н. Боли го в задната част на тялото и има леко хлътване на края на гръбчето, движи краката и опашката. Дадох му 2 капки аналгин (по препоръка на вет). Сутринта имаше малко кръв в пишканото. Мяукането му е много измъчено.
На рентгеновата снимка се установи спукване на последен прешлен (преди опашката).
Момчето или е ударено (няма кой да го удари обаче), или е паднал от дърво (колко е вероятно котка да падне по гръб или на задни крака), или нещо е паднало върху него.
Исках да остане на стационар, но казаха, че няма нужда. Биха му инжекции и утре пак.
Трябва да стои вътре 10 дни.
Почти не спах нощес и не знаех как да му помогна. Тъкмо реших, че се кротнал като си стоеше вкъщи тези дни...
Висока е цената на свободата...
Виж целия пост
# 342
У нас всички двуноги и четириноги стискаме палци и лапки за Блеки. Heart
Виж целия пост
# 343
Стискам палци бързо да се оправя Блеки.
Виж целия пост
# 344
Милия Блеки, стана ми много мъчно.... Не се изкушавай сега да го пускаш навън, нищо че сигурно ще иска. Бързо да се оправя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия